10 il daha büyükşehir oluyor!

Büyükşehir sayısını daha da artırmak istediklerini anlatan Arınç, sözlerine şöyle devam etti: "2019 yılı seçimlerine giderken Türkiye'deki Büyükşehir sayısı daha da artacak. Mevcut 30 büyükşehirimiz nüfusun yüzde 72'sini taşıyor. Yüzde 72 veya 76'sı o ban

Yaşam 09.12.2014, 11:19
10 il daha büyükşehir oluyor!
Büyükşehir sayısını daha da artırmak istediklerini anlatan Arınç, sözlerine şöyle devam etti: "2019 yılı seçimlerine giderken Türkiye'deki Büyükşehir sayısı daha da artacak. Mevcut 30 büyükşehirimiz nüfusun yüzde 72'sini taşıyor. Yüzde 72 veya 76'sı o bant içinde bir rakam.
 
Milyonlarca insanın büyükşehirde yaşadığını düşünüyoruz. Herhalde ilk düzenleme ile bu rakam yüzde 80'lere 85'lere çıkacak. İlerisini bilemem ama 2019 seçimlerinde Büyükşehirlerin en az 40 olacağını söyleyebilirim.
 
İlçeler içinde belki farklı düzenlemeler gündeme gelebilir. Büyükşehir yasası ile iyi bir iş yaptığımıza inanıyoruz. Anayasaya aykırılıktan tutun, aklın mantığın kabul edemeyeceği pek çok itirazlar oldu ama bunlar politik itirazlardı."


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
Kasım Cismani 7 yıl önce
Kent nüfusu yeterli olmayan illerin mülki idare sınırlarını şehir sınırı kabul etmek, kırsalda-köyde-kasabada yaşayan halka zulüm. Hem kent merkezinde yaşayanlarla bir tutulup eşitçe vergilendiriliyorsunuz, hem nüfusunuz yetmiyor diye hizmet alamıyorsunuz. Ama kim köylüyü düşünür ki?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@