banner556

Özkan Sümer: Trabzonspor'daki bu uygulama son derece sakıncalı

Trabzonspor'un önemli isimlerinden Özkan Sümer açıklamalarda bulundu

Trabzonspor 13.08.2019, 12:41 13.08.2019, 14:13

Haber61 Spor Servisi - Özel

Trabzonspor'un efsane ismi Özkan Sümer, ASKF'deki bayramlaşma töreninde Haber61'e özel açıklamalarda bulundu.

TUR İÇİN AVANTAJI YAKALADIK

Avrupa Ligi'nde oynanan Sparta Prag maçını değerlendiren Sümer " Trabzonspor turu geçmek için büyük bir avantaj sağladı. Dış sahada 2-2 berabere kalmak iyi bir sonuç. Ancak rakibi hafife almamak gerekiyor, boş bir takım değil. Özellikle savunma kısmında sıkıntılar yaşayabiliriz. Buna önlem alınırsa gol atma yönünde ihtiyacımızı yaratabileceğimiz beklentisi içindeyiz." dedi

O SENE BU SENE Mİ?

Taraftarların şampiyonluk beklentileri için takım kadrosunun yeterli olup olmadığı ile ilgili soruya yanıt veren Sümer "Bazı değerlendirmelerde yanlışı şurada yapıyoruz; Kendi iyiliğin ile değerlerin iyiliği arasındaki kıyaslamadan mahrum.  Trabzonspor ilk resmi maçına göre iyi bir görüntü verdi ancak yeterli olduğunu söylemek mümkün değil. Diğer takımların da ihtiyaçlarını ne kadar karşıladığı durumlarını görmek lazım. Değerlendirmeyi sadece bize göre yaparsak yanılgıya düşeriz." ifadelerini kullandı.

YUSUF YAZICI'NIN GİDİŞİ

Yusuf Yazıcı'nın transferini değerlendiren Sümer "Bu konuların kararını yönetim kurulu bağlar. Sportif ve ekonomik anlamda değerlendirme yapılmıştır ve böyle bir karar ortaya çıkmıştır. Saygı duymak lazım" dedi.

U19'DAKİ YENİ OLUŞUM ÇOK SAKINCALI

Trabzonspor altyapısında U19 kategorisinde gerçekleştirilen yeni yapılanma hakkında konuşan Özkan Sümer "
Çok ciddi bir şekilde takip ediyorum. Böyle bir oluşum son derece sakıncalı. Yönetim neye dayandığını bilmiyorum. Hem üretim adına sakıncalı hem de altyapıda U19 olması zorunlu bir faaliyet. Bunu buradan koparıp da başka bir şekilde yeni bir uygulama yapmak verimlilik açısından da uygulama açısından da sakıncalı. Neye dayanarak böyle bir seçim ortaya çıktı kestirmek mümkün değil. 5 kategorideki futbolculardan oluşan bir takım. İnsanların kafasına girmeyen şu; Futbolcuların bir kısmının gelişmeye yönelik bir bölümünün de performansa yönelik çalışması gerekiyor. Bunu nasıl başaracaklar .  Bilmeden baskıları karşılamak için bu uygulamalar ortaya çıktığı zaman potansiyeli yok etmeye neden olur." şeklinde konuştu
 

Yorumlar (9)
Tarık Selim 1 yıl önce
U21 kapatıldığı ve Reserv Lig de daha kurulmadığı için (önmüzdeki yıllarda kurulacağı söyleniyor) eldeki yığılmayı önlemek adına geçici olarak üstten 8 oyuncu U19'a dahil edilebilecek. Mesele bundan ibaret. Reserv ya da benzeri bir lig kurulduğunda U19 eski yapısına dönecek, olan bu. Özkan Hocam duaeyen falan ama bu bilgi henüz O'na ulaşmamış.
Alperen bozkurt 1 yıl önce
Baskanim git mackada yat asagiya dinlen sezon sonu sampiyonluk kutlamasina cagiracakler seni
zafer 1 yıl önce
hocam ayni clint eastwooda benzemissin :)
A.Kadir KALAYCIOĞLU 1 yıl önce
Git eve yat aşağı yeter artık sana ne. Yine gündeme gelmek istiyorsun. M.Ali yılmaz seni bekliyor Antalyada...
nuray uzun 1 yıl önce
hoca doğru söylüyor
adnan 1 yıl önce
hoca dogrudemis iy tespit futbolun sistemi beli kafana gore sistem koyarsan olmaz
Hasan 1 yıl önce
Öskan Sümer 2000 yılı krizinde Trabzonsporu kurtarmak için elindeki tüm emlağını satmış adamdır. Dağılın hadi. Laf atanlar kulüp 40 bin maaş vermişmiş. Adam Trabzonsporun hastası o kadar. Canını bile verir kulüp için.
Özyazıcı, Sadi hoca, Ahmet Suat, Şenol Güneş, daha bir çok ismini saymadıklarım söz konusu Trabzonspor olunca hesabı kitabı unuturlar.
Selim Aktaş 1 yıl önce
Sy sümer m usta yönetimine destek verdi. O yönetim ersun yalanın adamları diye diplomasız hocalara 40 /50 bin tl maaş verdiler. Çekip gittiler.bu altyapı Duayeni nerdeydi o zaman adama sormazlarmı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@