7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Başakşehir'de değirmenin suyu nereden geliyor? Sponsorlar kim?

Nereden geliyor bu değirmenin suyu? Sponsorları kimler? Başakşehir mercek altında...

Trabzonspor 22.01.2019, 15:27 22.01.2019, 16:32
Başakşehir'de değirmenin suyu nereden geliyor? Sponsorlar kim?

Haber61 Spor Servisi Özel

Süper Lig’de son yılların yükselen takımı olarak gösterilen belediye takımı Başakşehir, yaptığı transferlerle dikkat çekmenin ötesinde bir boyuta ulaştı.

Taraftarı yok denecek kadar az olan Başakşehir kulübü, bu devre arası döneminde ünlü yıldız Robinho’yu ve daha önce ücreti nedeniyle bir çok Türk kulübünün alamadığı Serdar Taşçı’dan sonra şimdi de bir başka ünlü isim Demba Ba’yı transfer etti.

TARAFTARINDAN ÇOK SPONSORU VAR

Taraftar geliri olmayan ( kombine,bilet, forma satışı vs.) , büyük reytingi olmamasına karşın sponsorlarının fazlalığı dikkat çeken Başakşehir Kulübü, inanılmaz transferler gerçekleştirirken bu sponsorlukları nasıl aldığı ve hangi kaynaktan gelen paralarla bu dev transferlerin maliyetini karşıladığı büyük bir soru işareti oluşturuyor.

“PROJE TAKIMI”
Başkanı Göksel Gümüşdağ’ın siyasi bağlantılarının güçlü olması da bu durumu daha ileri bir boyuta taşıyarak “Proje takımı” söylemlerinin ortaya atılmasına neden oluyor. Türk futbolu borca batıkken Başakşehir’in ünlü transferler yaparak maliyetlerini de karşılayabilmesi bu dedikoduları destekleyen unsur olarak gösteriliyor. Gümüşdağ ise bu iddiaları reddederek doğru olmadığını hatta bağlı oldukları Başakşehir Belediyesi'nden de para almadıklarını iddia ediyor.

Transferlerinin tam detaylarını açıklamayan Başakşehir’in kadrosunda yıllık ücretleri Türkiye şartlarının üstünde olduğu bilinen ünlü isimler Adebayor, Clichy, Elia, Arda Turan, Gökhan İnler, Robinho, Demba Ba ve  Serdar Taşçı yer alıyor.
Başakşehir'de değirmenin suyu nereden geliyor? Sponsorlar kim?

İNANILMAZ RAKAMLAR

Başakşehir’in yalnızca devre arasında kadrosuna kattığı isimler ve resmi olarak açıklanmayan ancak basında çıktığı kadarıyla bilinen maliyetleri şu şekilde;
Robinho – 2 Milyon Euro Bonservis – Yıllık garanti ücret 2 Milyon Euro
Serdar Taşçı – Bonservis bedeli yok – Yıllık garanti ücret 2 Milyon Euro
Demba Ba – Kiralık - Yıllık garanti ücret açıklanmadı

Ayrıca Başakşehir’in kadrosunda yer alan futbolculardan bazılarının maliyetleri de yine resmi olmayan bilgilere göre şöyle;

Adebayor – Bonservis bedeli yok – Yıllık garanti ücret 4 Milyon 500 Bin Euro
Arda Turan – Kiralık – Yıllık garanti ücret 4 Milyon Euro (normal maaşı 8 Milyon Euro Barcelona ile anlaşma gereği yarısı ödeniyor)
Clichy: - Bonservis Bedeli yok – Yıllık garanti ücret 3 Milyon Euro

Öte yandan Başakşehir Kulübü borsaya bağlı olmadığından Kamu Aydınlatma Platformu'na da açıklama yapmıyor. Bu durum transferlerde ödenen rakamların şeffaf olmasını engelliyor.

BAŞAKŞEHİR'İN SPONSORLARI KİM?

Futbolcularına inanılmaz garanti ücretler ödeyen Başakşehir'in taraftarı ve reytingi olmamasına rağmen bir çok sponsoru bulunuyor. Bir belediye takımına bu kadar sponsorun nasıl bulunduğu da ayrı bir araştırma konusu olurken aralarında dev firmaların olduğu sponsorlardan öne çıkanlar şu şekilde;

Türk Hava Yolları, Medipol, Deco-Vita, 3. İstanbul Havalimanı, Doğa, İntercity, Ziraat Katılım Bankası, Macron, Fakir, Intermega Güvenlik, Kalyon, Sırma, Turex, Nef, Vodafone, Sunny, Kiğılı, Denizbank, Burger King

(Haber kaynaksız kullanılamaz)


Yorumlar (98)
müslüm 4 yıl önce
reis sağ olsun.
10 tane taraftarı olan suni kulüp bizim vergilerimizle transfer yapıp,
bir de hakemleri etki altına alıp trabzon'da tranzonsporumuzu yeniyor.
biz transfer yasağı alıyoruz, adamlar robinho demba ba'yı alıyor
yazıklar olsun
böyle bir dünya yok.
seçim hesap günü.
uyuma trabzonlu.
Taraftar... 4 yıl önce
Valla ben her seçime giderken formamıgiyip gidiyorum hatta çocuğuma da forma giydirip yanıma alıp gidiyorum. Bundan sonrada öyle gideceğim. Trabzonlu olup Trabzonspor u canı gönülden destekleyen herkes bence böyle yapmalı ve tepkisini verebileceği en anlamlı yerde vermelidir... Saygılarımla...
ismail 4 yıl önce
Ah kardeşim ah! Bu şehir yıllardı uyuyor.Uyanacağını mı sanıyorsun?
hakan 4 yıl önce
ben REİSe inanırım, güvenirim. REİSimine 10 tane trabzonspor feda olsun
Uyan trabzon 4 yıl önce
Sonuna kadar haklısın kardeşim
Şikeyi kapatanda Reis
Başakşehire kamyonla para gönderende
Verilecek bir tepki varsa o da çok yakın
31 mart
İş işten geçtikten sonra istediğiniz kadar
Boş duvarı sövün
Sevginiz değil mantığınız ağır bassın
Metin can 4 yıl önce
Taraftarı yok demeyelim çünkü devletin en tepelerinden de taraftarları var. Çok konuşup sıkıntıya girmeyelim durduk yere...
ahmet 4 yıl önce
şimdi mi aklınıza geldi. adebayor ve arda turana YILLIK 30 ar milyon tl ye imza attırdıklarında kimse sesini çıkarmadı. şimdi şampiyon olacakları belli olunca vay proje falan. geçti o. kervan yürüdü
Hayrul Samasti 4 yıl önce
Arkasında kimmi var ?Korkmayın yazın Akp diye eğer gerçekten gazetecilik yapıyorsanız..Kamunun paraları böyle yerlere aktarılıyor al gülüm ver gülüm...Gariban Trabzonsporda kendi yağıyla kavrulsun..
hüseyin 4 yıl önce
kaynak gariban milletin vergileri.
markette 5-6 liradan soğan patates yiyoruz gitsin başakşehire
benzin 7 lira gitsin başakşehir'e
doğalgaz, elektrik zammı başakşehir'e.
durmak yok yola devam.
Hasan 4 yıl önce
Kardeşim bu işlerin deşifre edilmesini istiyoruuz. ALLAH'dan başkasından da korkmuypruz.
Bu şirketler larayı nereden alıp savuruyor asgari ücretli 2050 liraya geçinirken bu listedeki yabancılara milyonlarca doları vermek ALLAH'dan reva mı?
Nasıl Müslümanız?
Galiba İslamcıyız.
Hani şucu bucular var. Bir mevcudu, faniyi sevnekten çok kullanmak, çıkara aşet etmek için.
Başakşehir kulübü bu paraları toplayıp harcayamaz öyle sponsor adı altında. Taraftarsız kulübe hangi akılsız sponsor olacak. Burada başka bir döngü var.
Murat 4 yıl önce
Acaba kara paramı aklanıyor ne....
ismail 4 yıl önce
İster istemez insanın aklına geliyor.
Hasan 4 yıl önce
Elcepa
Akbil, Halk Ekmek
Kalyoncu inşaat
İBB
İhaleler
Demokrasi olan ülkede kaynaklar açıklanır.
Göksel Gümüşdağ'ın milyarlık emlağı geliri olmadığına göre.
Açıklamaya muhtaç konu
Basındaki iddia bunlar.
Dahası 31.03.2019 tarihine kadar desteklenecekmiş.
Başakşehir takımının kaç taraftarı varsa
Oktay 4 yıl önce
Kalyon Holding,Trabzon Çaykarali değil mi yanilmiyorsam?Demek ki iş paraya gelince Istanbullu oluyor insan.3 Istanbul takimi dururken,acaba Başakşehir le ne işi olur bunlarin?Adebayor 4,5 milyon euro garanti para.Vay anasini sayin seyirciler.Adamlar sana tabii ki maç verditmez.Burdan sadece şunu söylemek istiyorum.Trabzonlu İş Adami olupta,Memleketine bir Işyeri açmayip,insanlara Istihdam sağlamayip,Istanbul takimlarinin ... yüzüne Tükürmek istiyorum.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@