Bayburt Üniversitesi davasında karar

Bayburt Üniversitesinde çeşitli ihalelere fesat karıştırıldığı iddialarına ilişkin yargılanan üniversitenin Yapı İşleri Daire Başkanı Rıza Uçan ve yardımcısı Yasin Kılıç'ın da aralarında bulunduğu 37 sanık beraat etti. Bayburt Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki du

Yaşam 23.12.2014, 21:29
Bayburt Üniversitesi davasında karar
Bayburt Üniversitesinde çeşitli ihalelere fesat karıştırıldığı iddialarına ilişkin yargılanan üniversitenin Yapı İşleri Daire Başkanı Rıza Uçan ve yardımcısı Yasin Kılıç'ın da aralarında bulunduğu 37 sanık beraat etti.
 
Bayburt Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuksuz yargılanan bazı sanıklar ile avukatları katıldı.
 
Duruşmada son savunmaları alınan sanıklar, haklarındaki suçlamaları kabul etmeyerek beraat talebinde bulundu.
 
Esas hakkındaki mütalaasını açıklayan Cumhuriyet savcısı, sanıkların delil yetersizliğinden beraatlerine karar verilmesini istedi.
 
Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, ''ihaleye fesat karıştırma'' ve ''rüşvet'' suçlarından yargılanan sanıkların tamamının delil yetersizliğinden beraatine karar verdi.
 
Bayburt Emniyet Müdürlüğü ekiplerince 2011 yılında başlatılan çalışma ve teknik takip sonrası, Bayburt Üniversitesinde çeşitli ihalelere fesat karıştırıldığı iddialarıyla ilgili Bayburt ve Ankara'da operasyon düzenlenmişti.
 
Operasyonun ardından üniversitenin Yapı İşleri Daire Başkanı Rıza Uçan, yardımcısı Yasin Kılıç, Şafak Yıldız, Bilal Yıldız, Aydın Turgut, Yavuz Kılıç, Yunus Yıldız ve Sezer Yıldız tutuklanmıştı. Bu kişilerden Yavuz Kılıç, Yunus Yıldız ve Sezer Yıldız, soruşturma sırasında tutukluluk durumunu inceleyen mahkemece tahliye edilmişti.
 
Daha sonra bu 8 kişinin de aralarında bulunduğu 37 kişi hakkında ''ihaleye fesat karıştırma'' ve ''rüşvet'' suçlarından dava açılmıştı. Davanın Nisan 2012'de görülen ilk duruşmasında, tutuklu yargılanan diğer 5 sanık da tahliye edilmişti.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@