Yanal'dan moral desteği

Oyuncularına destek olarak motive etti

Trabzonspor 29.08.2016, 08:14 29.08.2016, 09:01
Yanal'dan moral desteği
Ersun Yanal, yenilgiye rağmen Antep karşısındaki futboldan memnun. Oyuncularından moral bozmamalarını isteyen deneyimli hocanın, “Siz böyle oynamaya devam edin, kaybetme olasılığımız azalacak. Bu maça kaybettik değil, kazandık gözüyle bakıyorum” dediği öğrenildi.

Trabzonspor, Süper Lig’in 2. haftasında konuk olduğu Gaziantepspor karşısında etkili oynamasına karşın, 88. dakikada Orkan’ın kaydettiği golle sahadan 1-0 mağlubiyetle ayrılmıştı. Takımın ortaya koyduğu performans gelecek için umut dağıtırken, yenilgiye rağmen ortaya konulan etkili futboldan memnun olan Teknik Direktör Ersun Yanal, maç sonrası soluğu morali bozuk olan oyuncuların yanında aldı. 

‘Yeter ki siz böyle oynayın’

Gaziantespor karşısında oyunu domine eden ancak şanssız golle mağlup olan oyuncularını ortaya koydukları etkili futbol için tebrik eden deneyimli teknik adam, “Moralinizi sakın bozmayın. Siz böyle oynamaya devam edin, yenilseniz bile herkes sizi alkışlayacaktır. Zaten bu şekilde oynadığımızda kaybetme olasılığımız çok azalır. Biliyorum hepimizin zamana ihtiyacı var. Yepyeni bir takımız. Ben bu maça kaybettik değil, kazandık gözüyle bakıyorum. Giden yalnızca 3 puan oldu. Siz yeter ki böyle oynamayı sürdürün, başarı kaçınılmaz olacak” dediği öğrenildi. 

‘Birbirinizle sık sık konuşun’

Sahada gördükleri eksikleri de oyuncularıyla paylaşan Ersun Yanal, iletişim eksikliğinden dem vurdu. Yanal, “Maçlarda birbirinizle sık sık konuşun. Hazırlık maçlarında çoğunuz birlikte oynama şansı bulamadan lig maratonu başladı. Gördüğünüz gereksiz kartların nedeni de iletişim eksikliğinden kaynaklanıyor. Aranızdaki mesafe fazla da olsa gerekirse bağırarak aranızdaki irtibatı sağlayın. Bu sorunu bir an önce aşmalıyız” şeklinde konuştu.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (1)
Selim Aktaş 3 yıl önce
Yahu bende Sadi tekelioğlu zannetim hocanız. Ah şimdi Sadi hoca olsaydı yerden yere vurudunuz tabii ersuna çok para verdiniz sebetci ve hastaneci arkasında bunlar olunca TS yenilgisinin bir önemi olmuyor. Şimdi dizersiniz bahaneleri. Olan seyirciye ve borçlandırılan kulube olyor

Gelişmelerden Haberdar Olun

@