Ahmet Hakan o konuşmayı yayınladı

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'a verdiği röportajda Tayyip Erdoğan'ın Berkin Elvan'ın annesini yuhalatmasını ‘insani bir şey‘ olarak niteleyen Yavuz Bingöl, faturayı Ahmet Hakan'a kesmişti ve konuşmalarının çarpıtıldığını söylemişti. Ahmet Hakan da Yavuz Bin

Yaşam 04.12.2014, 13:29
Ahmet Hakan o konuşmayı yayınladı
Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'a verdiği röportajda Tayyip Erdoğan'ın Berkin Elvan'ın annesini yuhalatmasını ‘insani bir şey‘ olarak niteleyen Yavuz Bingöl, faturayı Ahmet Hakan'a kesmişti ve konuşmalarının çarpıtıldığını söylemişti.
 
Ahmet Hakan da Yavuz Bingöl'e yanıt vererek Bingöl'ün konuşmasını kelimesi kelimesine bugünkü köşesinde yayınladı.
 
"MESAJ ATTI"
 
Yavuz Bingöl'ün verdiği cevapları anlam kayması olmayacak şekilde kısalttığını belirten Ahmet Hakan, Bingöl'ün kendisine "Berkin'in annesinin yuhalatma işinin 'insani bir şey' olarak bağlanması iyi olmamış." diye mesaj attığını yazdı.
 
Yavuz Bingöl'ün gönderdiği açıklamayı köşesinde birebir yayınlayan Ahmet Hakan, Bingöl'ün açıklamasında "Ahmet Hakan sözlerimi olduğu gibi yayınlayıp beni sizlere doğru taşısaydı..." dediğini hatırlatarak, hiçbir kısaltmaya, hiçbir düzeltmeye başvurmadan ses kaydını birebir yayınladı.
 
İşte kelimesi kelimesine Yavuz Bingöl'ün sözleri:
 
"Şöyle söyleyeyim: Mesela Tayyip Bey'in ölmüş anasına küfür edildiği zaman, ertesi gün o zaman Berkin Elvan'ın annesi yuhalattığı zaman... İşte o zaman sonuç ne? Yani bu çok insani, işte duygusunu işine karıştırmak! Şimdi buna önce sol değerlere inanan insanlar bu kadar aymazlık içine girip de, ilk bir haftası Gezi'nin ilk bir haftası benim için önemliydi, ondan sonra başka bir noktaya gitti, yani işte ne bileyim biliyorsun işte o köprünün adını değiştirmek bilmem ne... Bunlar şimdi sol değerlere inanan insanların söyleyeceği cümleler mi? Ya da ölmüş bir annenin peşinden edilen küfür ne kadar yakışabilir? Ne kadar ayıp bir şey! Hiç farkı kalmıyor ki işin... O zaman o da öyle yapıyor. Peki tamam... Güzel... Ben de yani o yüzden saf tutmak istemiyorum. O kadar kötü bir noktaya gitti ki iş".
 
Ahmet Hakan yazısının devamında şunları yazdı:
 
"Yavuz Bingöl, bu aktardığım bölümle ilgili de itiraz ederse... Bana düşen söz konusu bölümün "ses kaydı"nı "hurriyet.com.tr"de yayınlamak ve yukarıdaki cümlelerin Yavuz Bingöl'ün sesinden tüm Türkiye'nin dinlemesini sağlamak olacak.
 
Neyse...
 
Meseleyi uzatmak niyetinde değilim.
 
Takdir sizin."
 
TWITTER HESABINI KAPATTI
 
Öte yandan röportajın yayınlamasıyla birlikte sosyal medyadan tepki alan Bingöl, bugün twitter hesabını kapattı.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@