Gençler haltere ilgi göstermiyor!

Eski Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Halter Şampiyonu Halil Mutlu, “Şimdiki gençler halter sporuna maalesef ilgi göstermiyor. Gençler bilgisayar başından kalkıp da spor yapmıyor” dedi.   Halil Mutlu, Halter Federasyonu yönetiminden arkadaşı olan AK Parti Ordu

Gençler haltere ilgi göstermiyor!
Eski Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Halter Şampiyonu Halil Mutlu, “Şimdiki gençler halter sporuna maalesef ilgi göstermiyor. Gençler bilgisayar başından kalkıp da spor yapmıyor” dedi.
 
Halil Mutlu, Halter Federasyonu yönetiminden arkadaşı olan AK Parti Ordu Milletvekili Adayı Ergün Taşçı’ya destek vermek üzere geldiği Ordu’nun Fatsa ilçesinde halter sporunun geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Eski Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Halter Şampiyonu Halil Mutlu, Fatsa caddelerinde gezerken vatandaşların büyük ilgisi ile karşılaştı. AK Parti Ordu Milletvekili Adayı Ergün Taşçı, kendisine desteğinden dolayı milli sporcu Mutlu'ya teşekkür etti.
 
Halil Mutlu, Fatsa’da basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Türk sporu için yapmak isteyip de yapamadığı çok şey olduğunu ifade ederek, "Şu anda daha çok sağlık için spor yapıyorum. Elimden geldiğince spordan uzaklaşmamaya çalışıyorum. Camiamızın içerisinde var olmaya çalışıyorum. Bizim bundan sonraki görevimiz antrenörlük yapmak, gençlere hizmet etmek, bilgi ve birikimlerimizle onlara katkıda bulunmak. Halterde başarıya ulaşmak isteyen gençlerin önlerini açmak ve bu yolda onlara yardımcı olmak için gayret sarf ediyorum” dedi.
 
20151029aw563448_01.jpg
 
"GENÇ NESİL BİLGİSAYAR BAŞINDAN KALKIP SPOR YAPMIYOR"
 
Şimdiki genç nesillerin daha çok futbola ilgi duyduğunu belirten Mutlu, “Gençler televizyonlarda en fazla neyi izliyorsa ona ilgi duyuyor. Bizler halterde başarılı olmamız lazım ki televizyonlarda yer alalım. Gençler bizi başarısız olaylarla görmemeli. Bizim dönemimizde öyleydi, şimdiki gençlerimiz halter sporunun maalesef ilgi göstermiyor. Evet, gençlerimiz maalesef bilgisayar başından kalkıp da spor yapmıyor, gençler spor yapmak isteseler bile bu dalda spor yapacak alanlar çok fazla mevcut değil. Yeni neslin bu spora ilgi göstermesi için yöneticilerimize büyük ilgi düşüyor” diye konuştu.
 
“ÇOK SPORCU VAR AMA İÇERİSİNDE YARIŞMACI ÇIKMIYOR”
 
Kendi zamanında lisanslı sporcu sayısının 150 civarında olduğunu da belirten eski Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Halter Şampiyonu Halil Mutlu, “O zaman 150 tane sporcu içerisinde iki tane çok sağlam takım oluşturabiliyorduk ama günümüze baktığımız zaman bin 300 civarında sporcu var fakat içerisinden maalesef yarışmacı sporcu bulamıyoruz. İşin acı tarafı da bu. Sözün özü yarışmacı sporcu konusunda büyük eksiklerimiz var. Önümüzdeki olimpiyatlarda halterin şu anki durumunu göreceğiz. İlerisi için hiçbir zaman karamsar değiliz ama bu olimpiyatlar olmasa bile diğer olimpiyatlarda yarışmacı sporcu kazanabiliriz. Şu an için zamana ihtiyaç var. Bu zamanı da çok iyi değerlendirmemiz lazım. Kaybedilen her gün gençlerimiz için bir kayıptır. Dolayısıyla bir an önce bir şeyler yapmak lazım” şeklinde konuştu.
 
20151029aw563448_03.jpg
 
20151029aw563448_02.jpg
 
 

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler