banner560

Bebek pudrasının 8 farklı kullanımı

Bebeğinizin hassas cildinin tahriş olmasını önlemek için kullandığınız bebek pudrasının bu kullanımlarını biliyor muydunuz? Makyajınızdan, ayakkabı bakımınıza kadar birçok yerde kullanabileceğiniz bebek pudrası hayat kurtarıyor.İşte bebek pudrasının 8 far

Yaşam 25.12.2014, 17:24
Bebek pudrasının 8 farklı kullanımı

Bebeğinizin hassas cildinin tahriş olmasını önlemek için kullandığınız bebek pudrasının bu kullanımlarını biliyor muydunuz? Makyajınızdan, ayakkabı bakımınıza kadar birçok yerde kullanabileceğiniz bebek pudrası hayat kurtarıyor.

İşte bebek pudrasının 8 farklı kullanımı…

1- Makyajınızı sabitleyebilirsiniz: Makyajınızı tamamladıktan sonra küçük bir fırçayla yüzünüze bebek pudrasını sürerseniz makyajınızı sabitleyebilirsiniz ancak çok fazla sürerseniz yüzünüzdeki bronzluğu kaybedebilirsiniz. Bu yüzden hafif sürmekte fayda var.

2- Kirpiklerinizi olduğundan daha dolgun gösterebilirsiniz: Maskaranızı sürmeden önce kirpiklerinizin üzerine biraz toz pudra sürün böylece fantastik kirpiklere sahip olacaksınız.

3- Saçınızı yağlı görünümden kurtarabilirsiniz: Saçınızdaki yağlanmadan şikayet ediyorsanız, istenmeyen yağların emilmesi için saç köklerinize az miktarda bebek pudrası dökebilirsiniz.

4- Ağdadan sonra cilt bakımınız için kullanabilirsiniz: Ağda yaptıktan sonra bebek pudrası kullanmanız hem cildinizi yatıştıracak hem de cildinize yarar sağlayacak.

5- Koşunuzu yapmadan önce yaralanabilecek yerlerinize dökebilirsiniz: Koşu sırasında yaralanırsanız pahalı merhemlere paranızı vermeyin. Koşudan önce yaralanabilecek yerlerinize bebek pudrası dökerseniz sizin için doğal bir merhem olacaktır.

6- Ayağınızı sıkan ayakkabının içine bir tutam dökün: Eğer ayağınızı sıkan bir ayakkabınız varsa içine biraz bebek pudrası dökmeniz halinde ayaklarınız daha rahat edecektir. Aynı zamanda ayaklarınız da kokmayacaktır.

7- Deodorant yerine de kullanabilirsiniz: Koltuk altınızdaki nemden kurtulmak için bebek pudrasını deneyin. Aynı zamanda koltuk altlarınızı temiz tutacaktır.

8- Plaja giderken yanınızda taşıyın: Sürdüğünüz güneş kremleri ve sıcakta terlemenizden dolayı plajdaki kumlar vücudunuza yapışır. Bu kumlardan bebek pudrasıyla cildiniz tahriş olmadan kurtulabilirsiniz.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@