Vali Ustaoğlu'ndan Ramazan Mesajı

Vali İsmail Ustaoğlu Ramazan ile ilgili mesaj yayınladı.

Trabzon 12.04.2021, 17:12
Vali Ustaoğlu'ndan Ramazan Mesajı

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu Ramazan Ayının gelmesi nedeniyle mesaj yayınladı.

Vali Ustaoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi;

"Rahmet, mağfiret ve bereket ayı olan Ramazan; huzur, barış ve kardeşlik duygularımızı kalben daha yoğun hissettiğimiz ve yaşamımıza tatbik edebildiğimiz en önemli aydır.  Vasıl olduğumuz şu kıymetli günler, ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin dertlerine derman olacağımız, millet olarak birliğimizin daha da güçleneceği ve artacağı günler olacaktır. 

Ramazan ayı, beden ve nefis için, birey ve toplum için takvadır, korunmadır. Kardeşliktir, birliktir, paylaşmadır. Bu ayda sevgi ve hoşgörü duyguları ile kırgınlıkları, küskünlükleri bir kenara bırakmalı bir birimizin ve birliğimizin kıymetini bilmeliyiz. Özellikle son dönemde salgın hastalık nedeniyle tüm dünya ve millet olarak bu duyguların değerini bir kez daha derinden fark etmiş bulunmaktayız. Bu ulvi ayda hoşgörü, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı daha da güçlendirmeliyiz. Sevdiklerimizle iftar sofralarında bir arada olamasak da, muhabbetle kucaklaşamasak da tüm duygularımızın ortak olduğu iyi niyet dualarımızla bir birimize sıkı sıkıya sarılacağımızı biliyoruz. İmanın, ibadetin, güzel ahlâkın ve İslâm kardeşliğinin pekiştiği mübarek ayın gelişi Müslüman âlemi tarafından huzurla ve sevinçle karşılanırken içimizdeki umutların da yeşermesini sağlayacaktır.

Güzelliklerle dolu olan bu rahmet ve mağfiret ayında; Yüce Yaradan’ın kalplerinizden sevgiyi, vatanımızdan huzur ve birliği eksik etmemesini ve bizleri dostluk, barış ve kardeşlik duygularının hâkim olduğu nice güzel günlere kavuşturmasını, tutacağınız oruçların ve yapacağınız ibadetlerin şimdiden kabul olmasını diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle değerli Trabzonlu hemşehrilerimin, aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Ramazan ayını; milletimizin birliğine, insanlığın huzur, barış ve hidayetine vesile olması dileklerimle kutluyorum."Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@