7m


7m

hyundai

Ahmet Ağaoğlu'ndan Fenerbahçe açıklaması: Endişe duyuyorum, üzüntüyle takip ediyorum

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu'ndan Fenerbahçe tarafından yükseltilen gerilimle alakalı açıklama geldi.

Trabzonspor 16.05.2022, 13:43 16.05.2022, 13:58
Ahmet Ağaoğlu'ndan Fenerbahçe açıklaması: Endişe duyuyorum, üzüntüyle takip ediyorum

Trabzonspor başkanı Ahmet Ağaoğlu, Fenerbahçe tarafından yükseltilen gerilim ile alakalı açıklama yeptı.

Ağaoğlu şu ifadeleri kullandı:

Trabzonspor Kulübü Başkanı olarak, son günlerde kulübümüz taraftarları ile Fenerbahçeli taraftarlar arasında yükseltilen gerilimden endişe duyuyor; bu gerilimin iki takım taraftarı arasında sözlü ve fiziksel şiddete dönüştüğünü gösteren olayları büyük bir üzüntüyle takip ediyorum. 

Futbol, elbette ki mücadele ve rekabetin sadece sahada değil; saha dışında da yüksek olduğu bir spordur. Futbolcular gibi taraftarların da birbiriyle rekabet içinde olması son derece doğaldır. Taraftarlık ve futbol rekabeti, farklı aidiyetlere saygı duyarak barış içinde yaşanabildiği müddetçe sosyal yaşamın en güzel renklerinden biridir. Ancak rekabetin, saygı ve sportmenlik gibi temel değerlerini yitirerek, şiddet ve taşkınlığa dönüşmesi ve toplumsal yaşamda farklı tezahürlerle karşımıza çıkması kabul edilemezdir.

Bu noktada kulüplerin başkanlığını üstlenen şahısların taşıdığı sorumluluk akla gelmelidir. Bizler farklı renklere, rakiplere saygı duyarak; ayrıştırıcı ve nefret içeren söylemlerden kaçınarak meselelere sağduyu ile yaklaşarak futbol kamuoyu için örnek ve öncü olmalıyız.

Bu bağlamda haftalardır ısrarla kullanılan provokatif dili ve bu nefret dolu dilin kaçınılmaz bir sonucu olarak bugün karşılaştığımız şiddet olaylarını kınıyorum. Yaşanan olayların hukuken takipçisi olacak ve gereken her türlü adımı atacağız. Ancak, bundan sonra benzer olayların yaşanmaması adına futbol kamuoyuna sağduyu çağrısı yapmayı bir borç biliyorum: Futbol oyununa duyulan sevgi ve rakibe duyulan saygı, tüm camialar için ortak değerler olmalıdır. Lütfen provokatif söylemlerin, bu ortak değerlerimizin önüne geçmesine izin vermeyelim. 

Son olarak, şampiyonluğunu hiçbir taşkınlığa, hiçbir asayiş olayına mahal vermeden büyük bir coşku içinde kutlayarak tüm dünyayı adeta kendine hayran bırakan değerli taraftarlarımıza bir kez daha teşekkür ediyor; bundan sonra da sağduyularını koruyarak şampiyonluğun tadını doyasıya çıkartmalarını yürekten diliyorum.


Yorumlar (5)
Serkan 1 ay önce
Alkış büyük başkana
Erdem 1 ay önce
Ali Koç un hiç bir sportif başarısı yok ama sürekli söz veriyor taraftarına. Sonuç o koltukta oturması için düşman oluşturup haydi birleşelim demek. Gündem oluşturmak. Bunu Fatih Terime de yaptılar. Bi ara ali koç Terime takıntılı idi. Bizim taraftarımızda Kadıköy stat çıkışında uyanık olsun, sadece stat çıkışı özellikle fenevlilerin arasına karışamamak lazım. Diğer zaman ve her mekan herkes her formayı giyer. Ama maç çıkışı hele ki KALABALIK rakip taraftara denk gelirsen İstanbulda dikkatli olacaksın.
Özgür Ustaoglu 1 ay önce
Çok yerinde bi tesbit
? 1 ay önce
ali koç ne istiyor.....???? kadıköy trabzonun ilçesimi olsun ?????? on dakikalık işiniz var canımızı sıkmayın....???????
COVANNİ 1 ay önce
ali koç gezi olaylarında ortamı gerdiği için rte tarafından ablukaya alındı ve yaptırımlar uygulandı. o da ortamı gererek kaos yaratıp rte den intikam almaya çalışıyor bence. ama canlı bomba ile uğraşıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@