banner536

banner526

banner513

Bin dönümlük hububat alanı kül oldu!

Yozgat'ın Sorgun İlçesi'ne bağlı Karakaya Köyü yakınlarında henüz berlirlenemeyen bir nedenle çıkan arazi yangınında bin dönüm hububat ekili alan yanarak kül oldu.Sorgun'un Karakaya Köyü ile Yozgat'a bağlı İnceçayır ve Kababel köylerine ait arazilerinin b

Yaşam 21.07.2015, 15:44
Bin dönümlük hububat alanı kül oldu!

Yozgat'ın Sorgun İlçesi'ne bağlı Karakaya Köyü yakınlarında henüz berlirlenemeyen bir nedenle çıkan arazi yangınında bin dönüm hububat ekili alan yanarak kül oldu.

Sorgun'un Karakaya Köyü ile Yozgat'a bağlı İnceçayır ve Kababel köylerine ait arazilerinin birleştiği hububat ekili alanda bugün öğlen saatlerinde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Rüzgarın da etkisiyle hızla yayılan yangına Sorgun Belediyesi'ne ait itfaiye ekipleri ve iş makineleri ile İlçe Özel İdare Müdürlüğü'ne bağlı iş makineleri müdahalede bulundu. Yaklaşık 2 saat süren çalışmanın ardından yangın kontrol altına alınarak soğutma çalışmaları başlatıldı.

Üç köyün arazisinin birleştiği alanda çıkan yangının bin dönüm ekili alanı tamamen kül ettiğini belirten köylüler, yangını görür görmez önce kendilerinin müdahale ettiklerini, itfaiyeye de haber verdiklerini belirterek, bir yıllık emeklerinin tamamen kül olduğunu dile getirdi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@