7m


7m

hyundai

Dubai'ye Türk çıkarması

8-10 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan Dubai Cityscape Global 2015 Fuarı'nda Türk şirketleri en yeni projelerini tanıtacak. Daha önceki yıllarda ‘sıcak satış’ da yapılan fuara bu nedenle Türk firmalardan ilgi oldukça yoğun. Türk firmalar özellikle Körf

Yaşam 27.08.2015, 17:58
Dubai'ye Türk çıkarması

8-10 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan Dubai Cityscape Global 2015 Fuarı'nda Türk şirketleri en yeni projelerini tanıtacak. Daha önceki yıllarda ‘sıcak satış’ da yapılan fuara bu nedenle Türk firmalardan ilgi oldukça yoğun. Türk firmalar özellikle Körfez ülkeleri ve yakın Asya ülkelerinin merkez olarak aldığı bu fuarda yer almaya oldukça önem veriyor. Bu kapsamda fuarda en iyi yerleri kiralayan firmalar, bölgenin pek çok önemli işadamı ve geliştiricisiyle de biraraya gelerek davetler düzenleyecek.

MARTTA İSTANBUL'DA

 Cityscape Global Fuarı’nın 2016 Mart ayında İstanbul’da da düzenleneceğini hatırlatan DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali dumankaya, Dubai’de ise Türk firmaların en etkin yerlerde konum alarak projelerini tanıtacağını söyledi. Dumankaya,“Maketler hazır, dev ekranlar hazır. Her şeyi orası için hazırladık. Davetler düzenlenecek. Bölgenin önemli geliştiricileri gelecek. Günün sonunda hedefimiz yurtdışı satışlarımızın temposunu artırmak. Kartal platformu olarak Kartal’ı da tanıtacağız” dedi.

DKY İnşaat fuarda, DKY Kartal, Lokum Evler’in yanısıra Kağıthane projesinin maketini ise ilk defa görücüye çıkaracak. DKY İnşaat 180 metrekarelik alan kiralayarak fuara özel hazırlanıyor.

'YİNE İDDİALIYIZ'

Fuara bu yıl dördüncü kere katılacak olduklarını belirten Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, bugüne kadar Dubai’de çok başarılı satışlar gerçekleştirdiklerini söyledi. Ağaoğlu, “Bugün Türkiye’de yabancıya daire satan herkese önemli katkımız var. Çünkü biz orada sadece kendimizi değil, İstanbul’u, Türkiye’yi de çok iyi tanıtıyoruz. Yine iddialıyız. Belirsizliklere rağmen oradan umutluyuz. Bizzat katılacağım, yine sıcak satışlar yapmayı da bekliyoruz” diye konuştu.

LANSMANLAR DUBAİ'DE

Çalık Gayrimenkul, ‘Tarlabaşı 360’ projesini Dubai’de yabancı yatırımcılarla buluşturacak. Çalık bir de fuara özel lansman hazırlığında. Avrupalı gayrimenkul alıcısı ve işadamlarıyla 2015 Mipim Fuarı’nda buluşan Polat Holding Piyalepaşa Gayrimenkul tarafından gerçekleştirilen Piyalepaşa İstanbul projesini Dubai’de Körfezli alıcıyla buluşturacak. Torunlar GYO ise Torun Center ve 5. Levent projesini Ortadoğu ve Körfez yatırımcılarına tanıtmayı amaçlıyor.

GÖRÜCÜYE ÇIKACAKLAR

Cityscape Global 2015’e katılan İş GYO 8-10 Eylül 2015 tarihlerinde Dubai’de en büyük yerel firmaların olduğu ana holde yer alan standında Manzara Adalar ve Nef ile işbirliği içinde gerçekleştirilen Inistanbul projelerini sergileyecek. Kuzu Grup, Sea Pearl Ataköy projesini Cityscape Global’de bir kez daha yabancı yatırımcı ile biraraya getirecek. Ortadoğu’nun en büyük gayrimenkul etkinliği olarak kabul edilen fuarda geçtiğimiz sene yoğun ilgiyle karşılanan projenin bu yıl da yoğun ilgi çekmesi bekleniyor.

DUMANKAYA ALTI PROJE TANITACAK

Dumankaya İnşaat ise Cityscape’te fuarın en büyük stantlarından birinde yer alacak. Dumankaya Miks, hi-Fit, Dumankaya Horizon, Flex Office Bahçeşehir, Ritim İstanbul ve Dumankaya Mozaik projelerinin tanıtımını gerçekleştirecek. Ayrıca stant alanında Ritim İstanbul, Dumankaya Horizon ve Miks projelerinin maketleri yer alacak. Babacan Yapı ise Dubai’de üç projesini tanıtacak. Crown Palace, Sefaköy Küçükçekmece ve Esenyurt Beylikdüzü projelerini fuara götürecek olan Babacan Yapı, projelerinin ön lansman tanıtımını da yapmış olacak.

FUARA HEYKEL GÖTÜRÜYOR

Geliştirdiği konseptlerle yabancı yatırımcının ilgisini çeken Nef, Foldhome ve Foldoffice konseptleri gibi patentli keşifleriyle fuarda olacak. Nef fuarda, Nef Ataköy 22’yi ve İş GYO işbirliği kapsamında, İstanbul Topkapı’da eski Şişecam fabrikasının bulunduğu 80 dönümlük arsa üzerinde hayata geçirilecek olan İnistanbul projesini sergileyecek. Nef’in tasarıma verdiği önemi de yansıtacak olan fuar standında, ünlü tasarımcı Sebastien Leon Agneessens’in tasarladığı İstanbul’u simgeleyen ‘Golden Horn’ heykeli de fuara farklı bir hava katacak.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@