Yeniden Refah Partisi Trabzon'da istifa depremi!

Yeniden Refah Partisi Ortahisar yönetim kurulu toplu halde istifa etti.

Trabzon 11.09.2019, 16:07 11.09.2019, 16:21
Yeniden Refah Partisi Trabzon'da istifa depremi!

Yeniden Refaf Partisi'nde istifa depremi yaşandı. Bugün yaptıkları basın toplantısı ile Yeniden Refah Partisi Ortahisar ilçe başkan ve yönetim kurulu üyeleri istifa ettiklerini açıkladılar. Yönetim kurulu adına konuşan başkan Ahmet kenan Akçay "Partimize, Davamıza, Genel Merkezimize ve Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’a olan sevgimiz ve inancımız tamdır.Ancak mevcut İl Başkanı ve bazı İl Yöneticileri MİLLİ GÖRÜŞ Davasını ileriye götürememiştir" ifadelerini kullandı.

İşte Haber61'in saatler önce duyurduğu gelişme ve istifa eden Yeniden Refah Partisi başkanı Ahmet Kenan Akçay'ın açıklaması ile istifa eden yönetim kurulu üyeleri: 

25.Şubat 2019 tarihinde Kurucu İlçe Başkanı olarak atanıp, 14. Nisan 2019 tarihinde Ortahisar 1. Olağan Kongresi ile seçilmiş olduğum YENİDEN REFAH PARTİSİ ORTAHİSAR İLÇE BAŞKANLIĞI görevimden bugün itibariyle istifa ediyorum.

Partimize, Davamıza, Genel Merkezimize ve Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’a olan sevgimiz ve inancımız tamdır. Türkiye’nin bugün geldiği noktada tek kurtuluşu Yeniden Refah Partisi ve Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’dır.

Ancak mevcut İl Başkanı ve bazı İl Yöneticileri MİLLİ GÖRÜŞ Davasını ileriye götürememiş, teşkilatları kucaklamamış ve Trabzon gibi önemli bir şehirde misyon ve vizyon olarak yetersiz kaldıklarını maalesef görmekteyiz. Yapmış olduğumuz yapıcı eleştirilerin ciddiye alınmaması ve hiçbir konuda istişare edilmemesi bizi ayrıca üzmektedir.  Mevcut İl Başkanı 9 aylık süreçte İlçe Teşkilatlarını kuramamış, kendi İl Yönetimi dağılmış, İl ve İlçeler arasında kopukluğa sebep olmuştur.

Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar, İl Başkanı olarak varlık göstermek yerine Ortahisar İlçe Teşkilatı ile uğraşarak arkadaşlarımızın moral ve motivasyonunu bozmaktan, Trazon’un asıl ihtiyacı olan meseleler ve sıkıntılar ile ilgilenmemişti.

Bu saatten sonra mevcut İl Başkanı ile kesinlikle çalışamayacağımdan dolayı ben Ahmet Kenan Akçay İlçe Başkanı olarak ve 46 Arkadaşım Yönetim Kurulu Üyeliklerinden istifa ediyoruz. Ayrıca Ortahisarımızda 22 Mahalle Başkanımızda istifa etmektedir. 

Bu İstifa kesinlikle YENİDEN REFAH PARTİMİZDEN değil, yalnız buradaki İlçe Yönetim Kurulu Üyeliğinden ve Mahalle Başkanlıklarındandır. 

Bizleri bu süreçte yalnız bırakmayan ve desteklerini bir an bile eksik etmeyen değerli İlçe Başkanlarımız ve kıymetli Delegelerimize şükranlarımızı sunmaktayız. 15. Eylül de gerçekleşecek Yeniden Refah Partisi 1. Olağan Kongresinde, güçlünün değil hak edenin kazanacağı bir kongre olmasını temenni ediyoruz.

Bu istifaya rağmen Kongre süresince üzerimize düşeni yapıp, Genel Başkanımızı Trabzon’ da en güzel şekilde ağırlayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Çünkü biz bu davada makam mevki için değil Allah rızası için varız. Bu teşkilatı bu hallere getirenleri de Allah’a havale ediyoruz. 

Saygılarımla,

Ahmet Kenan Akçay - Yeniden Refah Partisi Ortahisar İlçe Başkanı 

İstifa eden Yeniden Refah Partisi Ortahisar Yönetim Kurulu Üyeleri;

- Ahmet Kenan Akçay

- Erdem Ünver

- Adil Yavuz

- Ahmet Uzun

- Ali Birinci

- Ali Yılmaz

- Aydın Kalma

- Bahattin Levent

- Bayram Keskinsoy

- Bilal Güçlü

- Bülent Yorulmaz

- Ekrem Şahin

- Fatih Bulut

- Ferruh Akpınar

- Fikri Kılıç

- Hakan Karataş

- Kağan Demirci

- Menderes Kurup

- Mücahit Fatih Kılıçoğlu

- Murat Yanmış

- Nedim Durmuş

- Nevzat Durmuş

- Recai Şahin

- Şahin Çuvalcı

- Şerafettin Mahmutoğlu

- Sezgin Baytar

- Şükrü Sağlam

- Turan Kalem

- Uğur Baş

- Fatih Korkmaz

- Coşkun Sağır

- Abdurrahman Akıntürk

- Azem Ünver

- Adem Ünver

- Kenan Kılıç

- Evliya Uzun

- İsa Uzun

- Rahman Yıldız

- Hüseyin Küçük

- Levent Atalay

- Zeki Kırkbir

- Önder Revi

- Cevat Özkurt

- Muhammet Güneş

- Tuna Günaydın

- Mehmet Abid Bayram

- Tunahan Karakaya


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (10)
Emir ali 5 ay önce
Allah yolunuzu açık etsin inşAllah birlesirsiniz Bu ülkenin milli görüşe ihtiyacı var Allah Fatih Erbakanı kazadan beladan muhafaza eylesin
Hasan keskin 5 ay önce
Fatih erbakan parti kurup siyaset yapacak çapta birisi deyil
Mehmet 5 ay önce
Madem Fatih Bey'in Liderliğine inandınız onu bu yolda bırakmanız hiç de iyi olmamış.. Zira Siyonizmle mücadele de Onu yalnız bırakmak hiç doğru bir hareket olmamış...
Misafir 5 ay önce
Yrp saadet partisi oylarını bölmek için akp tarafından kurdurulmuş bir partidir. Dönüp dolaşıp geleceği yer bellidir. Boşuna umut bağlamayın.
ALİ TAŞDELEN 5 ay önce
Kayseri Kocasinan Yeniden Refah Partisi Teşkilât Başkanı olarak sadece
Erbakan hocamin şu sözünü söyleyeyim "bu dava pislik barindirmaz" bu yüzden her ne olursa olsun kim ne yaparsa yapsin. Bu davada Dr. Muhammed Ali Fatih Erbakan'ı asla yalniz birakmayacagiz. Yapmamiz geteken bu...
kemalsdk 5 ay önce
yahu ne yenisi ne eskisi,,,AKP varken,,,,
Sakaryalı biri 5 ay önce
Tebrik ederim kardeşlerim sizleri
Bu davada çikarcilara yer yok.
Küslük yok.
Davanizda haklida haksizda olsanız,
Aciklamaniz anlamlı
Tabi anlayan için.
Kaan 5 ay önce
Necmsttin Erbakanı algıyla zamanında iktidsr olmasını engellediler büyük planşar oyunlae kurdular ama Fatih Erbakanı yedirmeyiz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@