7m

7m

hyundai

Dalaman’da ‘Hayat Boyu Öğrenme’ Toplantısı

Muğla'nın Dalaman ilçesinde Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplantısı yapıldı. 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılının değerlendirilmesiyle başlayan toplantı, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Duman'ın 2015-2016 Eğitim-Öğretim

Yaşam 04.09.2015, 19:30
Dalaman’da ‘Hayat Boyu Öğrenme’ Toplantısı

Muğla'nın Dalaman ilçesinde Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplantısı yapıldı.

2014-2015 Eğitim-Öğretim yılının değerlendirilmesiyle başlayan toplantı, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Duman'ın 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgi vermesiyle devam etti.

Toplantıya, Kaymakam Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, İlçe Jandarma Komutanı J. Kur. Yzb. Erhan Turgut, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Çeribaş, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Duman, kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.

Herkesin öğrenmeye yönelmesi gerektiğini belirten Kaymakam Yılmaz Şimşek; "Hayatın her evresinde sağlıklı bireyler olabilmemiz için herkesin sürekli kendini yenilemesi, geliştirmesi ve öğrenmeye yönelmesi gerekir. Hangi yaşa gelirsek gelelim, "Artık bu yaştan sonra ne öğreneceğim" diye düşünmemeliyiz. Bütün vatandaşlarımız kendi yeteneklerini ortaya çıkarma konusunda veya ilgi duydukları konularda bizlere başvururlarsa, biz bu talepleri değerlendirir ve kursları açarız. Bu kurslara devam ettikten sonra gerek kültür gerekse sanat kurslarıyla vakitlerini iyi değerlendiren, bunların da ötesinde iş edindirmeye yönelik kurslarımızla kendilerine bir işyeri açan, ailelerine, kendilerine gelir getirici meslekler edinen vatandaşlarımızı gördükçe de memnun oluruz" şeklinde konuştu.

Toplantı, katılımcıların görüş ve önerilerinin alınmasıyla sona erdi.

Dalaman’da ‘Hayat Boyu Öğrenme’ Toplantısı

Dalaman’da ‘Hayat Boyu Öğrenme’ Toplantısı


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@