banner536

banner526

banner513

Trabzonspor'dan flaş Burak açıklaması! Rakamlar tek tek yazıldı

Trabzonspor'dan Burak Yılmaz açıklaması geldi. Futbolcuya yapılan tüm ödemeler ortaya koyuldu

Trabzonspor 11.09.2018, 11:10 11.09.2018, 11:22
Trabzonspor'dan flaş Burak açıklaması! Rakamlar tek tek yazıldı

Trabzonspor'da son günlerin gündemi olan Burak Yılmaz ile ilgili resmi siteden açıklama yayınlandı. Yayınlanan açıklamada Burak'ın maliyeti konusunda bilgilendirme yapılırken tecrübeli futbolcuya da sitem edildi.

İşte yapılan o açıklama;

Son günlerde profesyonel futbolcu Burak Yılmaz’ın alacaklarını gerekçe göstererek kulübümüze çektiği ihtarla ilgili yaşanan tartışmalara yönelik kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur.

Profesyonel futbolcu Burak Yılmaz’ın transferi için Beijing Guoan kulübüyle3.500.000.-€ bonservis bedeli ve 2.000.000.-€ bonus (Futbolcunun 10 ve üzeri gol atması halinde 300.000.-€ - Futbolcunun resmi müsabakaların % 50’sinde forma giymesi halinde 200.000.-€ - Avrupa Kupalarına katılım halinde 1.500.000.-€) karşılığında anlaşmaya varılmıştır. Futbolcunun menajerlik ücreti olarak da 1.050.000.-€ belirlenmiştir.

(Bonuslar hariç olmak üzere menejerlik ücretiyle birlikte transfer maliyeti: 34 milyon TL)

Burak Yılmaz’la ise 6 Ağustos 2017 tarihindeyıllık 3.550.000.-€ garanti ücret ve kadroda olup olmamasına bakılmaksızın kazanılan her 1 puan başına 12.500.-€ karşılığında 3 yıllık sözleşme imzalanmıştır. Ayrıca futbolcuya sözleşme süresi boyunca 60 Süper Lig maçına çıkması veya 2019-2020 sezonunda toplamda 20 müsabakada yer alması halinde aynı şartlarda +1 yıllık daha sözleşme opsiyonu sağlanmıştır.

(Üç yıllık maliyeti bonuslar hariç: 80 milyon TL)

Bu şartlarda kulübümüze transferi gerçekleşen Burak Yılmaz'a geçen süre zarfında belirli periyotlarla ve gecikmeli olarak ödemeler yapılmıştır.

10 Nisan 2018'de görevi devralan Yönetim Kurulumuzun yaptığı incelemeler sonrasında dönemin yönetimi tarafından profesyonel futbolcu Burak Yılmaz'a 4 aylık (Aralık – Ocak – Şubat – Mart) maaşının ödenmediğini, kazanılan her 1 puan başına taahhüt edilen bonusların karşılığı olan ücretlerin ise hiç yatırılmadığı görülmüştür.

(4 ay X 355.000.-€= 1.420.000.-€ ve puan başı alacağı 42 puan*12.500.-€=525.000.-€ Toplam: 1.945.000.-€)

Göreve geldiği günden itibaren şeffaf, dürüst, gerçekçi ve yapıcı ilkeler benimseyen yönetim kurulumuz, profesyonel futbolcu kadromuzla 30 Nisan 2018 günü yaptığı görüşmeler sonrasında ödemelerin 15 Mayıs 2018 günü hesaplarına yatırılacağını bildirmiştir. Ancak meblağların büyüklüğü nedeniyle yaşanan aksaklılardan dolayı söz verilen tarihten sadece 3 gün sonra gecikmeli olarak futbolcularımıza 18 Mayıs 2018'de ödemeleri gerçekleştirilmiştir. Burak Yılmaz’a da 1.072.500.-€ ödeme yapılmıştır.

Ne üzücüdür ki; bir önceki dönemde aylarca ödeme yapılmamasına rağmen herhangi bir yasal girişimde bulunmayan Burak Yılmaz’ın 15 Mayıs 2018 günü noter üzerinden kulübümüze gönderdiği ihtar, ödemelerin gerçekleştirildiği günün akşamı elimize ulaşmıştır. Burak Yılmaz söz konusu ihtarına Nisan maaşını ve o ay içinde takımımızın kazandığı puanların bonuslarını da ekleyerek tarafımıza 1 aylık süre vermiş ve toplam 2.387.500.-€’luk alacağını talep etmiştir. Kulübümüz 18 Haziran 2018 tarihinde alacağından kalan 1.315.000.-€’yu da futbolcunun hesabına yatırmıştır.

Elbette futbolcunun alacağını istemesi veya hakkını aramasından daha doğal bir durum yoktur. Ancak kamuoyunun da bildiği üzere dövizde yaşanan dalgalanma nedeniyle hem ülkemizin hem de kulübümüzün içinde bulunduğu bu zorlu şartlarda ödemeler konusunda gecikmeler yaşanabilmektedir. Hal böyleyken Burak Yılmaz gibi, kulübümüzde şampiyonluk yaşamış, burada ‘yeniden’ doğmuş ayrıca takım kaptanlığı yapan birisinin -ödemeleri belirli bir denge ve rutine oturtma gayretimize rağmen – sürekli ihtarlar üzerinden parasını talep etmesini anlamlandıramadığımızı vurgulamak isteriz.

Herkesin malûmudur ki kulübümüzün ekonomik yapısı 1 veya 5 aylık süreler içinde normalleşebilecek bir seviyede değildir. Yine de Trabzonspor Yönetim Kurulu olarak 4 aylık süre zarfında yaptığımız 180 milyon TL'lik ödeme ve sonrasında gerçekleşen ödemelerden görülecektir ki, kulübümüzün geçmişten gelen borçlarını büyük bir kararlılıkla azaltmaya çalışmaktayız!

Bu vesileyle; ekonomik, sosyal ve idari olarak normalleşme trendi gösteren kulübümüzün hâlâ 1 milyar TL'yi aşan bir borç yüküyle karşı karşıya olduğunu hatırlatır, yaşanan bu süreçte büyük bir sabır, anlayış ve aidiyet örneği gösteren profesyonel futbolcularımıza da bir kez daha teşekkürlerimizi sunarız.

Saygılarımızla.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (55)
yasar 2 yıl önce
Burak aldığın para haram zıkkım olsun. Usta gibi bir başkan/yönetici nasıl bir sözleşme imzaladı.! Sayın Ağaoğlu bu adamı neden satmadınız.!
Ozgur ata 2 yıl önce
Dumanoglu on numara tesbit yapmissin, bu adami degersizlestirerek kendi ayagimiza sikiyoruz, parasini odeyelim ve parlatip devre arasi satalim
Adem 2 yıl önce
Trabzonspor da oynamak gurur ister. Trabzonsporda sanlanip istanbula gidisinden belli olmadi mi arkadaslar. Hakkini istiyormus. Ekmeksiz mi kaldin burak. Bundan sonra seni bu taraftar istemiyor daha!
DUMANOĞLU 2 yıl önce
AĞAOĞLU BU ADAMI DEVRE ARASINA KADAR SATMANIN KOŞULLARINI YARATMAN GEREKİRKEN HEM ÜZERİNDE PSİKOLOJİK BASKI YARATIYOR HEM DE TARAFTARIN ÖNÜNE ATARAK DAHA BÜYÜK BİR BASKININ FİGURANI HALİNE GETİRİYORSUN. YANİ BU ADAM ONUR GİBİ FATİH TEKKE, ÜNAL, HAMİ GİBİ TAKIMI SAHİPLENMEDİĞİNİ GALATASARAY A GİDERKEN GÖRMÜŞTÜK. BU ADAMI ELDEN ÇIKARMAMIZ GEREK VE YOLU BU DEĞİL... ADAMIN TRABZONA RAKAMLAR VE KİŞİLER ÜZERİNDEN BAĞLANMIŞ. TRABZON A GELİNCE PROFESYONELLİĞİNİ HATIRLIYOR AMENNA. HAKKINI İSTEMESİNE DE TEK SÖZÜM YOK. ANCAK BİZE LÜKS YANİ GİTMESİNİ İSTİYORSANIZ PİYASA YAPACAK ORTAMI YARATIN...
Gürhan Bahadır 2 yıl önce
Dışarıdan gelip halimizle hallenen ve bizden olan üç futbolcu bilirim. 1) İskender Günen, 2) Ünal Karaman, 3) Onur R. Kıvrak...Burak ta bizden biri olabilirdi bu şehrin gönlü yerine alacaklarını tercih etti...hakkıdır alsın ve defolsun.
osman özköylü 2 yıl önce
osman özkoylü
HASAN BASRİ ÇİÇEK 2 yıl önce
ORHAN ÇIKRIKÇI
Taka61 2 yıl önce
Milli takımdan niye kovuldu buna bakalım paragöz
rizeli 2 yıl önce
Yazıklar olsun adama resmen Trabzonspor teslim edilmiş!
Sedat K. 2 yıl önce
Bu kadar da olmaz ya. Muharrem Usta bu kulübe proje yapmaya gelmis. Bu adam bu kulübü batiracakti kendine muhtac birakacakti. Bu aziz yildirimin projesi olduguna inaniyorum. Bir trabzonsporlu kisi hic bir zaman böyle kötülük hainlik yapmaz kulübüne. Burak Yilmaz fedakarlik yapmamis ki, Cin de aldigi paraya yakin bizden para aliyor. Bu adama kaptan mi diyorsunuz? Burak yilmaz gömüldükce bu kulüb el uzatarak yine vitrine soktu
aslan61 2 yıl önce
bastan beri diyorum bu aziz yildirim Adami !
bordo mavı 2 yıl önce
bu sözleşmeyi kabul edip onaylayan geçmiş yönetim ALLAH SİZDEN cıkarasın bu paraları yazıktır günahtır ya valla ayıp kimin parasını kime böle dağıtıyorsunuz.
necati 2 yıl önce
olay şudur; burakyılmaz ülkenin batacağını düşünüyor ve parasını bir an önce alıp yurtdışı hesabına yatırmayı düşünüyor. yoksa paranı mutlaka fifa kanalıyla da olsa alıyorsun ve euro olduğu için değer kaybı da yok. ama "BEN VARIM SEN DE VARMISIN RIDVAN. SEN VAR MISIN ARDA" diyen burak aslında akpye güvenmiyor
Davor Vugrineç 2 yıl önce
Burak Yımaz'ı çok takdir ederdim ancak yaptığı son tavırları hareketleri çok can sıkmaya başladı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@