Başsavcı Akçıl'a önemli ziyaret!

Trabzon Umut ve Savaşım Derneği Başkanı Dr. Nimet Baki ve Yönetim Kurulu üyeleri, Trabzon Cumhuriyet Başsavcısı Hayrettin Akçıl'ı ziyaret etti.Dr. Baki, Başsavcı Akçıl’a dernek ve yürütülen projeler hakkında bilgilendirmede bulunarak gençler ve kadınlara

Başsavcı Akçıl'a önemli ziyaret!

Trabzon Umut ve Savaşım Derneği Başkanı Dr. Nimet Baki ve Yönetim Kurulu üyeleri, Trabzon Cumhuriyet Başsavcısı Hayrettin Akçıl'ı ziyaret etti.

Dr. Baki, Başsavcı Akçıl’a dernek ve yürütülen projeler hakkında bilgilendirmede bulunarak gençler ve kadınlara kanserle ilgili yapmış oldukları sosyal sorumluluk projelerinden bahsetti.

Baki, “Trabzon ve çevresinde yürüttüğü kanser kontrol faaliyetlerinin yanı sıra, özellikle kadınlara yönelik servikal ve meme kanseri taramalarında ülkemizde mobil meme kanseri tarama cihazlarının kullanılmasında öncülük etmiş olup, derneğe ait cihaz ile Bakanlığımız pilot projelerinin yürütülmesinde rol almış ve kanser taramalarında devlet politikalarımızın belirlenmesinde önemli rol üstlenmişizdir’ dedi.

Derneği Uluslararası platforma taşıdıklarını da belirten Baki, hasta kongresi için Madrid'te yapılan ESMO kongresine katıldıklarını sözlerine ekledi.

Trabzon Cumhuriyet Başsavcısı Hayrettin Akçıl’da Baki ve ekibini tebrik ederek ”Derneğinizin yapmış olduğu başarılı çalışmalardan dolayı sizleri kutluyoruz" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler