7m

uzungöl yayla otel

TFF'den yabancı kuralı açıklaması! Trabzonspor'u da etkiliyor

Türkiye Futbol Fedarasyonu'ndan yabancı kuralı açıklaması geldi.

Trabzonspor 07.07.2022, 10:38
TFF'den yabancı kuralı açıklaması! Trabzonspor'u da etkiliyor

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), yabancı oyuncu kuralının mevcut haliyle devam edeceğini duyurdu.

TFF'den yabancı oyuncu kuralıyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: 

"TFF Yönetim Kurulu tarafından, kulüplerimize devam eden transfer sürecinde kolaylık sağlamak ve A Takım Listelerini daha rahat oluşturabilmeleri amacıyla, yabancı kuralı korunarak 2022-2023 Futbol Sezonu İlan Edilmesi Gereken Hususlar'ın "Süper Lig Futbolcu Uygunluğu" ve “TFF 1. Lig Futbolcu Uygunluğu”nda yeni bir düzenlemeye gidildi. 

Buna göre; Süper Lig kulüplerinin A Takım Listesinde bulunduracağı en fazla 14 yabancı kuralı devam edecek olup, transfer dönemi içerisinde yabancı oyuncu transferlerini daha rahat yapabilmeleri için imzalamış oldukları sözleşmeler tescil edilecektir. 

Transfer dönemi bitiminde ise A Takım Listesine yazılacak 14 yabancı futbolcu dışında kulübe tescili devam eden yabancı futbolcular, müsabakalarda oynayamayacağı gibi her bir futbolcu için kulüpler Federasyona 500.000 TL alt yapı fon bedeli ödeyecektir.

Söz konusu düzenleme ile TFF 1. Lig kulüpleri için de A Takım Listesinde 8 yabancı uyruklu oyuncu bulundurma kuralı devam edecek, ancak kulüpler transfer sürecinde yeni yabancı uyruklu transferlerini tescil ettirme imkanı bulacaktır.   

Transfer dönemi sonunda 1. Lig kulüplerinin sözleşmeli oyuncu sayısı 8'in üzerine çıktığı takdirde, A Takım Listesine alınmayan oyuncular müsabakalarda oynayamayacaktır."


Yorumlar (1)
CAPT,M,D, 1 ay önce
FUTBOLUN SAHİBİ KULÜPLERDİR,SİZ KURAL KOYAMAZSINIZ,KOORDİNE EDERSİNİZ DÜZENLEME YAPARSINIZ,ÖZERKLİĞE MÜDAHİL OLAMAZSINIZ,AMA SİZ KENDİNİZİ FUTBOLUN PATRONU GÖRÜYORSUNUZ,YANLIŞ,,

Gelişmelerden Haberdar Olun

@