7m


7m

hyundai

Ahmet Nur Çebi'den Trabzonspor açıklaması: TFF ve MHK'da kim varsa istifa etmeli

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'den Trabzonspor çıkışı.

Trabzonspor 18.05.2022, 15:28
Ahmet Nur Çebi'den Trabzonspor açıklaması: TFF ve MHK'da kim varsa istifa etmeli

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Trabzonspor-Beşiktaş maçının tekrar edilmemesine tepki göstererek, "TFF'nin bütün kurumlarına sesleniyorum. Hepiniz istifa edin. Hepiniz taraflısınız" dedi.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, gündeme dair bir basın toplantısı düzenledi.

Çebi, Trabzonspor-Beşiktaş maçının tekrar edilmemesi nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) tepki gösterdi.

Ahmet Nur Çebi açıklamalarında, "Sorun hakemlerin kendisinde. Gereken hamleler yapıldı ancak eksik yapıldı. Ben kimseyi bir liste vermedim. Ben eski tüm hakemlerin gidip yerlerine genç hakemlerin gelmesini istedim. Yeni sezonda da bu isteğimi yineliyorum.

"TFF istifa etsin"

Operasyon eksik yapıldığı için sorunlar halen düzelmedi. Hakemlerin hepsi değiştirilmeli. TFF'nin bütün kurumlarına sesleniyorum. Hepiniz istifa edin. Hepiniz taraflısınız. Trabzonspor-Beşiktaş maçı tekrar edilmeliydi. Kararın sonuca etki etmediğini falan söylemişler. Umarım o kararı veren Tahkim Kurulu yeni sezonda yerinde olmaz." dedi.

"TFF Başkanlığı gibi bir düşüncem yok"

TFF başkanlığını düşünmediğini söyleyen Çebi, "TFF Başkanlığı gibi bir düşüncem yok. Öyle bir düşüncem olsaydı, Beşiktaş'ta başkanlık için yeniden aday olmazdım." şeklinde konuştu.

"Başka hakem mi kalmadı?"

Türk futbolunun temel sorunun hakemler olduğunu belirten Beşiktaş Başkanı Çebi, "Türk futbolunda sorun hakemler. 'Mevcut hakemler gitsin, genç hakemler gelsin' dedik. Hakem operasyonuna dahlim olmamıştır. Ancak eksik ve yanlış yapıldı. Tamamı yapılmadığı için bu iş sulandırıldı. Özellikle çiçek verenler ve bu operasyonu doğru bulmayanlar, her hakem hatasının ardından mağdur olduğunu söyleyenlerdir.

Hem mağdur olduğunu söylüyorsunuz, bunu düzeltmeye çalışanlara da yanlış yapıyorsunuz diyorsunuz. Bu kadar şikayet edilen bir hakem topluluğunun halen eline düdük vermek, bu işi başka kimse yapamaz demektir. Türk futbolunun kurtulması için hakem denen müessesenin sil baştan, yeniden yapılması lazım. Gelecek sezonda hakemler yenilenmeli, eski hakemlerle vedalaşılmalı, genç hakemlerimizin önleri açılmalı." ifadelerini kullandı.

"Aday olmak için resmi başvurumu yaptım"

Ahmet Nur Çebi, adaylığı ile ilgili, "Önümüzdeki seçimde aday olmak için resmi başvurumu yaptım" dedi. Çebi, Beşiktaş'ın borcunu da açıklarken, "Beşiktaş'ın güncel borcu 4.3 milyar TL'dir" ifadelerini kullandı.

Gelecek sezon için planlardan bahseden Çebi, "Önümüzdeki sene tüm bunlardan uzaklaşmış, gençlere önem veren ve ucuz maliyetlere alıp yüksek ücretlere satabildiğimiz oyuncular aldığımız, öz kaynağa dayalı bir yapı oluşturmak istiyoruz. Seçildiğimiz takdirde camiaya vereceğim mesaj bu olacaktır" dedi.


Yorumlar (18)
MerDeNoms 1 ay önce
Şike var ama sahaya yansımadı'yı kabul edip sindirdiniz, ama bu maç için sonuca etki etmedi kararını sindiremediniz.
çaykaralı 1 ay önce
bu adamada ne oluyor anlamıyorım nasıl trabzonlu bu kıskanıyor her halde trabzonun şampiyonluğunu
tolu 61 1 ay önce
3 büyütülmüsler madem hakem TFF hatalariyla bu hale düstünüz niye teknik direktörlerinizi kovdunuz sizi gidi kurnazlar sizi artik mekanin sahibi geldi daha cok aglarsiniz bu daha iyi günleriniz
MerNoire28 1 ay önce
Bu adam gerçekten Trabzon lumu,bence bi araştırmak lazım,Maç tekrarlansa ne olacak kazanıpta şampiyonmu olacaksın aslında bunların hepsi aynı şikeciler birbirini destekler böylesi adamları memlekete sokmayacan aslında...
antikus 1 ay önce
kardes suratinda meymenet kalmamis les kargasi gibi bunun bir trabzon acisi varda nedir bilmiyorum Tam trabzonspor düsmani bu degilmiydi bizim anlastigimiz futbolcuyu ayarttan hirt!! son zamanlarda utanmadan burde trabzonspirdan sörlot icin kolaylik bekliyordu ..... herif bunun her tarafi trabzonlu olsa kac yazar
Serkan 1 ay önce
Söylediklerine sen bile inanmıyorsun , hepinizi tekrar birleştiren Trabzonspor camiası sen çok yaşa. Türkiye'nin en büyüğü olduğunu resmen kanıtladı. Yıllardır kollanan sizlerin şampiyonluğu temiz , bizim rakipsiz şampiyonluğumuza ise hakem hataları etkili oldu öylemi ? Hepiniz akıl hastası olmuşsunuz. Trabzonspor her yönden öyle bir fark attı ki sizlere oturup alkışlayıp örnek alacağınıza içinize sindiremiyor yaptığınız hataları üstünü örtmenin derdine düşmüşsünüz. Daha durun bu başlangıç.
Kenan 1 ay önce
Beşiktaş'ı İstanbul'da yendik. Maç tekrar olsaydı yine yenerdik.
Özgür ata 1 ay önce
Ne ağladın be çakma Trabzonlu, 7.sıradasın, sanki şampiyonluğu kaybetti o maçta, keşke oynatılsaydı o maç da şunların boyunun ölçüsünü alsaydık
Erdem 1 ay önce
Özellikle İstanbul kulüplerinin bütçesi milyon $ lık bütçeler ki bu paralar ile ne gerek var krediye borca. Öncelikle kendi gelirini kendisine yetinmeyi öğrenecek kulüp başkanları. Hakemlere gelecek olursak adil yönetim ve dürüst TFF MHK olsun biz yine UEFA sıralamasında 10 a gireriz. Stat tesis saha hepsi var Türk Futbolunun en önemli eksiği adil ve herkese eşit yönetim sonrada borç almadan düzgün mali yönetim.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@