7m


7m

hyundai

Trabzon’da Kovid-19 hastası hamile kadın için seferberlik

Trabzon’da hamile iken koronavirüse yakalanan kadın için seferberlik ilan edildi.

Trabzon 20.09.2020, 11:06
Trabzon’da Kovid-19 hastası hamile kadın için seferberlik

Haber61 – Haber Servisi – Trabzon’da koronavirüse yakalanan 34 haftalık hamile kadın sağlıklı bir kız bebek dünyaya getirdi. 

34 haftalık hamile olan kadın koronavirüse yakalanınca Kaşüstü Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı. Tedavisi devam ederken gebeliğe de bağlı olarak solunum sıkıntısı yaşadı. Hastanede yapılan değerlendirme sonucunda hamile kadın sezaryen ameliyata alındı. 

Koroyucu ekipmanlarla, Opr. Dr. Şükrettin Yeşilçiçek, Doç. Dr. Yeşim Bayoğlu Tekin, Anestezi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Seyfi Kartal, Ebe Havva Baştan, Hemşire Nazmiye Solak, Hemşire Semra Aliyazıcıoğlu, Anestezi Tek. Veysel Kurt, Anestezi Tek. Semih Aydurmus, Anestezi Tek. Uğur Öder, Personel Cevat Dağ, Bebek müdahale ekibi; Çocuk hastalıkları Uzm. Dr. Neşe Yalçın Ertem, Bebek hemşiresi Songül Tokul’dan oluşan ekip ameliyatı gerçekleştirirken hastaya Spinal Anestezi (belden aşağısının uyuşturulması) verildi. Oksijen desteği ile sorunsuz geçen ameliyat sonrasında hasta sağlıklı bir kız bebek dünyaya getirdi.

ANNEDE BEBEKTE ÇOK İYİ

Bebek tedbir amaçlı küvöz eşliğinde Numune Kampüs yenidoğan yoğun bakım ünitesine sevkedilirken anne ise yoğun bakıma alındı. 3 saat yoğun bakımda kalan anne genel durumunun iyi olması sonrasında normal servise çıkarıldı.  

Trabzon’da Kovid-19 hastası hamile kadın için seferberlik

Trabzon’da Kovid-19 hastası hamile kadın için seferberlik


Yorumlar (5)
Gungorusta 2 yıl önce
Şükrettin abimizin ve bütün ekibin ellerine sağlık.. Bu arada enfeksiyon hastalıkları doktorları baştacımızdır !!..
DrDost 2 yıl önce
Hastanede kovidleri Enfeksiyon doktoru takip etmiyor galiba(!). Zira personel Cevat'a bile teşekkür edilmiş, ancak serviste çalışan enfeksiyon uzmanı ile dahiliye uzmanına teşekkür edilmemiş. Yazık...
DrDost 2 yıl önce
Personel Cevat'ı orada sembolik olarak kullandım. Özeti: personele dahi teşekkür edilen yerde Enfeksiyon doktoru ile Dahiliye doktoruna teşekkür edilmemesine yapılan bir eleştiriydi. Ama sen konuyu çarptırıp personelin, hastaya oradaki kişilerden daha fazla yardımı olduğundan emin olduğunu belirtmişsin. Sana iyi hezeyanlar o zaman, ne diyeyim başka.
Seis 2 yıl önce
Eminim personel Cevat kardesimizin bahsettiginiz kisilerden daha cok hayri dokunuyordur millete de ondan etmemislerdir
OFLU TÜRK 2 yıl önce
BÜTÜN HASTANE ÇALIŞANLARI ONURLU DEĞERLİ İNSANLARDIR HEPSİNİN GÖREVİ ÖNEMLİDİR BÜTÜN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA MİNNETTARIZ İYİKİ VARSINIZ TEŞEKKÜRLER

Gelişmelerden Haberdar Olun

@