7m


7m

hyundai

Enver Kiraz’dan 30 Ağustos Mesajı;

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir basın açıklaması yaptı. Açıklamasında 30 Ağustos Zaferinin bu günlerde daha iyi anlaşıldığını ifade eden Kiraz, ülkenin barışı ve kardeşliği için 30 Ağ

Yaşam 29.08.2015, 16:51
Enver Kiraz’dan 30 Ağustos Mesajı;

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir basın açıklaması yaptı.

Açıklamasında 30 Ağustos Zaferinin bu günlerde daha iyi anlaşıldığını ifade eden Kiraz, ülkenin barışı ve kardeşliği için 30 Ağustos ruhuna ve birlikteliğine ihtiyaç olduğunu söyledi.

Kiraz "Dili, dini, mezhebi, anlayışı ne olursa olsun bu ülkede yaşayan herkes, kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla, kenetlenip kendi ülkesi için mücadele ettiği zaman ne kadar büyük zaferlere imza atabileceğinin en önemli örneklerinden bir tanesi de 30 Ağustos Zaferi'dir. Ben bütün halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını yürekten kutluyorum ve o gün o mücadeleyi başlatan başta cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere onun bütün silah arkadaşlarını ve bütün şehitlerimizi saygıyla anıyorum" diye konuştu.

30 Ağustos Zaferinin örnek alınması gerektiğini vurgulayan Kiraz, "Ülke olarak terör eylemlerinin arttığı ve her gün şehit cenazelerinin geldiği bir dönemden geçiyoruz. Ben bu dönemde ülkenin barışı ve kardeşliği için yeniden o ruha ve o birlikteliğe ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Bu ülkede hangi görüşler olursa olsun, dili, dini, ırkı ne olursa olsun herkesin bir noktada birleşmesi gerekiyor. Herkesin teröre karşı durması ve anaların gözyaşının akmaması için mücadele etmesi gerekiyor. Eğer biz bu birlikteliği sağlayabilirsek bu gün ülkemizde bir barış ortamını ve kardeşlik ortamını yeniden sağlayabiliriz diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Enver Kiraz’dan 30 Ağustos Mesajı;


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@