banner556

>

Trabzon’da su isyanı: Söyleyin biz ne yapalım?

Trabzon’da bir mahallede yaşanan su kesintisi isyan ettirdi.

Trabzon 14.09.2020, 14:40 14.09.2020, 15:01

Haber61 - Haber Servisi

Trabzon’un Düzyurt Mahallesi’nde suların akmaması vatandaları isyan ettirdi. İki günü aşkın bir zamandır akmayan sular nedeniyle TİSKİ’yi aradıklarını belirten vatandaşlar “Bize depolarda su yok diyorlar” ifadelerini kullanıyorlar.

Haber61’in 0532 456 71 41’nolu Whatsaap ihbar hattına video ve mesajlarla yaşadıkları sıkıntılarını aktaran vatandaşlar “Biz ne yapalım şimdi?” sorusunu sorup, yetkililerden çözüm istediler.

Ayrıca Trabzon’un Ortahisar ilçesine bağlı bir başka mahallesi Uğurlu’da da aynı sorunların yaşandığı, suların akmadığı ve vatandaşların mağdur oldukları belirtildi.

Haber61’in ulaştığı TİSKİ yetkilileri de konu hakkında bilgi sahibi olduklarını, yaşanan kuraklık nedeniyle su sıkıntısı olduğunu, özellikle sayaç takmayan vatandaşların suyu bilinçsizce harcayıp aboneleri de mağdur ettiklerini belirttiler.

Yorumlar (24)
ömer 5 ay önce
tiski. 50 tl lik fatura yolluyorsun kullandığım suyun bedeli 19.40 tl gerisi vergi. bakma parası 3.75 ! ( kalp gözüyle bakıyorsunuz sanırım ! ) atık su bedeli 10 tl ! denize giden sudan bile para alıyorsunuz. bir de üste bilinçsizce kullanıyorlar ymı diyorsunuz _?
bilinçsiz olan şey sizin faturalarınız !
Davut 5 ay önce
Hemen suçlı sayaç takmayan vatandaşlar değil mi :)
A 5 ay önce
Teşekkür ederiz Allah razı olsun @haber61
Idrıs 5 ay önce
Kutlugun Mahallesi dede aynı sorun yasanmakta saatsıs kullanan cok var tıskı onların suyu neden kesilmiyor hangi kuraklıktan bahsediyor atasu barajı agzına kadar su dolu
Osman Okumuş 5 ay önce
Sözde Corana ile mücadele ediyoruz Derecik köyü çevreli mahallesi iki gün su yok 1gün var yaklaşık üç aydır aynı senaryo Depolarda su azalmışta ondan su verilmiyor Yeter artık Vatandaşa tedbir diyeceğinize Belediye olarak siz tedbir alın 21yüzyılda??
FURKAN G. 5 ay önce
SİZE YEMİN EDİYORUM HATTA TELEFONUMDA BİLE VAR MESAJLAR 2 NOLU BEŞİRLİ MAHALLESİNDE 1 AY İÇERSİNDE TOPLAMDA 7-8 KEZ SU KESİLDİ HERGÜN BİRYERİ KAZIYORLAR BU SU KESİNTİSİ SORUNU SADECE TRABZON DA VAR :)
OFLU TÜRK 5 ay önce
ÇOK DEĞİŞİK VİLAYETTE YAŞADIM TRABZON KADAR SU KESİNTİSİ OLAN YER GÖRMEDİM.185 İ ARADIĞIMDA HEP ARIZA KAYNAKLI DİYORLAR NE KADAR ÇOK ARIZA OLUYOR ANLAMADIM
Nm 5 ay önce
Kesinlikle tiski geleceğe dair proje yapmıyor. 12 yıl önce yesilova beldesi trabzonun mahallesi oldu hala su sorununu çözemediler haftada 1 su akıyor bu kadar kotu yönetilen bir kurum olamaz basitliğe 3 km mesafeye su ve kanalizasyon yapamayacak kadar yeteneğiniz yoksa gidin pazarda limon satin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@