banner556

Ağaoğlu’ndan Sörloth’un sözleşmesi konusunda açıklama: Ne kadar çok meraklı var!

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’ndan Sörloth açıklaması geldi.

Trabzonspor 28.08.2020, 11:10 28.08.2020, 15:35
Ağaoğlu’ndan Sörloth’un sözleşmesi konusunda açıklama: Ne kadar çok meraklı var!

Haber61 - Spor Servisi

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu katıldı canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Sörloth konusunda da açıklamalarda bulunan Ağaoğlu “Ne kadar çok meraklı insan var” ifadelerini kullandı.

Ağaoğlu “Sözleşmelerin üzerinden yürümek konusunda çok meraklı insan var. Sörloth’un sözleşmesini konuşurken geldiğinde gösterilen tepkileri herkes biliyor. Trabzonspor ile sözleşme imzalamaması için ciddi çaba sarf edenler vardı. Adamın gösterdiği performansa bakıp bizi yerden yere vurdular. Sıkıntılı bir süreçti. Bir oyuncu transfer edilirken 10 farklı şeyi bir araya getiriyorsunuz. Sörloth geçen sene 4-5 santrafor adayı arasından seçtiğimiz ve en isteksiz oyuncuydu. 33 Gol 11 asistle oynayan bir oyuncu. O gün alma bugün satma. Bugün birileri gider birileri gelir. Ama gelenlerin gidenlerden daha iyi olması lazım. Sörloth’un maaşını KAP’a, TFF’ye bildirdik. 1,5 Milyon Euro. Ben kendi takımımdan sorumluyum. Kulübüne 375 Bin Euro veriyoruz, seneye de aynı ücreti vereceğiz. Maçların yüzde 50'sinden fazlasını oynadığı zaman 6 Milyon Euro verip bonservisini alacağız. Herkesi gelip gidebilir. Kendi kulübünüzde yetiştirdiğiniz oyuncular dışındaki oyunculardan aidiyet bekleyemezsiniz. Sözleşmesi bitince oyuncu başka kulübe gidebilir. Çünkü bu insanların işi bu. Aidiyetleri de imzaladıkları sözleşme ile sınırlıdır. “ ifadelerini kullandı.

Ağaoğlu, Uğurcan Çakır hakkında da “Uğurcan çakır parayı söz konusu etmeden 5 yıllık mukaveleye imza attı. Aidiyet bu oyunculardan beklenir. Bu oyuncular imzaladıkları sözleşmenin gereğini yerine getiren oyuncular” dedi.

Yorumlar (5)
Oktay 5 ay önce
Başkan haklı.Trabzonspir gibi kulpler Futbolcu satmazsa ayakta duramaz.Şampiyon olmak Türkiye'de tek Istanbula mahsus.Izin verselerde Şampiyon olabilsek,zaten Ekonomik bir rahatlığa ulaşır Kulüp.O yüzden mümkün olduğu sürece Satış yapıp para kazanmalı kulüp.
Remzi 5 ay önce
Yani sohrlot yolcu
Ers61 5 ay önce
Ağaoğlu, Sörlot'u ve Ekuban'ı ilk fırsatta satacak. Yaptığı bu açıklamalar taraftarı buna alıştırmaya yöneliktir.
Rıfat 5 ay önce
Başkan bu işin de suyu çıkıyor, tıpkı NOVAK gibi. Onda da geçen sene Lig devam ederken son haftalarda gol attıkça, her hafta imzasını atıyor diyordun, ancak fısıltılar gercek oldu. O'nun sözleşmesi bitiyordu, ancak elimizde ki bu kendi ellerimizle büyüttüğümüz çileği kimseye bedava yetirmeyelim. İnşAllah söylentiler haklı çıkmaz, sözlésmesi sağlam kazığa bağlanmıştır.
Remzi 5 ay önce
Bundan sonra adını pinokyo taktım başkan...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@