7m


7m

hyundai

Mustafa Reşit Akçay'dan Ndiaye yorumu

“Bulunduğu ortama kalite katan bir karakter. onunla idmanlar bile daha rekabetçi ve kaliteli hale gelir. osmanlıspor’dayken zaman zaman dinlenme veriyorduk, bunu bile reddediyordu. Trabzonspor çok önemli bir iş yaptı”

Trabzonspor 02.01.2020, 07:56
Mustafa Reşit Akçay'dan Ndiaye yorumu

Badou Ndiaye’yi Osmanlıspor’a transfer eden ve ondan bir yıldız yaratan Mustafa Reşit Akçay Fırtına’nın yeni transferini yorumladı. Bordo- Mavililer’in eski hocası, Ndiaye’den övgüyle söz etti. Deneyimli teknik adam, “Badou Ndiaye bulunduğu ortamın kalitesini artıran bir karakter. İdman temposunu artıran ve antrenmana dahi kalite katan bir oyuncu. Saha içinde olduğu kadar saha dışında da çok önemli bir karakter” dedi ve ekledi:

‘Derinlemesine pasları etkili’

“Savunmadan çıkışlarda çok yararlı bir oyuncu. Topu aldıktan sonra dönerek atağa çıkan ve dönerken bile mesafe kateden bir oyuncu özelliğine sahip. Bu çok önemli bir özellik. Ndiaye’nin oynadığı takımın atak hızı ve kalitesi artar. Onun hızına uygun oyuncularınız varsa taktiğiniz çok daha işler hale gelir. Trabzonspor’un da bu anlamda hızlı oyuncuları ve hızlı atak organizasyonları var. Dolayısıyla oynanan oyuna seviye atlatabilecek bir transfer. Derinlemesine pasları çok iyi kullanıyor. Bu riskli bir şeydir, çünkü top kaybınız yükselebilir. Ancak Ndiaye’nin bu yüzdesi oldukça yüksek.”

‘Bir maçta 19 top kazandı’

“Ndiaye’nin en önemli özelliklerinden bir tanesi de savunmaya yardımı. Osmanlıspor’dayken bir maçımızda hiç faul yapmadan tam 19 top kazanarak oynamıştı. İnanılmaz bir istatistik, hatta rekordur bu. Top kapma özelliği bu denli yüksek, kaptığı topu da doğrudan hücum alanına taşıyabilen bir oyuncudan bahsediyoruz. İki ön liberodan biri olarak yararlanılabilecek bir futbolcu.”

Fanatik


Yorumlar (4)
Bayram Yılmaz 2 yıl önce
Inşaalah takımın başına senin gibi atak futbol oynatan hoca gelir. Trabzonspor a Mustafa Reşit Akçay yakışır.
ahmet 2 yıl önce
Bu takima TD ahmet agoğlu olsun ona cok iyi yakisir
hoca 2 yıl önce
hayret babudiya ne etmis kac asist kac gol etmis forma giydi diye iyi oyuncumu oldu olacak ismi bu
ALPASLAN PEKİN 2 yıl önce
ARKADAŞLAR ANŞAYIN ARTIK HÜSEYİN CİMŞİR KENDİ GİBİ HAMAL BULDU ZATEN ŞU ANDADA TRABZONSPORA İYİ BİR HAMAL LAZIM EN AZINDAN SOSANIN YÜKÜNÜ HAFİFLETECEK

Gelişmelerden Haberdar Olun

@