banner526

banner533

banner513

Trabzonspor'dan sert hakem tepkisi: Haysiyetsizce...

Trabzonspor'da Genel Sekreter Ömer Sağıroğlu imzasıyla açıklama yayınlandı.

Trabzonspor 19.09.2020, 20:52
Trabzonspor'dan sert hakem tepkisi: Haysiyetsizce...

Trabzonspor'un Denizlispor ile golsüz berabere kaldığı maçta penaltılarının ve golün yok sayılması sonrası hakem Volkan Bayarslan'a sert tepki gösterildi. Bordo mavili kulüp resmi siteden yapılan açıklamada kararların arkasında kasıt olduğunu belirtti.

Genel Sekreter Ömer Sağıroğlu, Türk futbolunda kronikleşen hastalıkların bir türlü tedavi edilemediğini, kurulların değişmesine rağmen anlayışların değişmediğini vurguladı. Her sezonun “Hakemlerin konuşulmadığı bir lig istiyoruz” temennisiyle başladığını ancak daha ilk haftadan hakemlerin sonuçlara etki edecek kararlarıyla sahneye çıktığını vurgulayan Sağıroğlu, “Türk futbolunun en büyük sorunlarından biri adaletin sağlanamamasıdır. Bunu sağlayacak bir yapı kurulamadığı sürece adaletsiz kararlar can yakmaya devam edecektir” dedi.

Süper Lig’in henüz ikinci haftası geride kalmışken takımımız aleyhine yaşanan fahiş hakem kararlarıyla puan ya da puanlarımız çalınmıştır” diyen Sağıroğlu, “Takım anlamında eksik olmamız elbette bizi bağlar. Bu bizim sorunumuzdur. Ancak bu eksikliğimiz bahane edilerek hakemlerin, haysiyetsizce bir şekilde aleyhimize verdiği kararları meşrulaştırmaz. Son iki haftada gördük ki ‘sözde’ yenilenen Merkez Hakem Kurulu yine eyyamcı, yine lobici, yine emir eri! Yine birilerinin ekmeğine yağ sürecek şekilde ligi dizayn ediyorlar” diye konuştu.

Serdar Tatlı yönetimindeki Merkez Hakem Kurulu, Trabzonspor’un maçlarını izliyor mu?” diye soran Genel Sekreter Ömer Sağıroğlu, şöyle devam etti:

Geçtiğimiz hafta oynadığımız karşılaşmada Ekuban’a verilmeyen ancak rakip takım oyuncusuna verilen penaltı Serdar Tatlı ve MHK üyelerinin yüzünü kızartıyor mu? Tüm futbol kamuoyunun gülerek yorumladığı bir penaltı pozisyonu sonrası takımımızın 10 kişi kalarak puan kaybetmesi karşısında Sedar Tatlı ve MHK üyeleri utanıyor mu? Bugün Afobe’nin, Nwakaeme’nin ve Serkan Asan’ın pozisyonlarına penaltı kararı veremeyen, iki metre önündeki penaltı pozisyonu için verdiği kararı VAR protokollerine tamamen aykırı bir şekilde geri alan Volkan Bayarslan ve VAR hakemi Yaşar Kemal Uğurlu’nun Trabzonspor’a karşı sergiledikleri haysiyetsizce tavır Serdar Tatlı ve MHK üyelerini rahatsız ediyor mu? Maçın orta hakemi Bayarslan’ın geçmiş yıllarda Trabzon’da yaşadığı talihsiz bir olayın intikamını almasına seyirci kalan Serdar Tatlı ve MHK üyelerinin vicdanları sızlıyor mu?

Genel Sekreter Ömer Sağıroğlu sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu kararlar hata değildir! Bu kararların tamamında kasıt vardır! Bu kararların tamamında art niyet ve planlı bir organizasyon vardır. Serdar Tatlı yönetimindeki MHK’yi adaletli davranmaya ve ahlaklı olmaya çağırıyoruz. Aksi takdirde ligin bu şekilde sürdürülemeyeceğini futbol kamuoyuna ilan ediyoruz.”

Yorumlar (91)
6141 1 ay önce
Bunların hepsi ama hepsi namustan uzak hak ve adaletten yoksun insanlar topluluğundan oluşuyor. Haksızlığa göz yumuyor gözünün önünde bizi doğruyorlar kimse gıkını çıkarmıyor nerede adalet nerede yine kuvvetliler kazanacak fakat Allahın adaletinden kimse kurtulamaz haksızlık yapan bütün hakemlerin Tff nin Allah belasını versin
Hakkını sahada ara 1 ay önce
Sahada futbolcular itiraz etmedikçe, haklarını aramadıkça klübün yapacağı açıklamaların bir ehemmiyeti yok.
Fanatik 1 ay önce
La verin %70 oyda şampiyon yaparlar bizi
mahmuTS 1 ay önce
bir git la ağlak muhalaefetci
işiniz gücünuz TS uzerinden rant sağlamak
Serko61 1 ay önce
Çözüm çok basit ama artık bu taraftarın bu düzene inancı kalmamış, yoksa bu deyyuslardan iki tanesini bacağından vuracaksın bak nasıl âdil yönetiyorlar.
tober 61 1 ay önce
ayağından değil daha yukardan
Taraftar 1 ay önce
Artık tek çare o kaldı tatlı dilden anlamıyorlar
mustafa güleç 1 ay önce
yapılanlar kesinlikle bilinçli serdar tatlının hakemliğide çok beceriksizliklerle dolu her sene hakemler trabzon spora yabancı takım gibi davranmaları taraftarı bezdirdi hepsi birilerine uşaklık yapıyorlar 6 tanesi virüs kapmış beddualar tutuyor inşAllah hepsi virüs olur belki adaletli olanlar gelir yerlerine
halil bilgin 1 ay önce
3 tane penaltı pozisyonu var 3 ü de kesinlikle penaltı... Bir de gole giden futbolcumuz tutuldu hakem sadece faul verdi... Geçen hafta flavio nun ilk sarı kartı da rakibi tutmaydı...Üstelik rakip sahada yapılmıştı... geçen sene inceden inceye doğruyorlardı... Şimdi alenen doğruyorlar...
Asil 1 ay önce
gelecek hafta çıkma maça en fazla ne olur yani tepki istiyorsan al sana tepki
devo 1 ay önce
trabzonspor bu düzenin takımıdır. Hiçbir zaman senin dediğini yapacak bir yönetim olmaz. sen zannediyormusun umurlarında .ihaleler alıyorlar .işleri var birbirleri ile .basit bir kınama ver geç . o protestoyu yapacak yönetim bugüne kadar trabzona gelmedi gelemez de . o kararı alsan da ankara dan bir telefon olay iptal.
ZİGANALI ORHAN ŞAHİN 1 ay önce
Turkcell eyyam liginin 20 takımının yöneticileri bir Rıdvan Dilmen etmedi mi? Çünkü Rıdvan Dilmen, Serdar Tatlı'yı işaret etti, birileri emirleri uyguladı. Ve tarafsız olamayacak kadar Fenerbahçe taraftarı olan bir Trabzonspor düşmanı MHK'nin başına getiriliyor. MHK'deki Trabzonlu MHK üyeleri ne iş yaparlar? Trabzonspor sayesinde oradan aldıkları maaşları çocuklarına rahatça yedirebiliyorlar mı? Ben haram ediyorum.
Kenan 1 ay önce
Abicim çekin takımı ligden olsun bitsin. Biz bu haysiyetsiz fenerasyon ve kişiliksiz hakemler yüzünden sinir hastası olmak zorundamıyız. Biz bu şerefsiz ligde oynamak istemiyoruz. Yazıktır günahtır bu taraftara çekinnnn abiiii takımı ligden yeterrrrrrr
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@