7m


7m

hyundai

Çuvalcıoğlu'ndan Yusuf için "Fatih, Gökdeniz ve Hüseyin" örneği

Çuvalcıoğlu, Yusuf Yazıcı için taraftarlara uyarılarda bulundu

Trabzonspor 19.02.2018, 16:24 19.02.2018, 17:16
HABER61 ÖZEL HABER

Haber61 TV’de yayınlanan Tuncay Lakot’un sunduğu ve İhsan Öksüz ile Caner Çuvalcıoğlu’nun daimi konukları olduğu Şehrin Nabzı programında, Trabzonspor’un Başakşehir’e 1-0 mağlup olduğu maçta Yusuf Yazıcı’nın yuhalanması konusu da konuşuldu.

Trabzonspor’un eski idari menajeri olan Caner Çuvalcıoğlu, konuyla ilgili Fatih Tekke, Gökdeniz Karadeniz ve Hüseyin Cimşir’le yaşanan çarpıcı  örnekleri anlatarak Yusuf Yazıcı’ya yapılanın çok yanlış olduğunu vurguladı.
Çuvalcıoğlu şöyle konuştu;

“Bu yaşta bu ülkenin hatta Avrupa’nın gündemine oturmuş, Avrupa futbolunda saygınlık kazanmış bu oyunculara ‘tu ka ka’ yaparsak ki yapıyoruz, örnek vereceğim size;

Sene 1999. Özkan Sümer altyapı sorumlusuyken beni telefonla aradı. ‘Nerdesin’  dedi  ‘Kulüpteyim hocam’ dedim. ‘Gökdeniz’i odana çağır, onunla konuş, senin odan da dışarı çıkmasın’ dedi.  Gökdeniz’i Giresun’a kiraya gönderiyorduk… Ben Gökdeniz’i odama çağırdım, sohbet ettik konuştuk. Özkan hoca geldi bir karar verdik ve yönetime söyledi, Gökdeniz kaldı.

Fatih Tekke; Gaziantepspor’a verdik üzerine hatırı sayılı bir para verdik ve Erhan Namlı’yı transfer ettik. Yıllar sonra Fatih’i geri almak için para verdik.  Fatih buradan Yusuf’un yaşadıklarını yaşadığı için gitti. Kimse onu göndermedi, kendisi gitmek istedi. Fatih, 22 yaşında Türkiye gündeminde oturacakken 27 yaşında geldi. Bir daha Trabzonspor’a geri gelemedi. O kaybolan yılların hesabını kim verecek. Buradan gitmesine neden olanlar verecek. Fatih’in suçu varsa kendisi de verecek. Ama buradan ayrılmasına neden olan kişiler, tavırlar, davranışlar ki bunun bir bilinçle yapılmadığını düşünüyorum bunun hesabını verecek.

Biz Hüseyin Cimşir’i Antalya’ya takasla verdik. Size çok basit 3 örnek verdim. Bana göre Trabzonspor tarihinde önemli işler yapmış takım kaptanlığı yapmış isimler. Arkadaşlar lütfen yapmayın. Değerlerimize sahip çıkalım. Bugün buna çok ihtiyacımız var. Alttan daha ne kadar oyuncu çıkarabiliriz. Tamamlayıcı oyuncuları bile alttan çıkarmamız gerekiyor. Ekonomizi toparlamamız için lazım. Yarın öbür gün bu çocuk elinde güç hissetiği zaman “gitmek istiyorum” diyecek. Çünkü bu çocuğun anası babası tribündeyken yuhalamak küfretmek vs falan olmuyor. Haketmiyorlar da. Yapmayın arkadaşlar. Kapasitelerini kullanmalarını engelliyoruz baskılıyoruz. Bu çocuklar bizim geleceğimiz.”

FUTBOL KÜLTÜRDÜR

Programın diğer konuğu gazeteci İhsan Öksüz ise” Mesut Özil’in menajeri Yusuf’un da menajeri. Yani tüm dünya izliyor.Bir de futbol izlemek kültürdür. 1996 yılında Trabzonspor şampiyonluğu kaybettiği dönem Deportivo da şampiyonluğu Barcelona’ya kaybetti. Son maçta 90+3’de penaltı kazanıldı, gol olsa Deportivo şampişyon oluyor. İspanya’da ilk olacak. Penaltıyı kaleci kurtarıyor, şampiyonluk kaçıyor. Tribünler ayağa kalkarak takımı alkışlıyor. Bu bir kültürle bağdaşık bir oyundur. Medeni şekilde tepki gösterebilirisiniz. Kimsenin kimseye hakaret etme hakkı yok” İfadelerini kullandı.

(Kaynak gösterilmeden kullanılamaz)
 

Yorumlar (37)
Hasan 4 yıl önce
Bu takım taraftarın yüzünden şampiyon olamıyor
Erol 4 yıl önce
Maalesef bu durum böyle Yusuf'un çok büyük yetenek olduğu aşikar ancak Trabzon taraftarının kalitesi bu kendi evladına yapılacak en büyük yanlışı yapmaktan imtina etmeyen acımasız ve höşgörü nezaketi hayatında yaşamamış zavallı gaddar insan müsveddele sen Yusuf önce çok iyi insansın ayrıca çokta kaliteli futbolcusun sen hiçbirşeye aldırış etme işini yap gerisi teferruat çünki aynı insanlar inşAllah senin başarılı olduğunda yüzleri kızarır her İnsanın böyle geçiş zamanları vardır haydi şimdi aslan Yusuf sen Ts için çok önemlisin
Hakan S. 4 yıl önce
Teşbihte kusur olmaz. Ayı, yavrusunu severken yanlışlıkla öldürürmüş..Bizimki de o hesap. Biz insanız..O yüzden öldürmeyelim, akıllı olalım, yaşatalım..
Yasinkaptan 4 yıl önce
Yusuf seyirci baskısından dolayı futbol oynayamıyor. Aldığı topu yanındakine vermeye başladı. Şu çocukları bırakın da futbol oynasınlar...
MESUT 4 yıl önce
Maçtayız.Yusuf yuhalanıyor,içim sızlıyor ama ne yazıkki bu kadar seyirciye müdahale etme şansım yok.Avrupanın ve ülkemizin hayranlıkla izlediği öz evladımıza yazık ediyoruz.Bu taraftar kafası olduğu müddetçe bizim evladımız bizim takımda kafası rahat oynayamaz.Gittiğinde de bize karşı iyi oynadığında yuhalıyoruz,küfür ediyoruz.Bu taraftar kafası ile yıldızlarımız bir yere kadar ondan sonra haklı olarak kaçarlar.
Rüstem Hacıdokuzoğulları 4 yıl önce
% de yüz doğru tesbitler. Yusuflar kolay yetişmiyor. Önemli olan kötü oynarken aşkışlamak. Hüseyin istemeyerek Bursaspora gitti ve sürekli oynadı. Hiç bir transfer özevlatlardan iyi değil.
Böyle devam edersek bu kulübe futbolcu gelmez. Gelirse de uçuk rakamlara gelir.
Hüsnü 4 yıl önce
Bizden bi cacık olmaz. Küme düşelim de kurtulalım bu acıdan
Nadi 4 yıl önce
Yusuf iyi basladi ama durakladi su anda performansi cok düsük..oyuna giren castillonun bile 10 dakkada yusufdan daha erkili oyunu var...hami mandirali ne demisti?:,,eger yildiz futbolcu olacaksana,adam eksiltecen, adam gececen, iyi pas atacan güzel goller atacan!!!yusufun iki golü var 20 macta 3d iyi oynadigi mac var belki!!
bozkurt74 4 yıl önce
bunları yapamadı diye yuhalamak veya küfretmek lazım değil mi..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@