Zorluoğlu talimatı verdi, otobüsler dezenfekte ediliyor

Trabzon'da belediye otobüsleri ayda iki kez dezenfekte ediliyor

Trabzon 16.11.2019, 11:55
Zorluoğlu talimatı verdi, otobüsler dezenfekte ediliyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi bünyesinde toplu taşıma hizmeti veren otobüslerin iç ve dış temizlikleri her gün rutin olarak yapılırken, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun talimatı ile tüm otobüsler 15 günde bir ilaçlanarak dezenfekte ediliyor.

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Başkan Zorluoğlu, toplum sağlığının korunmasına her alanda özel önem verdiklerini söyledi. Ortak kullanım alanlarında rutin temizlik yapılmasının yeterli olmayacağını kaydeden Zorluoğlu, “Artık tüm otobüslerimizi ayda iki kez ilaçlayarak dezenfekte ediyoruz. Böylece otobüslerimizde halk sağlığı aleyhine oluşabilecek durumları ortadan kaldırıyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi bünyesine 20 adet daha yeni otobüs alarak halkın hizmetine sunacaklarını ifade eden Başkan Zorluoğlu, “Yakın zamanda otobüs filomuza 20 yeni otobüs daha ekleyeceğiz. Böylece bu alanda halkımızın taleplerine önemli ölçüde cevap vererek toplu taşıma hizmetimizde konfor ve kalite artışı sağlayacağız. Yeni otobüslerimiz çevreye duyarlı ve engelli vatandaşlarımıza uyumlu olacaktır” ifadelerini kullandı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (10)
Sk 2 yıl önce
Otobüsleri kullanan halk da görsün kendi temizliğini yapsın dedorant 15 lira kimse kimsenin kokusunu çekmek zorunda değil
Kamil 2 yıl önce
Her türlü insan vardır Bravo başkan tebrik ediyorum gümrükcü baskan yemeye baktı hep yattı yol kenarları hep park oldu zengin oldu gitti
Vatandaş 2 yıl önce
Belediye başkanına rica ediyorum şu otobüslerin koltukları kirden kapkara oldu onlarıda artık bi yıkamanın zamanı gelmedi mi?
Reis 2 yıl önce
Otobüslerin bir kısmının tavanları bile kapkara. Temizlik sadece yeri silip yımakla yapılmamalı. Komple temizliği yapılmalı.
tsat 2 yıl önce
Kanuni eğitim hastahanesinin yeni otobüsüne bindim oturacağım temiz bir koltuk yok şaştım kaldım.Koltukların bez kısımları kirden simsiyah olmuş kabuk bağlamış.Bu otobuşlerin temizliği yapılmıyormu diye içimden düşündüm.Dolmuşlarda aynı.Nihayet güzel haberi duydum memnun oldum.
Süleyman öztürk 2 yıl önce
65 yaş üstünü kaldırın otobüslere binilmiyor başkan
Ahmet 2 yıl önce
Dolmuşlarada bekliyoruz böyle başkan
BB 2 yıl önce
Bir de klimasız otobüslere çözüm bulursa başkanımız 10 numara olur.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@