Federasyon'dan açıklama! Trabzonspor o lige alınacak!

Trabzonspor'un yeni oluşturulacak lige alınacağı açıklandı.

Trabzonspor 21.09.2021, 20:04
Federasyon'dan açıklama! Trabzonspor o lige alınacak!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, kadın futbolunun gelişimine katkı sağlamak amacıyla kadın liglerinin yeniden yapılandırılmasına ilişkin önemli kararlar aldı. Buna göre; federasyona yazılı başvuruda bulunan Altay, Atakaş Hatayspor, Çaykur Rizespor, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'un kadın şubelerinin belirlenecek kriterleri sağlamaları koşuluyla yeni oluşturulacak en üst Kadınlar Ligi’ne alınmasına karar verildi.

Federasyondan yapılan açıklama şöyle;

"Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, 20.09.2021 tarihli toplantısında, kadın futbolunun gelişimine katkı sağlamak amacıyla kadın liglerinin yeniden yapılandırılmasına ilişkin önemli kararlar almıştır.

FIFA ve UEFA’nın çok önemsediği ve yeni düzenlemeler getirdiği bu branşta yeni bir yapı oluşturulması kapsamında, Süper Lig ve TFF 1. Lig’de yer alan kulüplerimize kadın futbolu branşı açma planları sorulmuş ve 6 Süper Lig kulübümüz 2021-2022 sezonundan itibaren takım oluşturarak liglere katılım sağlayacağını bildirmiştir.

Bu çerçevede Federasyonumuza yazılı başvuruda bulunan Altay, Atakaş Hatayspor, Çaykur Rizespor A.Ş., Fenerbahçe A.Ş., Galatasaray A.Ş. ve Trabzonspor A.Ş. Süper Lig kulüplerimizin kadın şubelerinin belirlenecek kriterleri sağlamaları koşuluyla yeni oluşturulacak en üst Kadınlar Ligi’ne alınmasına karar verilmiştir.

Liglerin düzenlenmesi, yapısı ve statülere dair hazırlıklar en kısa sürede tamamlanarak kamuoyuna duyurulacaktır."


Yorumlar (9)
Güneş Ay Yıldız 4 hafta önce
Süper..!
5158 4 hafta önce
Kadın futbol ne alaka......
Tursun 4 hafta önce
Bu lig sadece dikkati farklı yönlere çekmek için yani ilgiyi artırmak için yapılmıştır gericilikle bir alakası yoktur insan eşitliğine sonuna kadar inanan biriyim ama güzel ülkemde tenis maçlarını kızların etekleri açılıyor diye seyreden insanlar var kadını güzel futbol oynuyorlar veya rekabet üst düzey diyemi seyredecekler daha amatör branşları halledemiyenler hakemleri düzene sokamiyanlarin birde kadın futboluna el atmaları bencede manidardır bu güzel yurdumda aradaki makas öyle açıldıki ya zenginsin ya yoksul patatesin 3 TL olduğu 3 patatesin 1 kilo geldiği düşünülürse kadın cinayetlerini futbolla azalacağını düşünmek ahmaklıktır
Kaptangula 4 hafta önce
Arkadaş nekadar geri kafalısınız az uzay çağıda olduğunuzu unutmayın kadın demek var oluş demektir bunu unutma zihniyet düşmenı biraz çağdaş olun sizin gibiler yüzünden kadınlarımız öldürülüyor.
birisi 4 hafta önce
helal olsun. kadınlarımız her şeyi layığıyla yapacağına eminim. fakat buranın değer bilmez insanları için üzgünüm. çünkü hiçbir şeyi hak etmiyorlar. tıpkı kadın voleybolunda kadınlarımız harika başarılar elde etmesine rağmen hala ne yapıyorlar ki deyip milli futbul takımını savunanlar... bu arada hatırlatma en son 6 yediniz.. hala destekleyip kadınlara köstek olun ahahahahah gericiler
Ali Bünyam 4 hafta önce
kadınların girmediği yer kalmadı.
insan 4 hafta önce
girdikleri her yerde erkeklerden daha başarılı oldukları için sanırım bu zorlanman.. ama üzgünüm hep böyle olacak.. kadınlarımız bu ülkenin geleceğidir..
Sulo ts 3 hafta önce
Turbunde oluyorlarda sahada neden olmasinlar.
Sulo ts 3 hafta önce
Kadinlar ne yapacagini sizemi soruyorda ahkam kesiyorsunuz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@