7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Trabzonspor’da Cornelius'a tanıdık rakip!

Trabzonspor’un Şampiyonlar Ligi rakibi Cornelius'un yakından tanıdığı FC Kopenhag oldu.

Trabzonspor 02.08.2022, 14:18
Trabzonspor’da Cornelius'a tanıdık rakip!

Haber61 - Spor Servisi - Trabzonspor, son sezonu şampiyon bitirerek UEFA Şampiyonlar Ligi’ne Play-Off turundan katılmaya hak kazandı.

Bordo mavili ekibin, bugün UEFA’nın gerçekleştirdiği kura çekiminde rakibi belli oldu.

Son Şampiyon, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde FC Kopenhag ile eşleşti.

Trabzonspor’un yıldız golcüsü Andreas Cornelius’da FC Kopenhag’ı yakından tanıyan isimlerden.

Cornelius 1 Temmuz 2010 yılında Danimarka ekibi FC Kopenhag’ın altyapısında futbol hayatına başlamıştı.

Dev santrfor 17 yaşında başladığı kulübünden tam 3 sene sonra İngiltere’nin Cardiff takımına 8.7 milyon Euro bonservis bedeliyle transfer olmuş ancak sakatlık ve istenileni verememesi nedeniyle 3.5 milyon Euro gibi oldukça düşük bir bedelle başladığı yere geri dönmüştü.
FC Kopenhag’daki futbol hayatı sallantılı geçen Cornelius daha sonra İtalya Ligi’nde top koşturup sonradan transfer olduğu Trabzonspor’da kendini buldu.


Yorumlar (1)
Erdem 1 hafta önce
Çok güzel bir rakip geldi, zayıf olsa küçük gördük olur, Roma gibi güçlü bir rakip olsa kadro kalitemiz yetmedi olur ama şimdi Kopenhag bence tam dişimize göre. Lucesku fenevi toplama takım ile eledi ise biz hayli hayli Kopenhag elemeliyiz diye düşünüyorum. Yani hep kolay takım takım gelsin olmaz, artık burası şampiyonlar ligi her takım ya 1.ci yada kendi liginin 2.cisi. Bu takıma ve Avcı Hocamıza yakışan bizi gruplara taşımaktır. Tüm takıma başarılar dilerim.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@