Şehit Uzman Çavuş Toprağa Verildi - Kırıkkaleli haberleri

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Yusuf Alsancak'ın memleketi Kırıkkale'de düzenlenen cenaze törenine binlerce vatandaş katıldı. Şehit Alsancak'ın (30) cenazesi Diyarbakır'daki törenin ardından Ankara'ya oradan da helallik

Şehirler 12.02.2016, 14:30
Şehit Uzman Çavuş Toprağa Verildi - Kırıkkaleli haberleri

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Yusuf Alsancak'ın memleketi Kırıkkale'de düzenlenen cenaze törenine binlerce vatandaş katıldı.

Şehit Alsancak'ın (30) cenazesi Diyarbakır'daki törenin ardından Ankara'ya oradan da helallik için Kırıkkale'nin Yenimahalle Plevne Caddesi'ndeki baba evine getirildi. Burada helallik alınmasının ardından, Merkez Nur Camisi külliyesinde cenaze namazı kılındı. Törende, şehidin annesi Gülseren, babası Ali ve ağabeyleri Mehmet ve Mustafa gözyaşlarını tutamadı. Binlerce kişinin katıldığı cenaze namazının ardından Şehit Alsancak'ın cenazesi bir süre kortej eşliğinde top arabasında taşındıktan sonra Kırıkkale Şehitliğine götürülerek toprağa verildi.

Cenaze törenine, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Kırıkkale Valisi Ali Kolat, AK Parti Kırıkkale Milletvekilleri Ramazan Can, Abdullah Öztürk ve Mehmet Demir, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, askeri ve mülki erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Öte yandan, 5 Şubat'ta doğum günü olan Şehit Özel Harekatçı Alsancak'ın, kendi adına ait sosyal medya hesabında "Sur'da Doğum Günü Yapmak da Varmış" ifadeleri dikkat çekti. Anne Gülseren Alsancak'ın, 5 gün önce doğum günü olan ve 1 hafta sora eve gelecek oğlunu üzerinde resmi bulunan bir yastık ve bardak yaptırarak karşılamaya hazırlandığı öğrenildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@