banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Elinde öyle bir şeyle doğdu ki!

ABD’nin Alabama eyaletinde doğan bir bebeğin elinde annesinin hamile kalmamak için taktırdığı doğum kontrol spirali ile doğduğu fotoğraf sosyal medya ve dünya basınını salladı.

Yaşam 06.05.2017, 15:05 06.05.2017, 15:20
Elinde öyle bir şeyle doğdu ki!

Daha önce iki bebek dünyaya getiren ve her doğumdan sonra da istenmeyen hamilelik yaşamamak için rahim içi spiral taktıran Lucy Hellein geçtiğimiz ağustos ayında bu işlemi yine tekrarlamak için doktora gitti.


Doktorlar “Loto kazanmanız spiralle hamile kalmanızdan daha yüksek bir ihtimal” diyerek anne Hellein’e bu doğum kontol aparatını taktı. Spiral taktırdığı için hamile kalmayacağını düşünen kadın aralık ayında 18 haftalık hamile olduğunu öğrendi. Bebeği doğurmaya karar veren Hellein, geçtiğimiz günlerde mucize bebek Dexter Tyler’ı kucağına aldı. Ancak Dexter’ın dünyaya geldiği anda çekilen fotoğrafı dünya çapında viral oldu. Çünkü küçük bebek, annesinin kendisine hamile kalmak için taktırdığı rahim içi spirali elinde sıkı sıkı tutuyordu.''

Hellein, “18 haftalıkken ve hâlâ rahim içi spiral kullanırken hamile olduğumu öğrendim. Resmen yüzde 1’lik dilimin içindeyim!” açıklamasında bulundu.

Elinde öyle bir şeyle doğdu ki!


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@