Biz kime sırtımızı döndük

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "Bu seçimin ittifaklarından birisi olan, o Pensilvanya'dan irin akıtan birisi var, oradan beddua seansları yapıyor, oradan milletin evlatlarına. Ne yaparsa yapsın oradan beddua ediyor, milletimiz ve ümmet K

Biz kime sırtımızı döndük
banner432

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "Bu seçimin ittifaklarından birisi olan, o Pensilvanya'dan irin akıtan birisi var, oradan beddua seansları yapıyor, oradan milletin evlatlarına. Ne yaparsa yapsın oradan beddua ediyor, milletimiz ve ümmet Kabe-i Muazzama'nın etrafında Türkiye'ye dua ediyor. Hepsi bir araya gelmişler" dedi.

Soylu, partisinin Çaykara ilçesindeki mitinginde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin 13 yıldır büyük devrimler yaptığını belirterek, AK Parti'nin 13 yıldır geçmiş dönemlerdeki ekonomik açıkları kapattığını ifade etti.

Türkiye'yi deprem vergilerine muhtaç eden bir ülkeden Merkez Bankası'nın kasasında 130 milyar bulunan bir ülkeye dönüştürdüklerini ve Uluslararası Para Fonu'na (IMF) borçlarını ödediklerini anlatan Soylu, ogünkü iktidarda MHP'nin de bulunduğunu söyledi.

Soylu, artık ülkenin ekonomisinin sağlam olmasına bazı kesimlerin tahammül edemediğini ve ülkenin istikrarını bozmaya çalıştıklarını ileri sürerek, "Geçmişte Yüksek Askeri Şura'da başbakanlar itilmiş, kakılmış gibi kenarda oturuyordu. Sizin 9 seçimdir verdiğinizi reyi namusu bilen AK Parti, Recep Tayyip Erdoğan, bugün Yüksek Askeri Şura'da başbakanlar masanın başında oturuyor" diye konuştu.

Milli Güvenlik Kurulu'nda (MGK) ise 28 Şubat'ın, 1960 ve 1980 darbelerinin sözü geçtiğini söyleyen Soylu, bugün MGK'da da milletin sözünün geçtiğini kaydetti.

Soylu, demokratik açıdan ülkenin geçmişiyle bugününü kıyaslayarak bir dönem insanların inançları üzerinden kardeşin kardeşe düşürüldüğünü dile getirerek, bugün başı açığının da, kapalısının da üniversiteye gidip doktor, öğretmen olduğunu, TBMM'de milletvekili olabildiğini vurguladı.

Soylu, Trabzon'da seçim çalışması yaparken MHP'lilerin kendilerine bozkurt işareti yaptığını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

1-402.jpg

 "Milliyetçiler var, aramızda geziyorlar. Ben bazen el sallarken onlar da bana kendi el işaretlerini yapıyorlar. Ya arkadaş bana niye el işareti yapıyorsunuz? Trabzon'da, İzmir'de, Konya'da milliyetçilik yapmak kolay. Dün Diyarbakır'da on binler topladık, Batman'da, Şırnak'ta on binler topladık. Hadi burnunu sok da Güneydoğu'ya, göreyim senin burnunu. Milliyetçilik burada kolay. Orada bizim teşkilatlarımız büyük bir mücadele veriyorlar. Aday bile koyamıyorsunuz orada aday, teslim etmişsiniz orayı PKK'ya, KCK'ya. AK Parti'nin ayağına çelme takayım da oradan milletvekili çıkarmasın, oylarından HDP'ye kaydırayım da barajı aşsın. Bizim milliyetçiliğimiz kuru laf milliyetçiliği değil. Yüksekova Havalimanı'na gördünüz, Yüksekova Havalimanı'nı hem yaptık hem de ay yıldızlı bayrağı dalgalandırdık orada. Onlar konuşur, eller konuşur, AK Parti yapar"

"BİZ KİME SIRTIMIZI DÖNDÜK"

Soylu, Türkiye'nin artık ayakları üzerinde duran bir ülke olduğunu, 500 milyon dolara muhtaç bir ülkenin artık dünyanın mağdurlarına ve mazlumlarına yardım eder hale geldiğini vurguladı. Bugün Filistin'i, Myanmar'ı, Somali'yi, Arakan'ı, Afrika'yı yalnız bırakmayan güçlü bir Türkiye olduğuna işaret eden Soylu, şunları söyledi: "Ey bu memleketi seven vatansever insanlar, Kurtuluş mücadelesine girdiğimizde paramız pulumuz, silahımız yoktu. Dünyanın bütün Müslüman ülkeleri hep beraber birleştiler ve dediler ki 'Türkiye'yi eğer kurtarırsak hepimize faydası olur, Anadolu'yu özgür yapmalıyız.'

Pakistanlı kadınlar kollarından bileziklerini sıyırıp gönderdiler, onların altınlarıyla silah aldık. Bugün İş Bankası onlardan kalan paralarla kuruldu. Hem bir taraftan özgürlüğümüze, istiklalimize katkıda bulundular hem de ekonomimize. Ne yapacağız, Kılıçdaroğlu'na sorsak Suriyelileri bırakacağız öyle mi? Sizin komşunuzun evi yandığında perdenizi mi kapatıyorsunuz? Çocuğu kaybolduğu zaman bırak ne hali varsa görsün mü diyorsunuz? Kapımıza gelmiş dayanmışlar diyorlar ki 'ey Tayyip Erdoğan, Ey Türkiye, ey 400 yıl aynı sancak altında beraber yaşadığımız insanlar, hısım olduğumuz, akraba olduğumuz Türkiye. Kadınlarımıza tecavüz ediyorlar, hamile kadınların göbeklerine şiş batırıyorlar, ne olursun Erdoğan, bizi kurtar' dediği zaman Erdoğan sırtını mı dönmeliydi, ne yapmalıydı? Biz kime sırtımızı döndük?

AK Parti'nin milliyetçiliğinin, hizmet, üretim ve büyük Türkiye milliyetçiliği olduğunu ifade eden Soylu, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile işadamı Aydın Doğan'ı eleştirdi. Soylu, Türkiye'nin bir koalisyon hükumetiyle karşı karşıya kalmaması ve ülkenin istikrarının sürmesi için 7 Haziran'daki genel seçimlerde AK Parti'ye destek verilmesini istedi.

3-055.jpg

Güneydoğu'da bunu açıkça bilen, karar organları ile paylaşan bir arkadaşınız olarak karşınızdayım. Orada tam bir fecaat var demokrasi fecaati. Okuldaki çocuklara bile baskı yapılıyor. Annelerine, babalarına onların ölümle tehdit edildiği mesajları iletiliyor.  Kaçırılan gençler. En son Muş'un bir köyünde iki genç kaçırıldı. Onlara sandıklardan AK Parti'ye bir tek oy çıkarsa bilmelisiniz ki siz ve aileniz yok hükmündesiniz. Buradan demokrasi çağrışımı mı ortaya koyacağız, yoksa bunu duymadan ortaya koymadan bir çalışma mı ortaya koyacağız. Bu sadece AK Parti'nin derdi değil, toplam milli iradenin derdi. Burada ben senaryoyu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Ürkütücü ve korkutucudur. Senaryo şudur: Türkiye'de HDP'yi baraj aştırmak istiyorlar. CHP'den oy kaydırıldığını görüyoruz. Bizim elimizde araştırma verileri var. Tercihini CHP'den yana kullananların, bir bölümünün önemli bir bölümünün HDP'nin baraj aşması için ciddi bir oy kayması olduğunu açıkça görüyoruz. Buradan da amaç şudur. yapmak istedikleri şudur, HDP'nin baraj aşma talebi ve isteği, PKK'nın şehirde ve kırsalda ortaya koyduğu talepleri yükselterek, iştahlandırarak koalisyonu dışardan destekleyici unsurlar haline getirmektir.

Bu seferde olacağı şudur: PKK ve KCK, bölgesinde hakimiyet ve egemenliklerini sürdürecekler. Orada kanton oluşturmayı planlıyorlar. Bunu görmek gerekir. İşin gerçek düğüme, bu talepler ortaya çıktığı andan itibaren, Türkiye'de HDP'nin baraj aşmasını sağlamak isteyen koalisyon korosu, o gün başka şarkı dillendirecekler. Türkiye bölünüyor, ara rejim imdada.  Ben Güneydoğu'yu iyi biliyorum. Orada HDP'nin, KCK ve PKK Dışında hareket edebilmesi mümkün değil. Onların çözüm sürecinde silahları bırakması mümkün olabilirdi. Bugün mesele, çözüm sürecinin ortaya koyduğu kriterlerinden ayrılıp koalisyon sürecine gitmek. 6-7 ekim olaylarını gördüğümüzde güçlü bir iktidarın buna engel olabileceği ortadadır" dedi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
samet
samet - 4 yıl Önce

Süleyman soylu kendine sırtını döndün sen.Zamanında akpye neler dediğini biliyoruz ,simdi oradan adaysin nasıl inanacak bu millet sana

Oflu 61
Oflu 61 - 4 yıl Önce

Her zaman izah ettim yine'de RİCA ediyorum bu güne kadar çok sevdiğiniz!? TRABZONA ve of'a ne ETTİNİZ bunu tüm TRABZONLULAR öğrenmek istiyor,,,,,,peki seçimden önce neler ettiniz !? , acaba seçimden sonra !? TRABZONUMUZA güzel güzel ne İŞLER !? Yapilacak ne,yoksa seçimden sonra her şey bitti'mi diyeceksiniz,lütfen bu güzel TRABZONUMUZA YATİRİMLAR yapın yatırım.

kaan.dobra
kaan.dobra - 4 yıl Önce

sen 1 gecede davana ihanet etmiş adamsın yarınm yine satmayacağın ne malum..

SIRADAKİ HABER

banner472

banner204

banner443