7m


7m

hyundai

Ağaoğlu: Avrupa'nın gözü Trabzonspor'da

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu transfer ve gündeme dair konuştu

Trabzonspor 09.06.2021, 11:00 09.06.2021, 11:32

Yeni sezona güçlü bir kadro kurma arzusuyla transfer çalışmalarını sürdüren Trabzonspor 'da başkan Ahmet Ağaoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) yabancı oyuncu kuralı ile ilgili kararı ve yeni sezon önce transfer çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Ağaoğlu, "Kampa kadar 5 oyuncu transferi düşünüyorduk, sonrası ihtiyaçlara göre şekillenecekti, hocanın raporu ve ihtiyaçlara göre bakılacak. Tüm transferler hoca ve izleme ekibinin istekleri doğrultusunda yapılıyor. 2 oyuncu garanti diyebilirim, sonrası ince ve detaylı bir çalışma sonrasında ortaya çıkacak" dedi. 

"FEDERASYONUN YABANCI KURALI BAZI HESAPLARI YENİDEN YAPMAMIZI GEREKTİRECEK"

Türkiye Futbol Federasyonu'nun yabancı kuralı ile ilgili almış olduğu yeni karar için Ağaoğlu, "Tabii ki konuşulan oyuncular var ama ben transfer imza attırmadıktan sonra ne ismini kamuoyuna söylememek gibi bir yapım var bu konularla ilgili açıklama yapmıyorum. Transfer dünyası enteresan bir dünya imza atılana kadar neyin ne olacağı bilinmez. İş 10 defa daha değişikliğine uğrayabilir. Belli aşamaya gelinen oyuncular var, federasyonun açıklamış olduğu yabancı kuralı bazı hesapları yeniden yapmamızı gerektirecek" şeklinde konuştu.

"ALT YAPISI OLUŞTURULMADAN ALINAN BU KARAR PREMATÜRE BİR KARARDIR"

2, 2.5 yıldı federasyondan isteğimiz rezerv takım uygulamasının hayata geçirilmesi. Geçen sene rezerv takımımızla 3'üncü Lig'in içerisinde yer almak istedik. Bu talebimizim federasyon tarafından kabul görmedi. Diğer taraftar ismi belki alt yapı ama futbolun ya da sporun en önemli yapısı, temel taşı. Alt yapıya gereken yatırımı yapmazsanız, gereken önemi vermezseniz oyuncu çıkmaz mı çıkar ama binde bir çıkar. Bin oyuncu da bir tane çıkar. Alt yapıya sağlam bir yatırım yaparsanız, tesis yardımı yapar ve iyi bir şekilde finanse ederseniz, doğru programlar üzerinden giderseniz o bin de bir rakamı yüzde üç, yüzde beş olur. Bunlarım hiçbir çalışması yapılmadan alt yapısı oluşturmadan, ileriye dönük bizi tatmin edici projeler önümüze koyulmadan yabancı kuralı getirilmesi çok sağlıklı değil. 8+3 olur, 7+4 olur, 6+5 olur buna bir itirazım yok. Mücadele düzeyini aynı tutabilecek ya da yukarılara taşıyabileceksek bir problem yok ama projeler sunulmadan böyle bir karar alınıyorsa kimse kusura bakmasın bu prematüre bir karar. 

"AVRUPA'NIN GÖZÜ TRABZONSPOR'DA"

Oyuncu satışından önemli gelirler elde eden Trabzonspor'da başkan Ağaoğlu, "Yazılmış gerçi Okay Yokuşlu'yu siz sattınız diye ama Okay'ı biz satmadık, buy-out maddesi vardı, futbolun içinde insanların da o buy-out maddesini bilmesini gerekiyor. Okay, Celta Vigo'ya gitti, sonraki sene Türkiye'nin rekor transferi alt yapıdan yetişerek yurt dışında giden Yusuf Yazıcı var. Sadece bonservisine 17.5 milyon Euro bonservis bedeli ödendi olarak bakma doğru olmaz. Edgar IE'nin de bonservisinin yüzde 50'si Trabzonspor'da. Edgar'ın da nasıl bir oyuncu olduğunu herkes biliyor. Yusuf Yazıcı gittiğinde aynı sezon Abdülkadir Ömür'e de ciddi bir teklif gelmişti, kulübün adını vermeyelim o kulübe saygıdan dolayı ama 23 milyon Euro teklif gelmişti. Geçen sezon da 375 bin Euro kiralık bedelle Trabzonspor'a gelen Alexander Sörloth'un 21 milyon Euro'ya RB Leipzig'e gidişi var. Yetiştirmek değil, geliştirmek de çok önemli. Bugün Uğurcan, Abdülkadir Ömür konuşuluyor, son zamanlarda bir iki kulüp menajeri ve sportif direktörleri tarafından Berat'ın ismi transfer telaffuz edilmeye başlandı. Bu konuda örnek bir kulüp konumuma geldik. Avrupa'da konuşlan Trabzonspor oyuncu yetiştiriyor, yetiştirilen oyuncuların da geldiği nokta herkesin malum. Avrupa'nın gözü Trabzonspor'un yetiştirildiği ve geliştirdiği oyuncuların üzerinde" dedi.

"5 TRANSFER DÜŞÜNÜYORDUK 2 OYUNCU DAHA GARANTİ GELİR"

Transfer çalışmalarıyla ilgili olarak da Ağaoğlu, "Kural cuma günü bugün de şunu anladık ki federasyon geri adım atmayacak. Sadece Trabzonspor değil bütün kulüpler, hesabını kitabını, planını yeniden gözden geçirmek zorunda. Kampa kadar 5 oyuncu transferi düşünüyorduk, sonrası ihtiyaçlara göre şekillenecekti, hocanın raporu ve ihtiyaçlara göre bakılacak. Tüm transferler hoca ve izleme ekibinin istekleri doğrultusunda yapılıyor. 2 oyuncu garanti diyebilirim, sonrası ince ve detaylı bir çalışma sonrasında ortaya çıkacak" diye konuştu.


Yorumlar (13)
Tursun 1 yıl önce
geçen senekelere çöp dediniz bu senekioere yaşli bir kere evladıniz gibi sevin destekleyin şenol hoca kötüydü yusufda abdüşten bişey olmaz uğurcan penalti kurtarmiyor bu takim ilk kez tam takim girecek sezona istanbupun zavallilari daha nefes alamiyor keyf yapin bubsezon keyf yapin
Jedi Yoda 1 yıl önce
O negatif yorumları yapan insanlar evlatlarını sevebiliyor mu emin değilim. Takım için sahada canını dişine takan mücadele eden birçok futbolcumuza sayısız hakaret eden şahıslardan iyi taraftar olmayacağı gibi iyi insan da olamaz
Abdurrahman 1 yıl önce
Transfer işini bizde becerebilen yönetim çıkmadı. Benim en güvendiğim yönetim, bu yönetim. Bunlar da geçen sezon bir değil, on çuval inciri berbat ettiler. Bu sene ya nasip!..
KALYONCU 1 yıl önce
Her nedense bu yeni yabancı kuralıyla alakalı Fenerbahçenin sesi çıkmıyor. Bu Federasyon Fenerin isteğini yerine getiriyor gibi durum ortaya çıkıyor
T.B 1 yıl önce
Yahu takimi yine emekli pansiona cevirdiniz. Hep sampiyonluk icin falan filan. Diyelimki bu sene sampiyon oldun, sonra? Takim yaslaniyor yine komple yeni takim kurman lazim ve bunlar yine alisana kadar ohooo. Peki gelir nasil elde edeceksin??? Futbolcu satamiycaksin hepsi yasli. Takildiniz bi Avci denen adama TRABZONSPORun systemini tamamen bozdunuz.
Doktor TS 1 yıl önce
Kardeş kurduğun cümlenin farkında mısın acaba: diyelim ki bu sene şampiyon oldun !!! Bi şampiyonluk görsek(çalınmamış resmi şampiyonluktan bahsediyorum) de sonrasını düşünmek kalsa keşke..
mulla balaban 1 yıl önce
İnşAllah sonu yıkım olmaz İHO ve USTA'nın yolundan gidiyorsun filmin sonu nasıl olacak bekleyip görelim
magavlalı 1 yıl önce
Taraftarımızı memnun etmek gerçekten çok zor...her kafadan ayrı bir ses, eleştiren arkadaşlar transferlerin nasıl olması gerektiği konusunda görüş belirtirse belki biz de bilgi sahibi oluruz. Allaha emanet olun.
Hurdacı 1 yıl önce
100 tane gelse hasret bitmez.İstikrar var kupa var şampiyonluk kaf dağının ardında.Masal anlatmayın boşuna.4 büyükten biriyiz yıllardır sadece.
HEEYTTTT YAVRUM HEYYYY 1 yıl önce
NİYE RONALDO MESSİMİ ALINDI,
AVRUPANIN İŞİ YOKMU BAŞKA,
SİZDE ETTİNİZ REİSİN İŞİNİ DÜNYA BİZİ KISKANIYOR DEMESİ GİBİ....
Giresunlu 1 yıl önce
Olumsuz yorumlari okudukça bu takımın neden yılardır şampiyon olamadığını çok iyi anlıyor insan çok garip herkes elestiriyor herkesin fikri var ama bilgisi sabrı sevgisi anlayışı yok ve kör mliyetcilik anlayışı var yahu Hüseyinle serkanla olmuyor işte siz maç izlemiyormusunuz tecrübe de lazım ve Abdullah hoca ve bu yönetim uyumu inşAllah bozulmaz yoksa Trabzonspor malesef Avrupa kupalarında bile katilamaz...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@