banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Başkan Gümrükçüoğlu, Miraç Kandili mesajı yayımladı

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayınladı.

Yaşam 22.04.2017, 11:57
Başkan Gümrükçüoğlu, Miraç Kandili mesajı yayımladı

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Miraç gecesinin Müslümanların inanç ve kültür dünyasında vazgeçilmez bir öneme sahip olduğuna işaret ederek, “Dünyanın ve insanlığın geleceği için, maddi refah ve ekonomik kalkınma mücadelesi kadar, manevi ve kültürel değerlerin muhafazası da hayati önem taşımaktadır” dedi.

 
Başkan Gümrükçüoğlu, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
 
Kandil gecelerinin, insanın gönlünü aydınlatan, toplumun manevi değerlerinin güç kazandığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği, selamlaşmanın, paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık hukukunun arttığı çok özel geceler olduğuna dikkati çeken Gümrükçüoğlu, mesajında şunları kaydetti:
 
“Aziz milletimizin asırlardan bu yana büyük bir heyecan ve coşkuyla kutladığı mübarek Miraç Kandili de böylesi gecelerden biridir. Yüce Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in (S.A.V.) hikmet dolu yolculuğunun gerçekleştiği Miraç gecesi, Müslümanların inanç ve kültür dünyasında vazgeçilmez bir öneme sahiptir.
 
Dünyanın ve insanlığın geleceği için, maddi refah ve ekonomik kalkınma mücadelesi kadar, manevi ve kültürel değerlerin muhafazası da hayati önem taşımaktadır. Bütün insanlığın selameti için, iyiliği, barışı, dostluğu, kardeşliği, paylaşmayı ve merhameti yüceltmek için çalışmalıyız.
 
İnanıyorum ki, bu kandil gecesi, insanımızın gönlünde bu yönde bir meşale tutuşturacak, kaybolmaya yüz tutan manevi değerlerimizin ve insani hasletlerimizin hatırlanmasına vesile olacaktır. Bu itibarla Miraç Kandili'ni tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin tüm İslam alemine ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.'

 

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
Ali dayi 3 yıl önce
Siz diyanette mi görevlisiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@