banner491

Murat Zorluoğlu'ndan Uzungöl açıklaması: Hayretle takip ediyorum!

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu geçtiğimiz günlerde Uzungöl'de yaşanan gerginlikle alakalı açıklama yaptı.

Murat Zorluoğlu'ndan Uzungöl açıklaması: Hayretle takip ediyorum!
banner432

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu geçtiğimiz günlerde Uzungöl'de yaşanan gerginlikle alakalı açıklamlarda bulundu. Zorluoğlu "Şehrimizin karalanmaya hatta aşağılanmaya yeltenildiğini, böylelikle hassas sinir uçları bulunan Anadolu toprakları üzerinde kutuplaştırma ve ötekileştirme tohumları ekilmeye çalışıldığını teessür ve hayretle takip ediyorum." ifadelerini kullandı.

Zorluoğlu açıklamasında şu ifadelerine yer verdi;

Tarihinden, üzerinde yaşadığı coğrafyanın zengin kültür çeşnisinden, kadirşinas, misafirperver ve engin hoşgörü sahibi insanının hasletlerinden bihaber bazı kesimlerce, son günlerde sosyal medya mecraları üzerinden, şehrimizin karalanmaya hatta aşağılanmaya yeltenildiğini, böylelikle hassas sinir uçları bulunan Anadolu toprakları üzerinde kutuplaştırma ve ötekileştirme tohumları ekilmeye çalışıldığını teessür ve hayretle takip ediyorum.

Trabzon’umuzun güzide turizm mekânlarından Uzungöl’de geçtiğimiz hafta yaşanan münferit ve istenmeyen bir hadiseden yola çıkılarak, Fatih Sultan Mehmet Han’dan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e kadar milletimizin geleceğini şekillendiren, dünyanın tanıdığı liderlerin özel kıymet verdiği, binlerce yıldır sayısız medeniyete ve kültüre ev sahipliği yapmış bir şehrin, sosyal medyada gündem olma çabalarına malzeme edilmesini şiddetle kınıyorum.

Ecdadımızın bizlere emaneti, benim de atalarımdan yadigâr bilip kültüründen beslenip yetiştiğim ve yakın zamanda şehremini görevi üstlendiğim memleketim Trabzon’a yakıştırılmaya çalışılan her türlü olumsuz sıfatı sahiplerine iade ediyor, hizmet etmekten gurur ve onur duyduğum şehrimin, misafirperver insanıyla, doğasıyla ve zengin kültürüyle daha geniş coğrafyalarda tanınması için yaşamım boyunca özel gayret göstereceğimi bu vesileyle bir kez daha ifade ediyorum.

Bu duygularla; ülkemizin nadide güzelliklerini görmek isteyen yerli ve yabancı misafirlerimizi şehrimizin her köşesinde tüm Trabzonlular olarak layık oldukları şekilde ağırlayacağımızı ve Trabzon’un has evlatlarının da şehirlerini gittikleri her ülke ve şehirde, bulunma amaçları ne olursa olsun en iyi şekilde temsil edeceği inancımı kamuoyunun bilgisine sunuyorum. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ağasarlı
Ağasarlı - 3 ay Önce

Sayın başkanım Ank. Milletvekili aday adayına bir çift sözün yok mu? bizleri rencide etmiştir. O zatı kınıyorum. Trabzon için çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Yeşim çebi bayar
Yeşim çebi bayar - 3 ay Önce

Kim olursa olsun "fikri zikridir"
Gereken gereken yerde yapılmalıdır. Ak parti AK kalmalıdır.
Icerdeki yanlış zihniyetler kesinlikle temizlenmelidir .

Çebi
Çebi - 3 ay Önce

Araklı Taşönü Mahallesine de bir ara bak başgan, turistik mağaralar çöplük yapıyorsunuz... biz de hayretle izliyoruz...

murat başkan
murat başkan - 3 ay Önce

uzungölde son 4 yıldır okadar çokluk olduki.. eee nerde çokluk orda... birileri..

Yeşim çebi bayar
Yeşim çebi bayar - 3 ay Önce

Bende Trabzon ve halkının ülke uzerinde oynana oyunlara trabzon sınırlarında dahi musaade etmemeye özel gayrete aklî selimle yaklaşmamız gerektiğini hatirlatmak isterim.

İbraam
İbraam - 3 ay Önce

Yahu akp ki deyilim. Ama bu Başkan baya iyi gibi. Akp liye benzemiyor.. düzgün, akıllı, devletçi, namuslu, adil, hayret vAllahi, helal olsun.

Tonyalı
Tonyalı - 3 ay Önce

Yaban arkadaşların eline sağlık hazırlıklı gelmişler belli hassasiyetlerimizi biliyorlar gitsin memleketlerine kurtarsınlar ülkesini düşmana deslim edip burada bayrak açmak yok öyle herşey vatan için bizi biz yaban şey

banner472