banner536

banner526

banner513

Nihat Özdemir'den Fenerbahçe'ye cevap: Başarısızlıklarını örtbas etmek için...

Fenerbahçe eski yöneticisi olan TFF Başkanı Nihat Özdemir ile Fenrbahçe kulübü arasındaki kriz devam ediyor.

Trabzonspor 05.06.2020, 19:05
Nihat Özdemir'den Fenerbahçe'ye cevap: Başarısızlıklarını örtbas etmek için...

Trabzonspor'un kupasının gasp edildiği 3 Temmuz süreci hafızalarda tazeliğini korurken TFF Başkanı Nihat Özdemir'in yaptığı açıklama gündeme bomba gibi düşmüştü.

O dönem Fenerbahçe'nin yöneticisi olan Özdemir dün yaptığı açıklamada "2011'den beri şike olayı yaşanmadı" diyerek adeta Fenerbahçe'nin şike yaptığını kabul eder mahiyette oluşu Fenerbahçeli taraftarları çileden çıkarırken bugün de sarı lacivertli kulüp açıklama yapmıştı.

Resmi siteden "Yazıklar Olsun Nihat Özdemir" başlığıyla yayınlanan açıklamada "TFF Başkanı Nihat Özdemir, dün akşam saatlerinde tarihe 'rezalet' olarak not edilen beyanatlarından sonra bu saate dek halen bir açıklama yapmamıştır.  Konuyla ve bu şahısla ilgili Başkanımız ve Başkanvekilimiz bugün FBTV’de gerekli açıklamaları yapacaklardır. Camiamızın ve kamuoyunun bilgisine sunarız." ifadeleri kullanıldı.

Nihat Özdemir cevap verdi

Fenerbahçe açıklaması sonrası TFF Başkanı Nihat Özdemir de cevap verdi. TFF resmi hesabından yapılan açıklamada "sportif başarısızlıklarını sosyal medyanın yönlendirmesi ile örtmeye çalışanların bu tür açıklamalarına itibar edilmemesini kamuoyunun takdirine bırakıyorum." ifadelerine yer verdi.

TFF Başkanı Nihat Özdemir'in açıklaması şu şekilde;

Ekonomist Dergisi'nin instagram yayınında "Futbolda şike tartışmalarını bitirmek için nasıl bir strateji izleyeceksiniz?" sorusuna verdiğim cevabın önce kamuoyu ve sosyal medyada, daha sonra da Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından amacından çok farklı olarak yorumlandığını maalesef üzülerek takip ettim.

Herkesin bildiği gibi 2010-2011 sezonunda birçok kulüple ilgili "şike tartışmaları'' olmuştur. Yayındaki sözlerimde herhangi bir kulübün veya kulüplerimizin ismi geçmemiş, imada bulunulmamıştır.

Buna rağmen Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetimi tarafından konunun saptırılması asıl 'rezalet'tir.

Daha üzücü olan ise Fenerbahçe gibi güzide bir kulübümüzün ve köklü bir camianın bu anlayışla yönetilmesidir.

Türk futboluna ve Fenerbahçe Kulübü'ne, şu anda Fenerbahçe Başkanı ve Başkanvekili olan şahıslardan daha uzun yıllar hizmet etmiş olmak gurur madalyamdır.

Adımı bir terör örgütü ile yan yana getirme cüretini gösteren Semih Özsoy'un şahsımla ilgili itham ve saldırılarını esefle kınıyor ve ayıplıyorum. Benim, yıllardır Türkiye'ye nasıl hizmet ettiğimi herkes biliyor.

Fenerbahçe'ye nasıl hizmet ettiğimi ise, 2010-2011 sezonunda yönetici olan, şimdiki Başkan Ali Koç, ''Nihat Özdemir'in Başkanlığında bu yönetim yapabileceğinin en iyisini yapmaya çalışmıştır" diyerek özetlemiştir.

Türkiye'ye ve Fenerbahçe'ye olan hizmetlerimi sorgulamak başkanvekili olan şahsın haddine değildir.

Göreve geldiklerinden bu yana sportif başarısızlıklarını sosyal medyanın yönlendirmesi ile örtmeye çalışanların bu tür açıklamalarına itibar edilmemesini kamuoyunun takdirine bırakıyorum.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (7)
ts 1 ay önce
Tff başkanı gerekeni söyleniş zaten dediği anlaşılırı 2011 de şike oldu , sonrasında birşey yok başka birşey değil...zaten fb liler madem şike yok 2011 de cevaba gerek duymazdı...ateş olmayan yerden duman çıkmaz.. atalarımız ne demiş yarası olan gocunur.
Hasan 1 ay önce
Sevdim bu Nihati. Adam 2011den bu tarafa 9 yıldır şike yapılmadığını soyeleyerek açık, delikanlı davranmıştır. 2010-2011 devre arası Nihati Özdemir , FB aabaskanligindan ayrılmıştı.
tursun 1 ay önce
çiğ yemediysen karnın ağrımaz
usta 1 ay önce
elbet bir gün birisi alenen bu açıklamayı yapacaktır. şu kadar aldık. bu kadar verdik. çok uzak değildir.
Ali 1 ay önce
Sevgili Trabzonspor taraftarları bu tür Bizans oyunlarına aldanmayın bunlar eser geçer biz neticeye odaklanalım
Behçet 1 ay önce
As başkanınız itiraf edip hapisten çıktı adamı asmaya kalktınız neden bu kadar. Celallebme biliyormusunuz hepsi biliyor içlerine işlemiş bakmayın aklandık paklandık numaralarına vicdablarda aklanmak gerek
Ersin 1 ay önce
Bunların hepsi danışıklı dövüş inanmayın kardeşim siz şu anki gerçeklere bakın bakın dün fedarasyon bir açıklama yaptı hanginizin bundan haberi var çoğunuzun bu sıkandal şike nin babası yapılıyor şimdi istanbul medyası ve fedarasyon karar almış ligin son üç maçı seyircili oynanacakmış yani bu demek oluyorki bizim gs maçını seyircili oynatıp avantaj sağlayıp cinconu şampiyon yapmak istiyorlar tabi bizde bunu yedik işte şunu net söylüyorum feto ve onun örgütü fedarasyonun tüm kurumlarına sızmış buna trabzon taraftarı sessiz kalmiyacaktır tüm türkiye bunu böyle bilsin artık yeter sıra bizde görüßüceğiz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@