7m


7m

hyundai

Doğal yaşam parkı 6 Akdeniz ülkesini temsil edecek

Avrupa'nın en nitelikli hayvanat bahçeleri arasında yer alan Doğal Yaşam Parkı, Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumları Birliği'nin (EAZA) tür komitesinde 6 Akdeniz ülkesini temsil edecek.İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kente kazandırdığı Sasalı'daki Do

Yaşam 03.09.2015, 12:54
Doğal yaşam parkı 6 Akdeniz ülkesini temsil edecek

Avrupa'nın en nitelikli hayvanat bahçeleri arasında yer alan Doğal Yaşam Parkı, Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumları Birliği'nin (EAZA) tür komitesinde 6 Akdeniz ülkesini temsil edecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kente kazandırdığı Sasalı'daki Doğal Yaşam Parkı, sadece Türkiye'de değil yurt dışında da tanınıyor. 130 türde bin 500'ü aşkın yaban hayvanına ev sahipliği yapan parka, Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumları Birliği yeni bir görev daha verdi. EAZA, 2011 yılında tam üyeliğe kabul ettiği İzmir Doğal Yaşam Parkı'nı bu kez 6 Güney Avrupa ülkesini Zürafa Türler Komitesi'nde temsil etmesi için seçti. İzmir Doğal Yaşam Parkı, 5 yıl süreyle Türkiye ile birlikte Portekiz, İspanya, İsrail, Yunanistan ve İtalya'daki 26 hayvanat bahçesini temsil edecek. Tür komitesi, EAZA üyesi hayvanat bahçelerinde türlerle ilgili olarak hayvan hareketleri, yetiştirilmesi, bakılması, refahı, doğada ve bahçelerde koruma önerileri, bu türle ilgili her türlü sorunu değerlendirme ve çözüm önerileri getirme, gerekirse bilimsel araştırma önerileri gibi çeşitli görevler üstleniyor.

Doğal yaşam parkı 6 Akdeniz ülkesini temsil edecek

Doğal yaşam parkı 6 Akdeniz ülkesini temsil edecek


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@