Trabzonspor, Fenerbahçe'nin açıklamasına karşılık verdi: Yalan söyleyerek...

Trabzonspor, Fenerbahçe'nin yapmış olduğu açıklamaya yanıt verdi.

Trabzonspor 27.08.2020, 22:38 28.08.2020, 09:54
Trabzonspor, Fenerbahçe'nin açıklamasına karşılık verdi: Yalan söyleyerek...

Haber61 - Spor Servisi - Fenerbahçe'nin bugün 2010 - 2011 yılı ile alakalı yapmış olduğı açıklamaya yanıt verdi

Trabzonspor'un açıklamasında Fenerbahçe'nin açıklamasını "Yalan söyemek" olarak nitelendirdi.

İşte o açıklama:

2010 – 2011 sezonunda şampiyonluğumuzun çalınmasıyla sonuçlanan şike eylemleri nedeniyle ülkemizde gerekli yaptırımlar uygulanmamıştır. Fenerbahçe ve ilgili kulüpler, gerek UEFA gerekse CAS kararlarıyla şike yaptıkları tescillenmiş ve bu kararlar iki kurumun resmi internet sitelerinden de yayınlanmıştır.

Ancak UEFA, Türkiye Futbol Federasyonu’nun şike yapan kulüpler için yaptırımda bulunmamasına müdahale etmemiştir. Kulübümüzün, TFF’ye müdahale edilmesiyle ilgili UEFA’ya yaptığı başvuru “Yerel federasyonlara müdahale yetkimiz yok. Biz ancak kendi organizasyonlarımız için karar alabiliriz” gerekçesiyle reddedilmiştir. Bunun üzerine kulübümüzün FIFA’ya yaptığı başvuruda, TFF’ye gerekli müdahalelerin yapılarak şampiyonluğumuzun geri verilmesi ve şike yapan takımların küme düşürülmesi talep edilmiştir. Ancak FIFA da yerel federasyonlara müdahale etme yetkilerinin olmadığından bahisle talebimizi reddetmiştir. Bu karar İsviçre Federal Mahkemesi’ne taşınmış fakat olumsuz sonuçlanmıştır.

Hal böyleyken Fenerbahçe Kulübü, Türkiye kamuoyuna yaptığı açıklamayla alenen ‘yalan söyleyerek’ şampiyonluklarının yeniden tescillendiğini ve kulübümüzün kendilerine tazminat ödemeye mahkum edildiğini belirtmiştir. Yukarıda gayet açık bir şekilde anlattığımız gibi, davanın konusu bellidir.

Fenerbahçe Kulübü’nün şike sürecinin başından beri kamuoyuna yalan beyanlarda bulunduğu belgeleriyle sabittir. Şike eylemleri nedeniyle UEFA tarafından iki yıl men cezası alan, Türkiye’deki davanın belgelerini UEFA’ya sunarken tercümesinde dahi şike yapan, Türkiye’de ‘kumpas’ dedikleri belgelerle Trabzonspor’u UEFA’ya şikayet eden bu kulübün bugün resmi sitelerinde bir mahkeme kararını yine ‘şike’ yaparak, kamuoyunu yanıltıcı biçimde açıklamalarını sağlıklı olmayan bir ruh halinin tezahürü olarak görüyoruz.

Fenerbahçe Kulübü’nün, İsviçre Federal Mahkemesi’ne açılan davanın yargılama giderlerinin tarafımızca ödenmesi kararını da “Trabzonspor, kulübümüze tazminat ödemeye mahkum edildi” ifadeleriyle açıklamasını da tam bir şark kurnazlığı şeklinde değerlendiriyoruz!

Kulübümüz, 2010-2011 yılından bu yana sürdürdüğü adalet mücadelesinde şike faaliyetlerini hem ulusal hem de uluslararası bütün mahkemelerde tescil ettirmiştir. Bugün “Şampiyonluğumuz yeniden tescillendi” diyenlerin, UEFA tarafından Avrupa kupalarından neden iki yıl men cezası aldıklarını açıklamaları, her şeyi gayet net bir şekilde ortaya çıkartacaktır!

Yorumlar (22)
Mantıklı 5 ay önce
Kime söylüyorsunuz, RTE’nin Türkiye’sine mi ?? Koltuğa güç verenler değil, koltuktan güç alanlar,çıkarları için yanlışa “doğru” demeleri de kaçınılmazdır. Zira, koltuk derdi diğer dertlerin her zaman önündedir..
SEFA 5 ay önce
tazminatını öde yavrucuklarım benim
Mantıklı 5 ay önce
İşte bazı Trabzonlu’ların okuma ve kavrama anlayışı !!1 - Satırlarımın ilk başındaki dönemi kastettim !!2 - Sizler asla gerçek Trabzonsporlu olamazsınız !!!“Arka” Tribünündeki Trabzonspor
murat53 5 ay önce
Yavuz hırsız bunlar. Devletin "şefkati" cezadan kurtardı bunları. O yüzden Fatih kardeş, bu çorabı başımıza ören ve bizi mağdur eden kişi de bellidir, "şahıslar ve kurumları ayırın" diyerek.
Tursun 5 ay önce
Mantukli mantuksuz gardaş senin gibi düşünseydik kurtuluş savaşını başlatamazdık o zamanda padişahın teslimiyetini beğenmiyorsan... Demişler biz sürmeneliyiz bıçajlarımızı çekmişiz hak 2 tane olmaz ortada itiraf olduğu halde ki bu itirafı i. Ü. Hukuk fakültrsi diploması oşan bir as başkan yapoyor bu güzel vatanımda olmaz olduruldu haklı haksız oldu diye bu vatandan gideceksekk vatan size uine kalmaz VATAN TESLİM OLMAYANLARINDIR
Fatih 5 ay önce
Başka ülkeye git bu ülkeyi beğenmiyorsan
halil bilgin 5 ay önce
2010-2011sezonu şampiyonu TRABZONSPOR dur aksini iddia eden ŞİKECİDİR...
Hasan 5 ay önce
Türkiye'nin en zengini çıkıp Trazonsporl kupamızı almaya çalıştı deme cüretini gösteriyorsa, üfürükten mahkeme masrafını sanki şikeden aklanmışlar şeklinde lanse etmeleri gayet normal. Ali Koç , Trazonspora saldırarak ayakta kalmaya çalışıyor. Çünkü başarısız.
CeyEr161 5 ay önce
2011'de Ali Koc bu isi örtbas etmek icin UEFA kac milyonluk sponsorluk yapmistir. RTE'de devreye girinci bu dava sonsuza uzatildi
Remzi 5 ay önce
Aman reis beyler duymasın çok kızarlar yoksa, bu ne cürret böyle...
61 5 ay önce
Sahıbi olmayan birşehiriz iş vatan millet olunca karadeniz insanı merttir denir agzımıza bal yerine recel sürülür olay kapatılır bu konuda bukadar nettir bunu tüm siyasileri izde bilir ama ülkenin tüm büyük mütahıtleri fenerli oldugundan ses cıkaramazlar sonuç bu davayı biz Trabzon spor sevdalıları olarak bizlere de düşen görevi yapamadık
DrMurat 5 ay önce
Sağlam kapak, ama fenerasyon bize bu açıklamadan ötürü ceza yazar.
Kemal SAKA 5 ay önce
Allah kim şike yapıyorsa/yaptıysa VE şike yapanları ihya etti/ediyorsa; bildiği gibi yapsın... bana sormasın, çok kötü şeyler temenni ederim.
Ali Altuntaş 5 ay önce
Ali koç,Akp ve trolleri Allah sizi bildiği gibi yapsın.Bu düzen en masum insanı bile ülkesinden sogutur.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@