Trabzonspor'un efsane isminden destek çağrısı

Hüseyin Tok, "Trabzonspor taraftarı takımına her anlamda destek olmalı" dedi.

Trabzonspor 01.08.2017, 11:56 01.08.2017, 12:28
Trabzonspor'un efsane isminden destek çağrısı

Trabzonspor formasıyla 1975-1976 sezonunda üst üste üç maçta 61. dakikalarda gol atarak '61 Hüseyin" lakabı takılan efsane futbolcu Hüseyin Tok, bordo-mavili taraftarlara destek çağrısında bulundu.


Bordo -mavili takımda 1973-1980 yıllarında oynayan ve bir 2. lig, 4 de birinci lig şampiyonluğu yaşayan Tok, Trabzonspor'un bir taraftan zirve yarışında olup, bir taraftan da ekonomik yapısını düzeltmesi gerektiğini belirtti.

 Tok, Trabzonspor'un kendi futbol yapısına uygun oyuncuları kadrosuna katmasının doğru olacağını ifade ederek, altyapının gözardı edilmemesiyle yetenekli oyuncuların takıma kazandırılabileceğini kaydetti.

Trabzonspor taraftarlarına da büyük görevler düştüğünü vurgulayan Tok, "Sosyal medyada okuyoruz, taraftar hep kaliteli, pahalı transferler yapılsın istiyor. Takımı suni olarak desteklemek olmaz. Takımlarına katkı yapmaları, kombine ya da ürün alarak kulüp ekonomisine katkı sağlamaları gerekiyor. Trabzonspor taraftarı takımına her anlamda destek olmalı." diye konuştu.

Trabzonspor'un efsane isminden destek çağrısı

Şampiyon oldukları dönemlerde birbirini tamamlayan, kazanma arzusu çok olan ve yetenekli oyunculardan kurulu bir kadroya sahip olduklarını kaydeden Tok, şunları söyledi:

"Bizim dönemimizde  ekonomik boyutlar şimdi ki kadar yüksek değildi. O dönemde iyi bir jenerasyon yakaladık. Bütün arkadaşlarımızın çoğu Trabzonluydu. Daha önce amatör takımlarda beraber olduğumuz arkadaşlarımızla Trabzonspor çatısı altında buluşarak iyi bir ekip oluşturduk. Birbirlerini tamamlayan, kazanma arzusu çok olan ve yetenekli oyunculardan kurulan bir takımdı. Her yıl 5-6 futbolcu milli takıma gidiyordu. 1975-1976 ile 1983-1984 sezonları arasında 8 yılda 6 şampiyonluk alarak bu başarımızı taçlandırdık. Bu çok önemli bir başarıydı."

Futbol oynadığı dönemde kazandığı paralarla şimdi oyuncuların kazandığı paralar arasında büyük farklar olduğunu söyleyen Tok, "Trabzonspor'da 1973-1980 yılları arasında oynadım. Biri 2. lig olmak üzere 5 şampiyonluk yaşadım. Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Türkiye kupaları kazandık. Herkese  nasip olmayacak başarılar elde ettik." değerlendirmesinde bulundu. 

Hüseyin Tok, tek üzüntüsünün jübile yapmamak olduğunu da sözlerine ekledi.

Trabzonspor'un efsane isminden destek çağrısı
Yorumlar (7)
abdullah 3 yıl önce
sizin söylediklerinize harfiyen katılıyorum şimdiki teknik heyeti getirmek yani ersun yanalıgetirmekte başlı başını hata cünkü altyapıdan topcu oynatmıyor hemen kiraya gönderiyor yazık oluyor altyapıdan gelenlere iskelette trabzonlu cok olmalı ersunla olmuyor
uluzar 3 yıl önce
arkadaşlar türkiyedeki takımların en büyük hatası transfer edilen teknik direktöre göre sistem kurmaktır.her teknik adam kendine göre bir sistem ve transfer ister.ersun,terim,güneş farketmaz.halbuki takımın bir sistemi olur .o sistemde eksik yerlere transfer yapılır.her t.adam gelişinde yap boz olmaz.paralarda çar çur olmaz.
ts 3 yıl önce
Sonuna kadar haklısın. Fakat senin dönemindeki yöneticileri de bulmak lazım. Yoksa gerisi fasa fiso.artık gemi hayal ve yalanlarla yürüyor.
arakli 3 yıl önce
1461 trabzon gelen oyunculari gorduk alayi kazma futbolcularid
yakup 3 yıl önce
Trabzonspor alt yapsi cok kotu vasat futbolculari yetiyoruz yerdigimiz yoncular ancak ptt1ci lgi oynar
Süleyman Özmen 3 yıl önce
Yav 61.dakikada nasıl herzaman aynı dakikalarda o golleri atıyormuş hayret verici dünyada eşi benzeri yok bence
K.Atamer 3 yıl önce
Radyodan dk 61 e yaklaşırken şimdi TS maçına bağlamayalım malüm 61 dk,hüseyin ve gool olur anonsu olmuştu.Nitekim bağlanıldı TS maçına ve gool sesiyle spiker bağlantıya cevap vermişti.Golü atan Hüseyın tok.Bursada Da efsaneleri gecesinde bu Ali kemal,serdar ve Ali yavuz ve Engin abiye anlatıp hatırladığımda beraber hüseyin abiyi yaad ettik.Çünkü kendisi Şenol güneş gibi iştirak edememişlerdi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@