Başkan Sağıroğlu şehit annelerini unutmadı

Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" dolayısıyla şehit annelerini ziyaret etti.

Yaşam 08.03.2017, 13:42
Başkan Sağıroğlu şehit annelerini unutmadı

Trabzon'un Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü"nde 15 Temmuz Şehitlerinden Sedat Kaplan’ın annesi Ören Kaplan ve 2011 yılında Libya’da vurularak öldürülen Yunus Emre Çelik’in annesi Sevim Çelik’i evlerinde ziyaret etti.


HER ZAMAN YANINIZDAYIZ 

Trabzon'un Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu Belediye Meclis Üyesi Metin Özke ile birlikte "8 Mart Dünya Kadınlar Günü"nde 15 Temmuz Şehitlerinden Sedat Kaplan’ın annesi Ören Kaplan ve 2011 yılında Libya’da vurularak öldürülen Yunus Emre Çelik’in annesi Sevim Çelik’i evlerinde ziyaret etti.  Sedat ve Yunus Emre’ye Allahtan rahmet dileyerek sözlerine başlayan Başkan Sağıroğlu, “ Sedat kardeşim 15 Temmuz gecesi vatanını hainlere karşı savunurken şehit oldu. Yunus Emre kardeşim ise gurbet ellerde hainlerin silahından çıkan kurşunla şehitlik mertebesine ulaştı. Allah ikisine de gani gani rahmet eylesin. Şehitlerimizin aileleri bizlere emanettir. Annelerimizin bu mutlu günlerinde evlatlarını bağrına basamayan, onları kucaklayamamanın hüznünü yaşayan, yüreği yaralı tüm şehit annelerimizin her zaman yanlarındayız” dedi. 

Başkan Sağıroğlu şehit annelerini unutmadı

CENNET ANNELERİN AYAĞI ALTINDA 

Kadınlara karşı daima hoşgörülü olunmasına dikkat çekerek sözlerine devam eden Başkan Sağıroğlu "Cennet annelerin ayağı altındadır. Dinimiz, kadını erkek karşısında anneliğiyle çok daha üstün kılmıştır. Kadınlara karşı daima hoşgörülü olunmalıdır. Hayatımızın temelini şekillendiren kadınlar toplumumuzun en önemli bireyleridir. Toplumun temeli ailedir. Ailenin temeli de kadındır. Fazileti, erdemi iffeti ile toplumumuzun mimarı ve kültür taşıyıcısı olan kadınlarımızın öncelikli görevi anneliktir. Çünkü çocuklarımızı, gelecek nesillerimizi yetiştiren annedir, kadındır” dedi. 

Başkan Sağıroğlu şehit annelerini unutmadı

ANALAR KARŞILIKSIZ SEVER 

Başkan Sağıroğlu şöyle devam etti; “Ülkemizin Mehmetçiklerini doğuran binlerce şehit analarının içinde olduğu onurlu Türk kadını, özverili ve üretken çalışmaları ile aileyi ve toplumumuzu şekillendiren en önemli varlıktır. Onlardan olduğumuz ve yaşamımızın doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini bizlerden esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, büyüten, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakar kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum." 

Başkan Sağıroğlu'nu karşılarında gören aileler ise teşekkür ederek, "Başkanımızdan Allah razı olsun bizleri hiçbir zaman unutmaz. Her zaman yanımızdadır" dediler.

Başkan Sağıroğlu şehit annelerini unutmadı
 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@