banner539

banner526

banner533

banner513

Boşanmak isteyince öldürüldü!

 KARAMAN'da evi terk edip Konya'daki annesinin evine yerleşen ve boşanmak istediği gerekçesiyle eşi 44 yaşındaki Ali Balasar tarafından av tüfeğiyle vurularak ağır yaralanan 40 yaşındaki Huriye Balasar, tedavi gördüğü hastanede yaşam mücadelesini kaybetti

Yaşam 01.12.2015, 13:05
Boşanmak isteyince öldürüldü!

 KARAMAN'da evi terk edip Konya'daki annesinin evine yerleşen ve boşanmak istediği gerekçesiyle eşi 44 yaşındaki Ali Balasar tarafından av tüfeğiyle vurularak ağır yaralanan 40 yaşındaki Huriye Balasar, tedavi gördüğü hastanede yaşam mücadelesini kaybetti.

Karaman'da oturan 4 çocuk annesi Huriye Balasar, eşi Ali Balasar ile yaşadığı şiddetli geçimsizlik sonucu geçen 23 Ekim günü evi terk edip Konya'daki annesi Fadim Yapıcı'nın yanına yerleşti. Ali Balasar da geçen cumartesi günü eşini eve dönmeye ikna etmek için 70 DP 480 plakalı otomobiliyle kayınvalidesi Fadim Yapıcı'nın evine geldi. Eşini ikna edemeyen Ali Balasar, geceyi kayınvalidesinin evinde geçirdi. Gece eşiyle ayrı bir odada yatan Ali Balasar, sabah uyandığında eşi Huriye Balasar'ı, yeniden eve dönmeye ikna etmeye çalıştı. Ancak eşinin olumsuz yanıt verip, boşanmak istediğini söylemesi üzerine "Bu yaşta boşanılır mı?" diyerek öfkelenen Ali Balasar, otomobilinden tüfeğini alıp tekrar girdiği evde eşinin üzerine ateş açtı. Açılan ateş sonucu karnından ve göğsünden yaralanan Huriye Balasar, kanlar içinde yere yığılırken Ali Balasar da hızla evden uzaklaştı. Kızını kanlar içinde bulan Fadim Yapıcı, polis ve sağlık görevlilerine haber verdi.
 
YAŞAM MÜCADELESİNİ KAYBETTİ
 
Ağır yaralı Huriye Balasar, ambulansla Meram Tıp Fakültesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Olaydan sonra kaçan Ali Basar da kısa süre sonra polis merkezine gidip teslim oldu. Yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Huriye Balasar, yapılan tüm müdahaleye rağmen dün yaşamını yitirdi. Ali Balasar da dün çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
 
Olayla ilgili soruşturma sürüyor.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@