banner556

>

Trabzonspor'da istatistikler tersine döndü

Trabzonspor Avcı'dan sonra en az gol yiyen takım oldu

Trabzonspor 23.12.2020, 07:57 23.12.2020, 08:10
Trabzonspor'da istatistikler tersine döndü

Trabzonspor sezonun ilk 8 haftasında oldukça sıkıntılı bir dönem geçirmiş ve 6 puanla 17.sırada kalmıştı. Üstelik kalesinde Uğurcan Çakır gibi milli bir kaleci olmasına rağmen toplam 15 gol yemiş ve BB Erzurumspor ile birlikte ligin en çok gol yiyen iki takımında biri olmuştu.

puan

Deneyimli teknik adam Abdullah Avcı'nın gelmesi ile takımın istatistikleri tamamen değişti.  Abdullah Avcı, 9.haftadan itibaren göreve başladı ve 6 maçta hiç yenilmedi. Toplam 14 puan alan Avcı yönetimindeki Trabzonspor kalesinde de 2 gol görüp bu zaman aralığında ligin en az gol yiyen takımı oldu. Avcı geldiğinden beri oynanan lig maçlarında 2'den az gol yiyen takım olmadı

puan

Fanatik

Yorumlar (33)
Kemal 1 ay önce
Urbain Braems'den sonra TSa gelen ilk kaliteli hoca Avcı'dır.
Sotkalı 1 ay önce
Böyle seviyeli ve nazik cevap yazdığınız için TEŞEKKÜR EDERİM.Kültürünüzü yansıtmışsınız..en içten SEVGİ VE SAYGILARIMLA..SİZLER GİBİ TS Lİ OLDUĞUNU BİLMEK YÜREĞİME SU SERPTİ..HOŞÇAKALIN
Kemal SAKA 1 ay önce
Bakalım İstatistikleri çok kötü olan, Trabzon Şehri Sosyolojisi 4 sene boyunca Avcı&Ağaoğlu yönetimlerini taşlaya taşlaya yokmu edecek yoksa; koşulsuz ve tam destek ile ülkede yeni bir devrimin gönüllü emekçisimi olacak. Egosunun gölgesinde kalmış, kimi futbol ulemalarını bu sosyoloji içerisinde sayıyorum. Sabun köpüğü gibi gündelik vizörleri ile bakış sahibi olanlar, kendi vizyonlarını geliştirmeden sadece kendi değerlerini değersizlestirerek göğe yükselebilseydi; benim pek çok hemşerim arşa kadar ulaşmıştı. Ne üzücü ki, bu pirana nesli, kendi neslini bile yiyip, tüketebiliyor. Sevebilme kanalları tıkanmiş Herkes kendi için üzülebilir, zira sevgi yoksa; insanlık kuruyor demektir. Futbol olsa ne olur, olmasa ne olur; sen yitiğine bak!!!
Kemal SAKA 1 ay önce
Sevgili nokta, bu fakir kaynağın kaynağını ilahi olarak izler(siz arzu ederseniz buna prima materia diyebilirsiniz). Bu fakir kaynakta en ufak bir defo bugüne kadar müşahade etmemiştir. Bilakis çare kaynakta yani öze-intikalde, defo ise merkez-kaç kuvvetlere aldanarak savrulmalardadır( O'ndan geldik, O'na döneceğiz...) Kaynaktan savrulduk evet ve fakat vuslata erdiğimizde aradaki süreçte bocalamalar, aldanmışlıklarımızdan azat olduğumuzda, perde kalkıp SIR aşina olduğunda, cevherimizin kaynaktan beslenmekten ötürü ne kadar eşsiz ve özel bir maden olduğunu görebilmiş olacağız.
Bununla beraber, "futbolun yozlaştırıcı kültürü" mevcud mu bilemiyorum doğrusu; bu eller meleğe uyup gülde derebilir, şeytana uyup insanı yerede serebilir... Böyle bakarsak yine bu eller, futbolu yozlaştıradabilir, amacına uygun tüketedebilir. Hiçbir şey sebepsiz yaratılmadı. Ademoğlu kaynağına uygun ahlaklardan güzel ahlaklar giyinse, cennet yeryüzüne teşrif buyururdu. Futbolda bu olmuyorsa, lütfen hiç şüpeniz olmasın; bu durum spordan değil, neye elini atsa çürüten, kurutan insanlaşma yolunda çok mesafe katetmesi gereken ademoğlundandır. O halde gelin, her ademoğlu'na insan demeyelim. Böyle bakarsak, futbol bu ülkede dile gelse acaba bize şöyle demez mi; Beni kabahatli buluyorsunuz peki ama beni kime emanet ediyorsunuz bir bakarmısınız!?.. Tüpçü, Çimentocu dese ne diyebilirizki!!?. Bunların ikiside biri şike döneminin yıkama diğeri kurutma makinesi değilmiydi. Değilmi ki, Rahmetli Sümer; "BÜYÜK BİR ARINMA VE TÖVBE FIRSATINI KAÇIRDIK" hiç dememişti. TFF başkanı olabilmek için, ben kendimi teklif bile edemem bu ülkede biliyor musunuz; aranan şartlar arasında görünmez kalemle yazılmış "Holding Patronu Olmak" yazıyor. Bize bu kokuşmuş düzende hep kapılardan dönmek düşüyor. Evet, holdingimiz yoktur efendim, derdimizde değil bize kaynağımız yeter. Yeter ki kaynağımız, bizi kendinden saysın. Dünyada yaratılmış en büyük fakirlik, kaynaktan savrulmuşluktur efendim. Ah bu ne susuzluktur, ne çiledir efendim.
Son olarak futbolu tanrısallaştırırsak nasılda altında kalabildiğimize delalet edebildiğini ifade edebildiğini bana düşündürten o kadar güzel şeyler söylemişsiniz ki, kaleminize sağlık; benim bunlarıda duymam şüphesiz ihtiyacımmış. Çok teşekkür ederim. Sağlıcakla kalalım, hep dostça kalalım güzel kardeşim.

Dipnot: Muhasebe ve muhakeme ve muhayyilesine şu hızlı ve modern çağda zaman ve enerji harcmakta olan siz gibi meseleleri dışarıda değilde, "içeride" arayabilen kimseler, şüpheniz olmasın pozitif ayrışıp, karşılığında iç-huzur, iç-barış ve iç-dinginlikle mükafat bulacaksınız. Size bunu müjdeleyebilirim. Lütfen bu bakış açınızı en kıymetli keşfiniz olarak sizde başkaları ile paylaşın. Paylaşınki, bilmeyenlerde bilir olsun. Huzuru ve başarıyı dışarda değil içerde arasınlar; çünkü bulabilecekleri yer orasıdır("Ben, Mümin kulumun, gönlüne sığdım!").
İÇTEN Saygı ve Sevgilerimle,
Nokta 1 ay önce
Kemal Saka Hocam yorumunuz isabetli 12 den vurmuş. Ruhlarımız yaban hayatına dönüyorsa sorunu kaynakta aramak lazım. bu kaynak futbolun yozlaştırıcı kültürüdür. Futbolun hayatımıza yansımalarına bakmak lazım. Neredeydik nereye gidiyoruz bunu bi düşünmek lazım. Bu muhasebeyi ben kendi adıma yapıyorum . Bir oyun için küfretmenin sinirlenmenin boşluğunun farkına varmak lazım...
Önder 1 ay önce
Sayın Kemal saka sence bu yönetimin derdi Trabzonspor mu ? Yada şöyle sorayım avcı bu takıma kimin emriyle getirildi ?
Kemal SAKA 1 ay önce
Sn Sotkalı, yazdıklarımla ilişkilendirdiğiniz görüşlerinizin neredeyse tamamına katılmıyorum. Kişi ya parçalayıcı, ötekileştirici bakış sahibidir yada birleştirici. Rahmetli Sümer büyüğümüzün pek çok konuşmasında bu parçalayıcı bakışın nasılda bizi bitirdiğini ve bu şekilde herşeyin emrine amade edildiği İstanbul ile rekabet edebilmemizin asla mümkün olamayacağını söyleye söyleye dilinde adeta tüy bitmişti. Bu mihmalde sizinle aynı şeye bakan bir başkasının yani benim gördüklerim şunlardır:
1) Sn Avcı'nın oyun ve oyuncu olarak eksiklerimiz var demesi... Yönetimi taraftarın önüne atmak için değil malumun ilamı niteliğinde hem kendine hemde yönetime hemde TS muhibbilerine(sevenlerine) sadece çıplak gerçeği eğip bükmeden doğru şekilde ifa edebilmek içindir. Eğer sizin dediğiniz hakikat olsa, o vakit Avcı enayi gibi "oyun eksiğimiz var derken kendinide taraftarın önüne atıyor olurdu ki; oyunu geliştirmek kendi gayretine ve sorumluluğuna bırakıldı. Ayrıca aralarında tam güven oluşmuş teknik kadro ve yönetimler arasında kelimelere zorla yüklenen anlamlar değil bizatihi bu güven belirleyici olur. Teknik direktör ve yönetim takım olabilmişse bunlara takılmaz. Ayrıca bu taraftar önüne atılmak kavramıda ilginç, mesala benim seçilmiş ve görevde olan yönetimi yiyip-bitirmek gibi veya şahsi bir beklentim olmadığı için Sn. Avcı benim nazarımda yönetimi eksiltmiş olmadı. Zira benim yönetimin başarı-başarısızlığını okumam başkalarının yönlendirmeleri ile değil kendi aklıma dayalı olarak gerçekleşir. Kaldı ki, dediğim gibi öküz altında buzağı aramaktan daha iyisi, kim hakikati cesurca dile getiriyorsa Onu yüreklendirmek gerekir. Hakikat yoksa, sütçü beygiri gibi döner dururuz. Kulüp yönetimi ve takım yönetimi birbirinin rakibi değil tam tersi olarak birbirinin tamamlayıcı bileşenidir. TS 'da böyle bir sorun yok, sorun bu parçalamak için bahane arayan fotoğraf makinelerimizin bakacında(vizör) var. Sn. Sümer, kente nasihat niteliğinde bu hususa ömrü boyunca değinmişti, üstüne söz söylemek anlamsız olur, o başaramadı ise; ben hiç başaramam.

Sn. Sotkalı, Seçilmiş ve görevde olan yönetimi kritize etmek kadar doğal birşey olamaz, bununla beraber körleşmiş bir dogmatik, zorlama-ihdas-yargılamayı bir bıçak gibi kullanarak birilerini lime lime etme çabası içimizdeki düşmanlaştırma ve şiddet duygularının dışavurumu niteliğinde olabilir. Eğer durum bu ise, biz düşmansız yaşayamıyoruz demektir. Hatta bahsettiğiniz gibi değerlerimizin kadrini bilememe sonucunu doğurur. Bana göre, TS kulübü başkanı, teknik direktörü hele hele ki; uykusuz gecelerinde seçilmiş ve görevde iken hizmet etmekteyken değersizleştirilmeye çalışılıyorsa buna hoşgörü göstermem; komutanımın adı, Sümer olmuş, Ağaoğlu olmuş, Avcı olmuş Karaman olmuş farketmez. Ben savaştayken kendi generalini bıçaklayan er konumuna kendimi indirmem; Onu bu kentte cahilce yapan sürüler var zaten. Onların pek çoğu Sn. Sümer hayatta iken savaşında arkasında saf tutmadı ancak tabutuna omuz verirken fotoğraf makinelerine görünmek için "er kişi niyetine" sözüne yetişmek için koştura koştura yollara düşmüşlerdi. Hayatta iken değerlerini bilmek, kendi içinizdeki parçalayıcı bakış yerine bütünleştirici bir bakışa sahip olmakla mümkündür. Bunu başardığınızda deneyimlediğiniz şey; kişi seçmediğinizdir. Olgular ve fiilleri üzerinden eleştiri getirebilirsiniz ancak değerleri linç ediyorsanız; sorun kendinizdedir çünkü linç sizin varlık sebebiniz olmuştur ve gerisi teferruattır.
3 gün önce linç edilen Avcı, 3 gün sonra istatistikleri ile bu kadar şaşırtıyorsa ne kadarda 3günlük bir bakışa sahip olduğumuzu göstermez mi?. Daha geniş bir perspektif, ufku görebilen öngörü ile mümkün olabilir. Önce başkalarına tek kelime etmeden, Avcı ve Ağaoğlu'nu yiyip birtirmeden; dürüstçe kendimize ne kadar öngörüsüz olduğumuzu itiraf edelim, bunu başarabilirsek gerisi zamanla gelecek; özeleştiriyle yoğrulabilen oyun planımız bize daha fazlasını vad edecektir.
Saygılarımla,
yasar 1 ay önce
avcı ya destek verilirse takımın ligin zirvesine taşır.
Sotkalı 1 ay önce
YİTİP GİDEN DEĞERLERİMİZ VE BİZE BU DEĞERLERİ ÖĞRETEN BÜYÜKLERİMİZ.EN SON ÖZKAN SÜMER HOCAMIZ RABBİM RAHMET EYLEYE..Ama yönetimi kadro zayıf diye ağlaya ağlaya basın medya taraftar önünde ateşe hiç atmadı...yenilse de savaşan bir takımdı gayreti ve bizlere HER ŞEYİN GALİBİYET ÜÇ PUAN OLMADIĞINI ÖĞRETENLERDENDİ...hele yaşlı topçu transfer etmeye hiç kalkmadı mahmut başakşehir gibi..böyle kulis lobi işlerine hiç girmedi..YENİ NESİL ANLAR İNSAALLAH
Trabzonspor dusmani sotlali trol 1 ay önce
Hoca kazandikca icin icini yiyor kahroluyorsun degilmi simdiki taktiginiz hocayi yonetimle bozusturmak sizin gibi derdi trabzonsporun basarisi degil sirtindan gecinmek olanlar hic durmayacaksiniz
Sotkalı 1 ay önce
SİZİ GİDİ ASKERLER PARALI SİZİ...SEN DAHA NE ANLATTIĞIMI ANLAMIYCAK KAPASİTESİ OLMAYANSIN..ESAS TRABZONU ANLAMAYAN RUHUNU ÖZÜMSEMEYEN SİZİN GİBİ ŞAK ŞAKÇILARDIR...Ne muhalif olmıycam muhalif olduğum şişirmeleriniz ve hocanın ağlamaları oyun anlayışı korkak ürkek..bJKDA MI KADRO ZAYIFTI NE OYNATTI ORDA....GS.İNŞAALAH YENİLSEDE KİŞİLİKLİ TOP OYNATIR..SAVUNDUĞUMUZ NE ÜÇ PUAN NE GALİBİYET ..İÇİNE SİNİYORSA BU OYUN DEVAM ET...AMMA TSLİYİM DEME ..GAZOZ TRİŞKADAN NAĞMELER SELAM SÖYLE O YARE...
Sotkali muhalifi 1 ay önce
sampiyon olsak hocaya sallayacan elin mahkum cunku muhalifsin
Önder 1 ay önce
Şampiyon olursak öylemi geçen sezon şampiyon olmaman için hiçbir neden yokken sence neden şampiyon olamadık hayırdır, sizi kandırabilirler bizi kandıramazlar sotkalı kardeşim gibi. Trabzonspor siyasi bir parti değil doğduğumuz karnımızı doyurduğumuz çocuklarımızı büyüttüğümüz geleceğimiz yarınımız olan büyük bir şehirin takımı bunu aklınıza iyice sokun. Bizim derdimiz Trabzonspor 'un birilerinin arka bahçesi olarak kullanılmaması. Yoksa ne avcıyla nede ağaoğluyla bir derdimiz yok şeffaf olsun herkes yeter bunun adı muhaliflik değil, derdimiz Trabzonspor demektir.
Taktik dehasi sotkali 1 ay önce
Her varyasyonu deniyor bugunun taktigi yonetimi hocaya karsi kiskirtmak
hgf 1 ay önce
Avcı iyi hocadır destek vermek geregir.Futbol tahirlerine duyrulur.
cyh61 1 ay önce
ya sotkalı yaşın kaç başın kaç bilmiyorum ama her yerde olumsuz yorumlarını görüyorum. yeter be kardeşim. nedir senin bu hazımsızlığın. olanı bu olmuyorsa bırak git be kardeşim. yettin gari
Gerçek ts li ali 1 ay önce
Sotkali denilen ts muhalefeti yada ts lu deil de adını sotkali yazmış.. Bunun ts a kuyruk acısı var.. Ts yedikçe adam kuduruyor.. Gs ıda Akyazı da yenicez.. Yeter ki adaletli hakem olsun fatih terim den korkmasın.. Ts küme düşer diye bu sayfalarda göbek atan utanmazlar İn sayısı epey azaldı.. Abdullah Avcı devre arası kaliteli takviyelerle ts u şampiyon yapar... Sakatlık hastalık hakem oyunları olmasın.. Hodri meydan..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@