Trabzonspor'da başkan adayı Hekimoğlu'ndan çıkış

​Trabzonspor'un ​başkan adaylarından Celil Hekimoğlu ligin ilk yarısının bitimiyle beraber sessizliğini bozdu. 

Trabzonspor 28.12.2016, 13:17 28.12.2016, 13:32
Trabzonspor'da başkan adayı Hekimoğlu'ndan çıkış

Trabzonspor'un son seçimli genel kurulunda başkan adayı olan Celil Hekimoğlu, Muharrem Usta yönetimindeki Trabzonspor'un 2016-2017 sezonunun ilk yarısını değerlendirerek bordo mavili yönetimi eleştiri yağmuruna tuttu. 


Trabzonspor'un seçiminden sonra Muharrem Usta yönetimine ve teknik heyete maddi manevi her yönden destek verdiğini ifade eden Celil Hekimoğlu, "Artık bu suskunluğumuzun doğru olup olmadığını sorgulamaya başladık. Trabzonspor'un sportif ve kurumsal anlamdaki gidişatı camiaya hiç umut vermiyor. Hazır ara dönem gelmişken herkesin şapkasını önüne alıp etraflıca düşünmesi gerekiyor. Gidilen bu yol sağlıklı bir yol değildir" uyarısında bulundu.

"Muharrem Usta pembe mesajlar veriyor"

Özellikle Başkan Muharrem Usta'nın sürekli pembe mesajlar vererek Trabzonsporlular'ı oyalama peşinde olduğunu vurgulayan Hekimoğlu, "Bunun doğru bir yöntem olmadığını kendini açıkça gösterdi. Futbolda toplumu ne kadar kandırmaya çalışırsanız çalışın, süreç sahada işliyor. Trabzonspor'un ise sahadaki durumu ortada. Yıllarını başarılarla geçiren, yeri geldiğinde ikinciliği dahi kendisine yeterli görmeyen bir camianın bugün sergilediği görüntü kabul edilir bir görüntü değildir. Maalesef Türkiye önünde sıradanlaşmaya başlayan bir takım imajı vermeye başladık. Köklü ve radikal hamleler yapılmazsa korkarım çok daha kötü günler bizleri bekliyor" ifadelerini kullandı.

"Yanal'la doku uyuşmadı"

Yönetim Kurulu'nun büyük umutlarla ve vaatlerle göreve getirdiği Teknik Direktör Ersun Yanal ile dokunun uyuşmadığına da işaret eden Celil Hekimoğlu, bu konudaki ısrarın ileride daha büyük sorunları da beraberinde getireceği fikrini savundu.

"Öz eleştiri yapılmalıdır"

Trabzonspor'da camiayı ve kulübü tanıyan, heyecanlı, kendisini tamamen işine veren ve geleceğin planlamasını da sağlıklı şekilde yapabilecek bir teknik kadroya ihtiyaç duyulduğunun belirten Hekimoğlu, "Eğer yönetimdeki arkadaşlar kendi görev süreleriyle teknik direktörün görev sürelerini eşitlemeye çalışıyorlarsa ayrılık kararını birlikte de verebilirler. Trabzonspor'un var olan sorunları ne yazık ki bu yönetim döneminde daha da artarak içinden çıkılmaz bir hal almaktadır. Öyle kendi içinize kapanarak, paylaşmadan, dinlemeden, kuru bir inatla bu sorunları çözmezsin. İlk devreyi bu pencereden de değerlendirmeli ve gereken öz eleştiri yapılmalıdır." diye konuştu.

"Çareyi transferde arıyorlar"

Trabzonspor'u yöneten anlayışın son dönemlerde çareyi sürekli transferde aradığını dile getiren Hekimoğlu, "Bu temelsiz düşüncenin kulübü hem maddi hem de sportif açıdan getirdiği durum ortadayken, kitlenin önüne yine transferi çözüm diye sunmak ne kadar akılcı ve inandırıcıdır? Üstelik, bu ekibin yaptığı transferler ve takıma katkıları ortadayken... Bu iyi niyetli uyarılarımıza yönetimin gereken ilgiyi ve duyarlılığı göstereceğine inanmak istiyoruz. Zira Trabzonspor hepimizin, sadece bugün içinde olanların değil" diyerek sözlerini tamamladı.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (22)
adnan 5 yıl önce
aynan katiliyorum yeteneksiz hoca ve yeteneksiz transferler boyle sonuc ilk degisim hoca olmali
kubilay 5 yıl önce
çözüm transferde deilse yapılmasın da küme düşelim bu kadroyla
KEMAL 5 yıl önce
Dökülen transferleri kim yaptı?
Hayri 5 yıl önce
Taraftarın artık kimseye inancı kalmadı ne yazıkki gördüğümüz her sakallıyı dedemiz gibi görüyoruz güya bu usta dürüst adamdı yalan konuşmazdı verdiği sözü tutardı hepsi hikaye adamların tek derdi TSyi kullanarak isim yapmak sonrada akp den milletvekili olmak olay bu.
hakan usta 5 yıl önce
Hocanın damadının scout ekibinde yer aldığı bilgisi doğru mu? Nasıl tahammül gösterilir böyle bir duruma ve bu şekildeki hocaya .Anlamakta güçlük çekiyorum.
tarıkbuğra 5 yıl önce
hekimoğlu da olsa bu büyük kulubü yönetemez.pek bir değişikliklik olmaz.sadri şener,mehmet ali yılmaz,ahmet ağaoğlu dışında kimse bu kulübü iyi yönetemez.hatta nuri albayrak ,faruk özak bile bunlardan daha iyi yönetmişti
AKanfe61 5 yıl önce
Ahmet Ağaoğlu konusunda sizinle aynı fikirdeyim
seli 5 yıl önce
cüzüm teknik ekip degil cözüm birlik beraberlik 2-3 hatta dört nokta transfer
Zeyd 5 yıl önce
hadi ordan sen napcan
of 5 yıl önce
Özak da iyi baskandi.96,da Baskan oydu o yillar TS cok güclüydü.Özak Baskan Trabzon Sampiyon.
Taylan Baki 5 yıl önce
Özak başkan ken ali şen stada koruma yigarken aygunun kafasını mumyalatirken Özak neredeydi bırakın bu işleri
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@