7m


7m

hyundai

Afganistan'da El Kaide lideri öldürüldü

Afganistan Hava Kuvvetleri'nin düzenlediği operasyonda El Kaide'nin önemli liderlerinden biri olan Ebu Huzeyfe 'nin öldürüldüğü bildirildi. EMNİYET MÜDÜRÜ AÇIKLADI Kunduz Emniyet Müdürü General Muhammed Kasım Cengelbağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada Ku

Yaşam 25.08.2015, 10:51
Afganistan'da El Kaide lideri öldürüldü

Afganistan Hava Kuvvetleri'nin düzenlediği operasyonda El Kaide'nin önemli liderlerinden biri olan Ebu Huzeyfe 'nin öldürüldüğü bildirildi.

EMNİYET MÜDÜRÜ AÇIKLADI

Kunduz Emniyet Müdürü General Muhammed Kasım Cengelbağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada Kunduz'un Çardere ilçesinin Rahmetbay bölgesinde düzenlenen hava saldırısında El Kaide'nin yüksek rütbeli operasyon generali Ebu Huzeyfe 'nin öldürüldüğünü söyledi. Saldırıda ayrıca " Özbekistan merkezli" olarak tarif ettiği Cundullah örgütünün 3 üyesinin de öldürüldüğünü ifade eden Cengelbağ, 2 militanın da yaralandığını belirtti.

"ÇATIŞMADA 5 MİLİTANI ÖLDÜRDÜK"

Cengelbağ, diğer yandan Kunduz'un Han Abad ilçesinde de Taliban militanlarıyla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 5 örgüt üyesinin öldürüldüğünü kaydetti. Yaklaşık bir ay önce de Afganistan 'ın güneydoğusundaki Paktika vilayetinde El Kaide'nin önemli liderlerinden biri olan Ebu Halil el Sudani, ABD Hava Kuvvetleri'nin düzenlediği saldırıda öldürülmüştü.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@