Modern Pozitif Bilimler

banner513

13.02.2018, 09:00

Usta için gitmek mi zor kalmak mı?

Hepimiz canlı şahidiyiz...

Muharrem Usta, seçildiğinde Trabzonspor gerçekten de batık bir haldeydi. Takım; sportif bir depresyonun içine hapsolmuş, taraftar; mutsuzluğu ve umutsuzluğu kanıksamış, kulüp ise sarmal haline gelmiş bir ekonomik tabloda kendi kendini tüketiyordu.

Tüm bu gerçekliğin farkında olan camia, kongreden güçsüz çıkmasına rağmen Muharrem Usta'ya Hacıosmanoğlu'nun bıraktığı enkazı toparlayabilmesi için büyük bir güç verdi.

Trabzonspor tarihinde eşine zor rastlanır.

Tutulamayan sözler, vaatler, iddialı plan ve projeler... Fenerbahçe'ye olan sponsorluğu, Salih Dursun'un hakem omuzlaması, Kartal'ın satışı, Trabzonspor üzerinden kendi şirketlerinin reklamını yaptırması... Antalyaspor'a 7-0, Kasımpaşa'ya 6-0 yenilmesi, kupalara haciz konması... Transferler, bonservisler, yüksek maaşlar...

Tamamı tolere edildi.

Peki gelinen noktada neredeyiz?

Daha da batık halde!

Hacıosmanoğlu'ndan sonra (Krediler, faizler, fesihler, menajerlik ücretleri hariç) borçlanılan en az 540 Milyon TL... Ödenemeyen maaşlar, artarak devam eden mahkemeler ve icralar... Yönetim kurulundan istifa eden 12 yönetici... Menajerlerin ve futbolcuların kıskacında bir sportif yapı... Antrenörlüğü Trabzonspor'da öğrenmeye çalışan bir hoca... ''50. yılda şampiyonluk'' vaadinden uzaklaşmış, hedeflerinden kopmuş, 5. sıra için mücadele eden bir takım!

Açık konuşalım;

Trabzonspor Başkanlığı kimsenin kolay kolay vazgeçmek isteyeceği bir koltuk değil... Rüyalarınıza girer, uykularınızı kaçırır, ruhunuzda keşfedilmemiş alanlar açar. O yüzdendir ki doğruyu yaptığına, en iyisini düşündüğüne, ''sadece şanssızlık'' çengeline takıldığına inanan Muharrem Usta olabildiğince başkan olarak kalmak istiyor.

Fakat; 2 yılı aşan sürecin sonunda Usta, bir yandan da Trabzonspor'u ekonomik, sportif ve kurumsal olarak mevcut şekilde yönetemeyeceğini biliyor.

Ve bana göre Muharrem Usta kalmak istediği kadar Trabzonspor'u bırakıp gidebilmek için de oldukça kafa yoruyor.

Ancak gitmek o kadar kolay değil!

Mesele ''Nasıl gidileceği?'' kısmında.

O yüzden bekliyor...

''Yönetim istifa'' sesleri yükselsin, camia harekete geçsin ve iki - üç kişi daha istifa etsin / ettirilsin ki kongre zorunlu olsun diye bekliyor. Usta; yarın ''Aslında iyi olacaktı... Sabretseler, seneye şampiyon olabilirdik ama beni istemediler.'' demek için bekliyor!

Yani; Usta'nın kalmak için saha içinde şansa, gitmek için ise saha dışında bu taktik savaşı kazanmaya ihtiyacı var.

Peki hangisi daha zor?

Gitmek, gidebilmek mi... Yoksa kalmak, kalabilmek mi!

MEDİCAL PARK'IN SPONSORLUĞU

Trabzonspor'un Akyazı Stadı için Medical Park ile yaptığı sponsorluk sözleşmesindeki ilginç bir detayı daha önceki yazılarımızda gündeme getirmiştik. Ticaret Sicil kayıtlarında var olmayan bir şirketin adıyla Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamadaki garipliği sorgulamıştık.

Sanırım her şey kılıfına uydurulmuş gözüküyor!

Öyle ki; MLP Sağlık Hizmetler A.Ş, halka arz sürecinde yayınladığı belgelerde Trabzonspor ile bir sponsorluk anlaşması imzalandığını doğruladı.

Ancak... MLP'nin yaptığı açıklamada bir başka ilginçlik mevcut.

Medical Park ile Trabzonspor arasında yapılan sözleşme 28 Ocak 2017 tarihli ve 1 yıl süreli olarak gözüküyor. Ve anlaşmadaki taraflar feshetmediği taktirde sözleşme her yıl yenilenecek.
Mesela 28 Ocak 2018'de sözleşme yenilendi mi bilmiyoruz.

Seneye yenilenecek mi onu da bilmiyoruz!

Bunun bir tek açıklaması var; Muharrem Usta Trabzonspor'u kendisine muhtaç ve mahkum etmek istiyor. Öyle olmasa şak diye 5 yıllık imzalanır, değil mi?

Bu sponsorluktan anladığımız şudur; Usta isterse öder... Kızarsa, küserse, kendisinden sonra gelecek yönetimi beğenmezse ödemeyebilir!
ATATÜRK'ÜN IŞIĞI...

Trabzonspor'un yönetim kurulunda kalanlar (Erhan Çimşir ve İsmail Yüksek hariç) geçtiğimiz hafta oynanan Gençlerbirliği karşılaşması öncesi Anıtkabir'e gitti. Birkaç gün sonra da Yusuf Yazıcı annesiyle birlikte Ankara'da Atatürk'ün kabrini ziyaret etti.

Fotoğraflara bakın... İki fark hemen dikkatinizi çekecektir.

Birinde Yusuf Yazıcı çakı gibi... Dimdik, saygı ve minnetle Atatürk'ün huzurunda. Diğerinde ise Gökhan Saral eli cebinde... Eyfel Kulesi'nin önünde poz verir gibi bekliyor.

Atatürk'e sevgi ve saygı turnusoldür, Atatürk'ün ışığı gelecek adına yol göstericidir...

Öyle ki;

Yusuf Yazıcı Trabzonspor'un, Türk futbolunun en değerli oyuncusu... Geleceği parlak, bahtı açık, yarını aydınlık...

Gökhan Saral ise geçtiğimiz hafta Resmi Gazete'de yayınlanan hükme göre 4735 sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu'na uymadığı gerekçesiyle ilgili bakanlık tarafından 1 yıl süreyle tüm devlet ihalelerine girmekten men edildi.

Herkesin yolu açık olsun!

Resmi Gazete'nin 3 Şubat 2018 tarihli ilgili sayısını görmek için;

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2018/02/20180203.pdf
Usta için gitmek mi zor kalmak mı?
 

Yorumlar (16)
Trabzon 3 yıl önce
Yusuf Yazıcı Trabzon un ir değeri evladı adam gibi adam.
halil 3 yıl önce
Bundan 20 yıl önce kulübe üye olamayacak insanlar bugün yöneticilik yapabiliyor. TSun kurtuluşu TSu siyasetten önde tutan insanların yönetime gelmesinden geçer
Ts61 3 yıl önce
Trabzonspor bu mafya bozuntularından kurtarılmadıkça yok olmaya mahkum, ha hacıosmanoğlu habu saral çok yazık çok önüne geleni yönetici başkan yaparsan olacağı bu küme düşer rezil olursun az kaldı usta sağolsun
hasan fehmi 3 yıl önce
trabzonspor sayesinde alamayacağı yerleri aldı bugünde borsaya açtı şirketi. ohhh ts adamın umruna değil. işi bitti karizmasını çok çizdirmeden kaçmanın yollarını arıyor. adam olsa borcu harcı temizler ama nerde trabznsporda öyleadam
Cesur 3 yıl önce
Yazının Gökhan Saral'lı kısmına hiç şaşırmadım. Maalesef, Trabzonzonspor'u vasıfsız insanlar yönetiyor. Bu Onurs Başka sayın M. Ali Yılmaz beyin yönetiminde de vardı bu tür insanlar. Muharrem Saka mesela, baltosu sırtında uzun sokakta boş boş dolaışırken kendini bir anda Trabzonspor yönetiminde buldu. Diğer yönetimlerde de bu tür vasıfsız "kahvehaneden" çıkma tipler ne hikmetse kendilerini o kutsal yönetimlerde buluyorlar. "Adamcılık" her dönem Trabzonspor'da olmuştur ve maalesefde olacaktır. Oysaki bu Camianın, işini bilen, verildiği daha doğrusu o görevin uzmanı olan kişilere ihtiyacı vardır. Yani bilgili kişilere. Baba parasıyla "adam" olmaya çalışan tiplere gıcık oluyorum.
Unutmayın ki, adam olunmaz adam doğulur.
Göktürk bozkurt 3 yıl önce
Bu işker öyle şovla olmuyor tv lerde atıp tutmakla hiö olmuyor trabzonspor kulübü siyasetten kendini kurtarmadıkça iki yakası bir araya gelneyecek hacıosmanoğlu usta bunlar hep proje adamı siyasi iktidarın piyonları hükümet nasıl ülkeyi batağa kaosa sokmuşsa kulübü ele geçiren maşalarıda trabzona aynısını yaptı takımı bitirdi. Rıza trabzonun hocası değşl evet ama usta trabzonun çaycısı olamaz orda burda rızaya sallayacağınıza siyasetin piyonu ustaya sallayın sizde bu kafa varken hiçbirşey olmaz bu takımdan
Yuksel 3 yıl önce
Ustanın kulüpte iki işi kaldı onda sonra gitcek yusuf ile abdulkadiri satsin 20 ye sonra basina 10 sattım desin 10 milyon cebe
Can 3 yıl önce
Çözüm üretin eleştiri kolay varmı bu yükün altınagirecek babayiğit. Ben geliyorum 100 milyon hibe ediyorum desin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@