Belediye'ye haciz şoku!

Denizli'nin Buldan İlçesi'nde CHP'li Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, bir önceki dönemden kalan 135 bin liralık borçtan dolayı belediyenin icraya verildiğini söyledi.Başkan Gülbay, bir firmanın alacağına karşılık belediyenin tüm araç parkı ile taşınmazlar

Yaşam 21.03.2015, 10:00
Belediye'ye haciz şoku!

Denizli'nin Buldan İlçesi'nde CHP'li Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, bir önceki dönemden kalan 135 bin liralık borçtan dolayı belediyenin icraya verildiğini söyledi.
Başkan Gülbay, bir firmanın alacağına karşılık belediyenin tüm araç parkı ile taşınmazlarına haciz koydurduğunu belirtti.

Buldan Belediyesi bir önceki dönemden kalan 135 bin biralık borçtan dolayı hacizlik oldu. Geçen yıl yapılan yerel seçimde AK Parti'den aday gösterilmeyince DP'ye geçen eski belediye başkanı Mustafa Fahri Şevik döneminden kalan borç, belediyeyi sıkıntıya uğrattı. Bir firma 135 bin liralık alacağı için haciz işlemi başlatarak, belediyenin araç parkı ile taşınmazlarına haciz koydurdu. Haciz koyulan malların toplamının 10 milyon lira olduğu belirtildi.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, görevi devraldıktan sonra yaptırdığı incelemede belediyenin ciddi bir borç yükü altına sokulduğunu belirtip, "Yaptığımız detaylı araştırmada borcun 21 milyon lira olduğunu öğrendik. Belediyenin kamu borçlarının yanı sıra özel sektöre ve esnaflara da borçları var" dedi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@