7m


7m

hyundai

Trabzonspor'un iki yıldızı için flaş milli takım açıklaması: Kadroda olacak!

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz'dan Dorukhan ve Enes ünal açıklaması geldi.

Trabzonspor 01.03.2022, 17:49
Trabzonspor'un iki yıldızı için flaş milli takım açıklaması: Kadroda olacak!

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz önemli açıklamalarda bulundu. 24 Mart'ta oynanacak Portekiz maçıyla ilgili konuşan deneyimli çalıştırıcı, takımın form durumundan memnun olduğunu söyledi. Öte yandan Kuntz, "Portekize kesinlikle zorluk çıkaracağız." dedi

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz önemli açıklamalarda bulundu. Lig Radyo'ya konuşan Kuntz, Türk futbolunu Hamit Altıntop'un yapılandıracağını, teknik direktör olarak kendisiyle görüşlerini paylaşacağını ifade etti.

Deneyimli teknik adamın açıklamalarından satır başları şu şekilde:
"Avrupa ile mücadele etmek için 12 kilometreden az koşamayız. Sıralamada 39'larda olmamızın sebeplerinden biri de bu. Milli takımdaki oyuncular elit seviyedeki dünya kulüplerinin koşu ve sprint mesafesine ulaşmak zorundalar; yoksa forma şansı bulamazlar."

"ALMAN MODELİ GETİREMEZSİNİZ"
"Almanya 2000'de yapılanmaya başladı. 14 yıl sonra Dünya şampiyonu oldu. Buradaki en büyük sorun sabır! Bir yapı inşa edilmeli ve onun üzerine devam edilmeli. Türk futbolunun yapılandırılmasında Hamit Altıntop çok önemli bir göreve sahip. Ona hepimiz destek olacağız. Ben de teknik direktör olarak kendisiyle görüşlerimi paylaşacağım. Türk futbolunun daha iyi olması için akademi sistemi şart. Okul-futbol işbirliği şart! Türkiye'ye Alman modeli getiremezsiniz. Başka bir ülkenin birebir modeli olmaz. Hangi ülke neler yapıyor bakıp senin kendini adapte edebileceğin bir durum üretmen gerekiyor. Yabancı kuralı Almanya'da da var. Ama orada kulüp yetiştirme ve ülke yetiştirme kuralı var! Sahada Alman oynatma zorunluluğu şeklinde değil."

"KESİNLİKLE ZORLUK ÇIKARTACAĞIZ"
"24 Mart'taki Portekiz maçı öncesi oyuncularımın form durumundan memnunum. Enes Ünal harika gidiyor. Dorukhan Toköz sağlıklı olursa kadroda olacak. Portekiz maçı ile ilgili şu sözü verebilirim… Onlara kesinlikle zorluk çıkartacağız! Dünya Kupası'na gidersek ayrı bir kadro planlaması, elenirsek Euro 2024 için ayrı bir planlama yaptık."


Yorumlar (1)
AYŞE OK 4 ay önce
ŞAMPİYONUZ YENSEKTE YENİLSEKTE

Gelişmelerden Haberdar Olun

@