Amasya'da 6 katlı bina çöktü!

Amasya İl Özel İdaresi İşhanı'nın yıkımı sırasında 6 katlı binanın duvarı çöktü. Kepçe operatörü 1 kişi yaralı olarak beton yığınlarının altından çıkarılıp hastaneye kaldırıldı. Betonların altında kalan 31 yaşındaki Osman Hamurkoparan'a ise ulaşılamadı. İ

Yaşam 20.12.2014, 17:53
Amasya'da 6 katlı bina çöktü!

Amasya İl Özel İdaresi İşhanı'nın yıkımı sırasında 6 katlı binanın duvarı çöktü. Kepçe operatörü 1 kişi yaralı olarak beton yığınlarının altından çıkarılıp hastaneye kaldırıldı. Betonların altında kalan 31 yaşındaki Osman Hamurkoparan'a ise ulaşılamadı. İşçiyi kurtarma çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Amasya'da bugün meydana gelen olayda, belediye tarafından yıkımı devam eden 6 katlı İl Özel İdaresi İşhanı aniden çöktü. 6 katlı binanın çökmesi ile birlikte bölgede çalışan işçiler büyük korku ve panik yaşadı. Binanın kepçenin üzerine çökmesi ile birlikte operatör evli ve 2 çocuk babası Osman Hamurkoparan ve bir başka iş makinesinin operatörü 29 yaşındaki Satılmış Karadoğan, beton yığınlarının altında kaldı. Bölgeye çok sayıda sağlık ekibi ve polis sevk edildi. Geniş güvenlik önlemleri altında beton yığınlarının arasından çıkarılan Satılmış Karadoğan, Sabuncuoğlu Şerefeddin Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Bölge gelen AFAD ekipleri beton yığınlarının altında kalan Osman Hamurkoparan'a ulaşamadı. Kepçe operatörüne ulaşabilmek için ekiplerin çalışmasının sürdüğü belirtildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.


İşhanının yıkım töreni, geçen 16 Aralık tarihinde Vali İbrahim Halil Çomaktekin ve Belediye Başkanı Ak Partili Cafer Özdemir'in katılımı ile yapılmıştı. Yıkım çalışmaları bugünde devam ediyordu.
 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@