TTB Başkanı Ergan: "İstiklal mücadelesi ile demokrasi inşasını..."

Trabzon Ticaret Borsası Başkanı Ergan “İstiklal mücadelesi ile demokrasi inşasını birlikte yapan ecdadımıza borçluyuz” dedi.

Trabzon 22.04.2021, 13:37
TTB Başkanı Ergan: "İstiklal mücadelesi ile demokrasi inşasını..."

Trabzon Ticaret Borsası Başkanı Eyüp Ergan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.  

Ergan Mesajında şu ifadelere yer verdi;

"Bir yandan 7 düvele karşı vatan topraklarını korumak için İstiklâl Mücadelesi verirken, diğer yandan geleceğin Türkiye’sini sağlam temeller üzerinde inşa etmeye çalışarak, 23 Nisan 1920’de millet iradesinin ülke yönetiminde tecellisi için Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni kuran Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyoruz.

Tüm dünyaya örnek olan ve sonrasında bir sömürge halinde yaşayan birçok ulusun da mücadele ederek bağımsızlıklarını elde etmelerine dolaylı olarak önderlik eden Atatürk, 23 Nisan 1920’yi çok daha anlamlaştırarak geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza armağan etmiştir. Bu armağanın dünya çocukları için, sadece Türkiye Cumhuriyeti tarafından yapılmış olması da başlı başına övünç kaynağıdır.

Tarihin derinliklerinden gelen Türk Milleti adına kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ni bize emanet edenlere olan borcumuzu ancak ve ancak, bu ülkeyi her alanda güçlü kılıp, dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında ilk sıraya oturtmakla ödeyebiliriz.

Bunun için her işin başının üretim olduğunu kabul etmeliyiz. Ürettiklerimizin geleceğimiz olacağını bilmeliyiz. Bunun için de, çok çalışıp, çok üretip, çok satıp, çok kazanarak her bakımdan zenginleşmeliyiz.  Çünkü, bir yandan İstiklal mücadelesi yapıp diğer yandan da demokrasi inşasını yapan ecdadımıza çok borçluyuz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın 101’inci kuruluş yıldönümü hepimize kutlu olsun."Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@