vardallar

Trabzonspor'un cezası CAS'tan döner mi?

Spor Hukukçusu Avukat Taner Ünlü, Trabzonspor'un aldığı cezayla ilgili konuştu

Trabzonspor 05.06.2020, 14:22
Trabzonspor'un cezası CAS'tan döner mi?

Trabzonspor'un UEFA'dan aldığı 1 yıllık men cezasının yankıları devam ediyor. CAS'a başvuru yapacağını açıklayan bordo mavili kulübün aldığı cezayla ilgili detaylar da ortaya çıkmaya başladı. Spor Hukukçusu Avukat Taner Ünlü,  bu konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

"TRABZONSPOR YA USULDE YA DA ESASTA HATA YAPMIŞ GÖRÜNÜYOR"
"Trabzonspor'a verilen ceza henüz kesinleşmedi. Son kararı CAS verecektir. Trabzonspor da başvuru yapacağını açıkladı. Trabzonspor'a verilen ceza UEFA kriterlerine uymamaktan verilmedi. Trabzonspor, 2016 yılında FFP kurallarına aykırı davrandığından verilecek cezayı ertelemek için UEFA ile anlaşma yaptı. Bu anlaşma 4 yıl süreliydi. Bu anlaşmadaki hesaplar arasında bir uyuşmazlık var. Bu nedenle 1 yıllık ceza verildi. Trabzonspor'a verilen cezada UEFA ile yapılmış sözleşmeye aykırılık olduğu belirtilmiş. Trabzonspor sözleşmeye uygun davrandığını UEFA'ya bildirmek zorunda. Trabzonspor ya usulde ya da esasta hata yapmış görünüyor."

"BU KARAR CAS'TAN DÖNEBİLİR"

"Trabzonspor'un UEFA ile yaptığı anlaşmanın detaylarını bilmiyorum fakat burada şartlar vardı. Trabzonspor bunları açıklamamıştı. Başkan Ahmet Ağaoğlu da UEFA'nın hesaplarda bir yanlışlık yaptığını ve ceza kararının yanlış olduğunu söylüyor. Galatasaray da bunu yaşadı. Fakat Galatasaray bunu cezaya dönüştürmeden hemen anlaşma yaptı. Trabzonspor cezayı almadan da bunun farkına varıp UEFA ile görüşebilirdi. Şu anda eğer CAS'ta UEFA'nın yanlış bir hesaplama yaptığı anlatılırsa bu karar bozulabilir. CAS'ın da yeni sezon başlamadan karar vermesi gerekiyor. Hızlıca son kararı verirler. Eğer Trabzonspor'un dediği gibi bir hata varsa zaten CAS'tan dönecektir. Eğer ceza kesinleşirse Trabzonspor'un sözleşmelerde aykırılık yaptığı sonucu çıkmış olur."

Radyo Gol


Yorumlar (3)
? 1 yıl önce
uefada görevli türkler var ????? bu olay cezaya dönüşmeden neden uyarmadılar trabzonsporu acaba ??????
Smt 1 yıl önce
Ya usul ya esas , dönebilir. Bu kelimeler bilgisizlik ile ilgili. Esas ve usul den baska hata yoktur zaten. Bu nasil hukuki terim kullanmaktır. Berabere bitebilir kazanabilir kaybedevikit
Orhan K 1 yıl önce
Bu saatten sonra duzelmesi cok zor. Bir hata var.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@