Genç hacılar yoğunlukta

Gazzaz, hacca gelenlerin yaş ortalaması ile ilgili soru üzerine, merkez olarak son 3 yılda çeşitli araştırmalar yaptıklarını ifade ederek, "Bunlardan biri de hac ve umreye gelenlerin yaş ortalaması üzerine oldu. Neticede hac ve umreye gelenlerin yaş ortal

Genç hacılar yoğunlukta

Gazzaz, hacca gelenlerin yaş ortalaması ile ilgili soru üzerine, merkez olarak son 3 yılda çeşitli araştırmalar yaptıklarını ifade ederek, "Bunlardan biri de hac ve umreye gelenlerin yaş ortalaması üzerine oldu. Neticede hac ve umreye gelenlerin yaş ortalamasının gençlere doğru kaydığını gözlemledik. Yaş ortalaması yaklaşık 45 ve altında. Fakat bu yaş ortalaması çok büyük bir oran teşkil etmiyor. Ama gittikçe ona doğru yaklaşılıyor." dedi.

Gazzaz, "Yaş ortalamasının genç olması işleri kolaylaştırıyor. Yönlendirmeler ve talimatlar daha çabuk algılanıp tatbik ediliyor. Ortalamanın genç olması eğitim düzeyinin yüksek olduğunu gösteriyor. Bu da işlerin daha çabuk ve kolay bir şekilde yapılmasını sağlıyor." diye konuştu.

"HARAM BÖLGESİNİN BÜTÜN TAŞLARI TEMİZDİR"

Gazzaz, 'hijyenik şeytan taşlama' şeklindeki haberlerin hatırlatılması üzerine de, "Bir hayır kurumu tarafından bu uygulama yapılıyor. Hacıların şeytan taşlamada kullanacakları taşların muhafaza edilmesi için poşet dağıtımı düşünülüyor. Böylece hacı adayları topladıkları taşları muhafaza etmiş olacak. Aynı zamanda daha çok kire maruz kalması engellenmiş olacak." İfadelerini kullandı.

Gazzaz, "Taşların dezenfekte veya yıkanması şu anda yok. Zaten Haram bölgesinin bütün taşları temizdir. Namaz kılınan yer temiz demektir. O taşlar da oradan toplanıyor. Bu bilgi zannediyorum biraz abartılmış." şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler